Výmena čelného skla

Moderátoři: frawd, Moderátoři

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od mmv »

milda h píše : Mám IX20 cca. 1rok. V rámci pojištění mám za 700Kč ...

ale kterého pojištění ?? havarijního ? "povinného" ??
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od Hardcam »

kdyz pripojisteni, tak k povinku, nie?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od mmv »

jo jo asik to tak bude, ale kolega v práci má "havarijku" pouze na krádež a ještě něco, ale ne na nehodu + přepojištění oken , alespoň tak jsem to pochopil když to říkal
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od 69pavel »

zalezi jak si kdo uzavre pojisteni,ja mam treba pripojistene skla v ramci havarijky,pri poj. udalosti zaplatim 500 kc spoluucast a zbytek pojistovna do vyse 20.000 beze ztraty bonusu.
ono to ma kazda pojistovna jinak nastavene takze chce dobre vybirat aby v budoucnu se clovek nespalil a neprisel o velke prachy doplacenim na spoluucasti
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od 69pavel »

mmv píše:jo jo asik to tak bude, ale kolega v práci má "havarijku" pouze na krádež a ještě něco, ale ne na nehodu + přepojištění oken , alespoň tak jsem to pochopil když to říkal

havarijka prave slouzi na pripad nehody kterou zavini,pak by ztracelo smysl takove pojisteni a je ho zbytecne platit.
vetsinou pojistovny maji v havarijce i zivelni pohromy ale posledni dobou si to vynaly a chteji za zivelni pohromy priplacet nehorazne prasule navic.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od milda h »

mmv píše:milda h píše : Mám IX20 cca. 1rok. V rámci pojištění mám za 700Kč ...

ale kterého pojištění ?? havarijního ? "povinného" ??
Přípojištění čelního skla je u povinného ručení. Na předchozim autu jsem havarijní neměl, pouze povinné a k tomu čelní sklo. Jde hlavně o to, že nemusím nahánět toho, kdo mi to způsobil. A pokud to vozidlo jede proti Vám, tak ta šance je téměř nulová.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
HonzaD
*
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2012, 17:41

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od HonzaD »

Přední sklo jsem musel měnit tento týden. Pojistku mám :hyu: (Uniqa) + připojištění všech skel za
425,-/rok bez spoluúčasti. Výměna tedy z připojištění a tedy zdarma. Jinak je to ale celkem pálka, měněno u mého prodejce :hyu: a celkem i s DPH na faktuře skoro 12 tis.
Hyundai IX20 Trikolor 1,4CVVT PalmGreen
Róza
Příspěvky: 7
Registrován: 03 črc 2013, 22:53

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od Róza »

Ahoj, máte niekto skúsenosti so samovoľným prasknutím čelného skla? Objavil so 4 nezávislé prasklinky dlhé asi 5-7 cm v tvare ( ) pod sebou v priestore spätného zrkadla.
Nie som si vedomý kameňa a ani po kontrole som nenašiel značku od nárazu.
Ale nie som si istý či všetky praskliny sú cez celý prierez skla. Auto má 8 mesiacov a prvú skoro :) zimu za sebou.
Zajtra idem do Hyundaiu na reklamáciu, tak som zvedavý ako sa k tomu postavia.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od soban »

Sklo může prasknout i samovolně z důvodu pnutí, třeba při první zimě, takže pokud to není od kamene že něco udeřilo měly by to na záruku uznat.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od mikodim »

Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Róza
Příspěvky: 7
Registrován: 03 črc 2013, 22:53

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od Róza »

Ahoj, tak bol to planý poplach. Pred reklamáciou mi to pozrel kamarát, ktorý vyrába sklo už 15 rokov, a jednoznačne to identifikoval ako škrabance( pravdepodobne pri škrábaní námrazy bola na skle nečistota). Doporučil mi to ale ošetriť, lebo sú veľmi hlboké- pre istotu. Tak som si hneď zakúpil odmrazovací sprej, tiež pre istotu :). Tak vodiči a vodičky pri rannom kchr-kchr-kchr opatrne :!: , nech Vás to nevystraší ako mňa.
Tak už to začína :( , prvá značka...
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od mmv »

čím to doporučil ošetřit ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Róza
Příspěvky: 7
Registrován: 03 črc 2013, 22:53

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od Róza »

Ahoj, tak najskôr ošetrenie- doporučil mi to dať vyliať a zaleštiť. Klasické ošetrenie prasklín od kameňov.
Ale teraz sa podržte- v noci sa mi urobila prasklina v hornej vrstve od kraja do stredu asi 25cm. Reklamacia zamietnuta z dôvodu že vonkajšia vrstva sa priamo nedotýka karosérie, nemôže dôjsť ku jej prasknutu z dôvodu zlého nalepenia a ani vplyvu tlaku karosérie na sklo. A ja som pritom reklamoval výrobnú vadu skla alebo jej časti(pnutie hornej vrstvy).
Písal som importérovi odvolanie, ostáva len čakať.
Zmieril som sa s tým že som si došriabal sklo, ale keď mi dnes chlap od autoskiel povedal že tie prvé ryhy som nemohol urobiť škrabkou, (sú to oblúky a príliś hlboké) ale potvrdil súčasne prvého ,,znalca,,že to nie sú praskliny, tak ja uź neviem. Neboli tam iné ryhy a dnes som našiel ďaľšie.
Ozvem sa s výsledkom.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od JirN »

Prepac, ale preco si sa odvolaval k importerovi? Ten (myslim ani na Slovensku) nema "oficialne" nic spolocneho s reklamaciami, to Ty riesis len s predajcom, on je zodpovedny za vyriesenie. Skor by som si zohnal sudneho znalca z oboru (najskor by v autosklach mohli vediet nejaky kontakt), nechal ho to prehliadnut, ci za to mozes Ty (ak mas moznost, samozrejme by si sa na to mal spytat v tych autosklach, predsalen tomu rozumeju viac). Ak povie ze nie, ze je to vada vyroby, tak Ti urobi znalecky posudok a Ty s nim (resp. radsej s kopiou) zajdes za predajcom a nenechas sa odbyt - a nechas si od neho zaplatit vsetky svoje vydaje, vratane znaleckeho posudku.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena čelného skla

Příspěvek od mmv »

HonzaD píše:Přední sklo jsem musel měnit tento týden. Pojistku mám :hyu: (Uniqa) + připojištění všech skel za
425,-/rok bez spoluúčasti. Výměna tedy z připojištění a tedy zdarma. Jinak je to ale celkem pálka, měněno u mého prodejce :hyu: a celkem i s DPH na faktuře skoro 12 tis.
tak jsem tam taky , kamínek pod pravej stěrač za dva dny 10 CM za další tejden je to prasklý z prava doleva komplet, příští týden bude výměna, mám pojištěno stejně jako HonzaD akorát cena je předběžně stanovena na (cca do) 15k kč
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“