1.6 CVVT - spotřeba

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od AleKa82 »

Radim Brožek píše: Pokud strčím pistoli do hrdla, tak se vypíná, i když není natankováno. Takže tankování s tou aretací je v podstatě nemožné.
S novým jsem měl úplně prázdnou nádrž, ale vypnulo to 4x po sobě a měl jsem natankováno 2l. Takže zaplatit, hovor do servisu a nové tankování :mrgreen:

Záleží to i na pumpě, některá to dělá častěji, jiná vůbec, asi podle toho, jak mají nastaveno odsávání.
Takže při tankování to musím držet a nesmím to úplně vrazit dovnitř. Taky než jdu natankovat, tak se podívám, kolik mi zbývá, abych věděl, kolik tam vleze.
Je to taková malá pakárna, ale dá se s tím v klidu žít. Pokud budeš mít štěstí na pumpu, tak to třeba ani nepoznáš.

Taky je boj otevřít občas víčko nádrže, protože tam není žádná pružinka a to lanko co drží zátku nevydrží napružené věčně ](*,)
Třeba to ve faceliftu už vychytali.
Za sebe můžu říct, že s otevíráním nádrže problém nemám, ale s vypínáním pistole jsem na tom stejně i u FL verze CWčka. Pistole musí cca o centimetr ven a zmáčknout dolu. Jinak mám nejeto necelých 14tkm a spotřebu mám stále kolem 7l. Pokud jezdím víc po dálnici a Prahu, tak to leze k 7,5l. Poslední dobou jsem to víc proháněl a zdá se mi, že ten motor trochu povolil a jde lépe do otáček. Ještě poznámka - leju do toho pouze prémiové benzíny. Tak ať vám to dobře jezdí :P.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Reklama
 

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od pietro32i »

Radim Brožek píše:Taky je boj otevřít občas víčko nádrže, protože tam není žádná pružinka a to lanko co drží zátku nevydrží napružené věčně ](*,)
Třeba to ve faceliftu už vychytali.
Nevychytali, tiež mám problém občas otvoriť, keď si pri zatváraní nedám pozor, aby to lanko na zátke bolo nejak vhodne uložené. Už som musel aj kľúč strkať do štrbiny a páčiť to viečko von.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od vorlajz »

mě třeba u Fabie pravdielně vycvakla pistole a měl jsem tam 2 - 3 litry benzínu, takže pěkně růžo a až pak vycvakne, tak už jsem nedotankovával... u i30 jsem zatím netankoval úplně plnou... beru vždycky za tisícovku :) není potřeba jezdit s plnou nádrží, když mám á 2 km benzínku :)

jinak ta spotřeba je zatím drsná, ale věřím, že to půjde dolůůů..... o hodně dolůůů ;) teď za chvíli vyrážím do Teplic, tak vynuluju pc a uvidím, co mi to ukáže... ;) večer písnu...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
lockay
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 říj 2011, 11:25
Bydliště: Brno ( Olomouc )

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od lockay »

U Fabie mi pistole zacla vycvakavat sama az po 9 letech, kdy se ucpal odvzdusnovaci ventil, takze sem musel tankovat s cca 1cm povytazenou pistoli.
U i30 naprosto bez problemu cca 15 tankovani do plna, pak nainstalovano LPG a tankuju uz jen po 10l jak na me koukne hladovy oko :)
i30 III 1.5 DPi, Engine Red, Family Comfort
i30 1.4 CVVT, Glowing Red, Trikolor Plus, LPG
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od walach »

Nevím co s tím tankovaním děláte takové cavyky.Vyjedu nádrž až na dojezd kolem 60 km ,pak tam nacpu co se vejde.Je to vždycky 45-47l .Když mi pistole vypne ,tak ji trošku povytáhnu dotankuji do druhého vypnutí a na nějaké pěnění nějak neberu ohledy a nestojím a nečekám až mi padne pěna.To jenom v hospodě :P . Pokud se nemýlím tak má nádrž obsah 53l -takže mi tam zbývá pokaždé stejně na dně kolem 5-7l.
Tak jsem si dal tu práci a spočítal si spotřebu za posledních 2 952km a vyšlo mi 6,95l.Sakum prásk město,jezdění do práce 13 tam ,13 zpátky -to znamená spousta studených startů,i nějaké delší trasy.Prostě to ,jak třicekníka používám.
Někomu to žere víc někomu míň ,záleží dost na tom kudy jezdíme (dálnice, město ,nebo okresky)Opravdu si myslím ,že v těch motorech není rozdíl -jenom v podmínkách provozu.
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od walach »

Nevím co s tím tankovaním děláte takové cavyky.Vyjedu nádrž až na dojezd kolem 60 km ,pak tam nacpu co se vejde.Je to vždycky 45-47l .Když mi pistole vypne ,tak ji trošku povytáhnu dotankuji do druhého vypnutí a na nějaké pěnění nějak neberu ohledy a nestojím a nečekám až mi padne pěna.To jenom v hospodě :P . Pokud se nemýlím tak má nádrž obsah 53l -takže mi tam zbývá pokaždé stejně na dně kolem 5-7l.
Tak jsem si dal tu práci a spočítal si spotřebu za posledních 2 952km a vyšlo mi 6,95l.Sakum prásk město,jezdění do práce 13 tam ,13 zpátky -to znamená spousta studených startů,i nějaké delší trasy.Prostě to ,jak třicekníka používám.
Někomu to žere víc někomu míň ,záleží dost na tom kudy jezdíme (dálnice, město ,nebo okresky)Opravdu si myslím ,že v těch motorech není rozdíl -jenom v podmínkách provozu.
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od vorlajz »

nemuzu si to odpustit, ale "cavyky", to je pecka! :D

jinak dnes dle PP prumer 7,2 l ...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
M.arty
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2010, 15:43

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od M.arty »

pietro32i píše:
Radim Brožek píše:Taky je boj otevřít občas víčko nádrže, protože tam není žádná pružinka a to lanko co drží zátku nevydrží napružené věčně ](*,)
Třeba to ve faceliftu už vychytali.
Nevychytali, tiež mám problém občas otvoriť, keď si pri zatváraní nedám pozor, aby to lanko na zátke bolo nejak vhodne uložené. Už som musel aj kľúč strkať do štrbiny a páčiť to viečko von.
Také jsem si musel dvakrát pomoci klíčkem abych to otevřel, ale potom jsem pant a zámek trošku stříknul WD 40 a mám už rok a půl po problému.
i30cw Comfort, 1.6 CVVT, Vivid blue, 03/2010, Seoul - South Korea
jaeden
*
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2012, 18:45

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od jaeden »

8l se mi zdá normální. Já už mám 11k km a taky to mám kolem 8-9. Dá se jezdit i pod 7. Pokud se nedostaneš do města.
I30 1.6 CVVT 2011 - nechal jsem ženě
IX55 3.0 CRDi 2011 - prodáno
VW Passat 2.0 TDI, chiptuning na něco málo přes 400Nm - firemní dálkáč
Lexus RX 450H 2010 3,5l V6 - Miláček s pořádným motorem. Japonská kvalita.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od vorlajz »

já ti teda nevím, ale těch 8 litrů na sto mi příjde docela dost... jasný, že to nebude za 6 l, ale těch 7 litrů by bylo víc fajn... ;) kámoš má Ceeda 1.6 CVVT s pětikvaltem a má průměr 7,4 l... samozřejmě vím, že dost záleží na stylu jízdy a hlavně na tratích, které jezdíš... tak uvidíme... :)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
jaeden
*
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2012, 18:45

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od jaeden »

Ono je to i to zimou. Já mám vysokou spotřebu, protože tomu šlapu. Ale v létě jsem dlouhodobě jezdil i za 6.8 a to jsem se nemusel extra snažit. Akorát nesmíš do města. Jezdil jsem po okreskách, obcemi, ale žádný zastavovaní, plynulá jízda z A do B.
I30 1.6 CVVT 2011 - nechal jsem ženě
IX55 3.0 CRDi 2011 - prodáno
VW Passat 2.0 TDI, chiptuning na něco málo přes 400Nm - firemní dálkáč
Lexus RX 450H 2010 3,5l V6 - Miláček s pořádným motorem. Japonská kvalita.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od vorlajz »

jj, taky to tak trochu přikládám té zimě,... a jako ty, tomu taky trošku šlapu na krk... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od Mexican »

8l sa mi na 1,6 s manualom zda moc. Tu spotrebu som mal s 2,4l A/T v aute strednej triedy
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od vorlajz »

nj... však já taky doufám, že to půjde dolů... v servisu jsem jim už naznačoval, že to na můj vkus žere moc, tak že prej maj když tak nějakej okruh, kde měří spotřebu (cca 100 km), tak se to tam prej může odzkoušet a pak se uvidí... hmm
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: 1.6 CVVT - spotřeba

Příspěvek od ajrton »

Mexican píše:8l sa mi na 1,6 s manualom zda moc. Tu spotrebu som mal s 2,4l A/T v aute strednej triedy
na svojom 1,4 mam po 15 tis. km tiez priemerku 8,1l a povazujem ju za uplne normalnu vzhladom na to ake trasy jazdim ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“