Accent vs Rio

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Borek: Hraješ si s filtry a destičkami, ale foto žádné - takže druhá výzva! Po třetí výzvě přijde Fantomas :mrgreen:

Jinak ponákupní servis děláš důkladný, jediné, na co bych si netroufl je odvzdušňování brzd. Asi je to rutina, když to znáš, ale já to ještě nikdy sám nedělal a vždy si řeknu, brzdy přenech "odborníkům". Chladící si vyměním, ale k brzdám mám úctu... :)

Jen nechápu, že příspěvek do diskuse "tvoříš" tak pozdě v noci, to by mě asi zabilo :lol:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Já jsem král noci :D .Fotky jsem opravdu ještě neudělal.Fotit špinavé auto [-X ,ale na umytí jsem ještě nenašel chuť.Před zimou bych ho chtěl navoskovat,tak snad na to příští týden dojde a nějakou fotečku sem utrousím. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Borek píše:ale na umytí jsem ještě nenašel chuť.
Borku, to je podzimní únava ..... mám to taky :? Áca je špinavej jako čuník, ale jediný co jsem si ochotnej připustit je to, že mě to s...e :D a to je asi tak všechno :-k

No a jak Rio jede ?? Rozepiš se trochu :wink: stejně to tady chrápe, tak ať si trochu počtu :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Jj,také mám raději teplo a sluníčko.Na podzim bych se nejraději zahrabal do listí jako medvěd a probudil až v březnu. 8-[ :D
Vildo-k motoru ti nic říkat nemusím-vždyť ho znáš :D .Motor a převodovka je pro mě velmi potěšující.Jede to výborně :!:
O podvozku,který limituje jízdu jsem psal výše.Ještě jsem zvědavý,kolik Rio bude žrát.V úterý jsem natankoval poprvé plnou,tak uvidím,až udělám tak 2 nádrže a zase doplním do plné.Potom to porovnám,jak moc se to přibližuje palub.PC.
Při tankování mě překvapilo,že pistole,i když byla zasunutá,nevypnula a mě to chrstlo :!: benzín až ven :roll: .Náhoda?Pistolí to nebylo,protože jsem bral i do kanystrů a tam vypínala v pohodě :-k .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Borek píše: O podvozku,který limituje jízdu jsem psal výše.
a kolik má stříbrnej sršeň nalítáno ?? Jestli přijedeš na jarní sraz, tak ti půjčim Accenta a můžeš podvozky porovnat ..... Accent se podvozkově hodně zlepšil po výměně tlumičů a Riu by nový Kayaby asi taky prospěly, navíc je to HB, takže jízdní vlastnosti by měly být proti Accentíkovi o něco lepší :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

borku a jak to tak pekne vymazlujes tak se hned poohlidni jak je na tom rozvodovy remen, kolik to ma najeto(pokud v bazaru nestahli skutecne KM),pri kolika se ma menit a pokud nebyl menen tak pro jistotu vymenit, je pak mensi pravdepodobnost ze to uleti a skoda je pak des a hruza,kolik to stoji, teda pokud tam neni retez.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Tak teď tam mám 49000km.Ty km i serv.knížku,jsem si ověřoval v servisu před nákupem.Auto bylo kupované jako nové v Kii Příbram a majitel tam jezdil každý rok na prohlídky-poslední prohlídka dle serv.knížky-minulý rok.Spodek auta,včetně výfuku je jako nový.Jen brzdové třmeny jsou orezlé-ty čeká na jaře nátěr(zbyla mě červená barva na třmeny od Tiburona,tak ji alespoň upotřebím-kupoval jsem ji v Globusu někdy před 3 roky a musím napsat,že na brzdách u :tus: obdivuhodně drží =D> ).Technická je udělaná teď v květnu.
Pavle,rozvody jsou řemenem.Udělám je až na jaře.V km to má rezervu-mají se měnit po 90000km.A s roky to je také ok-po 6 letech.To zase tak nehoří.
Dnes jsem přezul na zimní a objednal montáž tažného zařízení-bude za 3900,-Kč s koulí na 2 šrouby.Říkal,že dělal i na Accenta a že už tam je vše připravené-bez vrtání,řezání.
Vildo-tlumiče budou v pořádku.Auto netluče,nehoupe se,na pneu nejsou žádné sjeté "zuby"...Ale z auta jako celku,bych podvozek-hlavně tu jednoduchou,odskakující zadní nápravu,viděl jako nejslabší část.Motor je na tak malé a lehké auto naprosto suprový.Jede to jako čert :D (aby nedošlo k mýlce-ve své třídě a objemu je to raketa(třeba oproti šlupkám od VW,Oplu...),jinak kdybych chtěl jízdu jen trochu srovnat s Tiburonem,ať zůstaneme u našeho koncernu,tak tam samozřejmě tlačí motor s větší ochotou a silou,což člověk čeká a nepřekvapuje,ale ten rozdíl v podvozku,těžišti...je :-k #-o 8-[ :D pro to jsem nenašel přirovnání :D -zatáčku kterou tady jezdím s :tus: 150km/h,tak jsem dnes s Riem projížděl 100km/h asi takhle :shock: ... :D .Takže do zatáček opatrně-motor má výkonu na rozdávání,ale úzký rozchod a vyšší stavba,nedovolují autu nějaké "rychlé"průjezdy zatáčkou a tlačí ho ven ze zatáčky. :wink: Sedadla jsou pěkná,ale s minimálním bočním vedením(lepší je jezdit levé zatáčky-člověka podrží alespoň sklopná opěrka pravé ruky :D ).
Rychlost-při běžných rychlostech je v Riu nebývalý klid a ticho =D> .Za slabinu :hyu: považuji hlavně špatné odizolování hluku od kol-tady bych řekl,že to mají velice dobře vyřešené/odhlučněné.Ve 170km/h už v autě takový klid není-to jsem se začal rozhlížet,zda nevzlítávám :D V téhle rychlosti se v :tus: rozhlížím,zda jedu nebo stojím a volant můžu držet 2 prsty,ne oběma rukama :D .No,pojďme zpátky na zem-k běžnému provozu Ria Grande O:) Výbava a zpracování je v téhle třídě naprostý luxus-viz.popis v jiném příspěvku :!:
Kufr-pro někoho důležitá věc-mě v autech zajímá,jen jestli tam nějaký je(je jedno jak velký-v kufru nesedím a pokud se tam vejde taštička s doklady a basa piva....je dostačující :D ).Kufr v Riu na nějaké stěhování není,ale výhodou zase je,že jednoduchým sklopením opěradel(dělených 60:40),je převozní prostor velký a díky zadním dveřím i pěkně přístupný.V kufru je pod deklem plnohodnotné 15" lité kolo(nepoužité :D,i hever a klíč na kola,bývalý majitel nikdy nepoužil :D )Škoda,že tam nedávali jen dojezdovku.Získali by desítky litrů navíc a majitel jistotu,že dojede(ne jako s lepicí sadou :roll: ).U :tus: je dojezdovka šířky 125 :D(normální kola 215/45/17) ,ale považuji to za nejlepší řešení a jistotu.
V rozích kufru se mě líbí plastové přihrádky na drobnější věci třeba při nákupu.To je chytře vymyšlené :idea: .Různých odkládacích schránek je po autě víc než dost a předpokládám,že budou asi hodně podobné jako v Accentu.
Rio má centrální zamykání a tady bych se chtěl zeptat-ve dveřích řidiče je el.ovládání všech oken,el.ovládání zrcátek,vypínač ostatních oken,aby si spolujezdci nehráli :D a tlačítko/kolébka centr.zamykání.Jaký je rozdíl,když zamknu auto touto kolébkou a nebo když ho zamknu normálně páčkou u otevírání dveří?
Rio jsem kupoval prioritně pro manželku/dceru a ty s ním jsou zatím max.spokojený po všech stránkách.Opakuji se,ale mě tohle auto,možná právě proto,že jsem neměl velká očekávání,velice,velice příjemně překvapilo =D> .Pokud ho můžu hodnotit z hlediska jeho určení-není to koráb pro dálkové jízdy,ani auto pro radost z jízdy-že bych si šel v neděli střihnout pár zatáček,nedej Bože s hrbem na silnici 8-[ ,není to ani auto pro krásu,ale auto jako velice příjemný služebník pro jízdy "kolem baráku",které má skvělou výbavu,motor-nemusím se bát,že v 5 lidech nevyjedu kopec jako v HTP :D ,atd.......tohle poslání plní na 100% :!: =D> Doufám,že i o spolehlivosti budu po pár desítkách tisíc km psát stejně pochvalnou recenzi. :wink:
Jo a k fotkám už se blížím-jak jsem psal-nechce se mě fotit auto,když je teď špinavé jako čuňátko(naštěstí na stříbrné to není tak vidět jako na bílé :D) -ale kola mě dnes při přezouvání umyli,tak už mám zase o píď práce méně a k fotkám blíž. :D

Safra,to jsem se rozepsal :-k .Sám tady nerad čtu dlouhé příspěvky :D .Tak zkuste přeskakovat věty. 8-[ :D Čekám,zda někomu nebude vadit,že hodnotím Rio v Accentech (i když jsou příbuzné)-když tak napište a já to smáznu. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Borku, dobrej elaborát :D ale konečně pořádnej článek ..... aspoň jsem si po delší době bezva početl :-
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

Borek
krásně popsáno, Vilda má pravdu.
Mě to rozhodně nevadí, tím pádem to máš schváleno :lol: a je to v pokecu a je to příbuzný ácy, tak není co řešit! :wink: :-
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Borek: Mě se "článek" taky moc líbí a nic jsem nemusel přeskakovat, hltal jsem pěkně jednu větu po druhé :)
Co se týká centrálního zamykání, já v 99% používám spínač u páčky dveří. Je líp po ruce, i když tam mám taky spec. tlačítko a funkce je podle všeho identická.
Jen se mi líbí, že od počátku je auto prezentováno jako vozítko pro ženu a dceru, ale napíšeš: "Teď tam mám 49 000 Km..." :mrgreen:
Chápu, že Tiburon je jízdně někde úplně jinde, ale nakonec se myslím taky občas rád svezeš :wink:
A o tom průjezdu zatáčkou v jednom ve 150 nebo zkoušení hlučnosti v druhém ve 170 Km/h tu raději nepiš nebo budu muset, jako řádný a uvědomělý občan, napsat oznámení na příslušné orgány :lol:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

Borku to zamykani by melo byt stejne at uz to zmacknes na dverich packou leve-prave ci prepinacem na ovladacim panelu v soferovych dverich,zamyka a odemyka to jen zamky
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

Gandalf píše: ...A o tom průjezdu zatáčkou v jednom ve 150 nebo zkoušení hlučnosti v druhém ve 170 Km/h tu raději nepiš nebo budu muset, jako řádný a uvědomělý občan, napsat oznámení na příslušné orgány :lol:
No Mojdo, pokaždý když čtu tvoji odpověď na BORKA, mám z toho pocit že se chceš dostat k nim do rodiny.. 8-[ :lol: :lol: :mrgreen: A tak ti nevím, zda sis to touto větou drobet nepohnojil.. :-k :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

Martine neboj Gangalf testuje budouciho tchana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: treba mu pak da skusit tu zatacku ve 150,to vis jestli se Borek drzi zasady auto,plnicka, a zena se nepujcuje tak nejak ho musi zlomit aby mu to pujcil na tu zatacku :D :mrgreen: :D
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Gandalf-no bral jsem jako samozřejmost,že je každému kromě tebe jasné,že jsem to testoval v Německu.To je přeci jasný,ne? #-o :D
Chlapi v klidu-poslední zkouška,než se někdo stane zeťákem u mě je,že projede svým autem zatáčku těsně v závěsu a stejnou rychlostí,jako já v :tus: O:) .Pokud se nepo...e :shock: :-& nebo neskončí v příkopu :?: :arrow: :arrow: :idea: :!: #-o :-k :cry: ....má šanci :D

Dnes jsem udělal pár rychlofotek čuníka 8-[ (špinavého Ria).Tak snad zítra bych fotky mohl zmenšit a něco sem dát.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Borek: To není dobrá zkouška [-X Pokud bych jel za Tebou do zatáčky ve svém autě, ještě bych Ti mohl skočit do kufru a rodina by přišla hned o dva chlapy :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“