Odhad škody po nehodě.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Bolo »

Vždyť ti dali to stejné co máš, akorát novější :mrgreen:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Jojo.. v podstatě mi nic ideálnějšího dát ani nemohli, už tak s tou pojišťovnou bude boj.
S ix20 se jezdí pěkně, je to samozřejmě zase o něco dál komfortem a pohodlím, ale už teď vím, že bych to nechtěl, protože to dost zvláštně žehlí malé příčné nerovnosti, spíš takové ani nevím jak to popsat, prostě s Matrixem jsem to neznal.. A jsou poměrně slyšet gumy.Ale to může být zase tím, jak je ten motor tichý oproti dieselu.

Jo a ještě něco.. nevím jistě jestli je normální, aby se autorizovaný servis distancoval od učtování náhradního vozidla pojišťovně a místo toho to účtuje mně a já to pak budu vymáhat na pojišťovně.. Ale jinak byl pan majitel fajn :D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Hardcam »

Ja to vzdy resil pres rozhodci dolozku, servis vsechno fakturoval me, ale po pojistovne to vymahal. Stejne tak nahradni auto, coz bylo za par dni asi 11 tisic. Podle me je to bezna praxe a nemam problem s tim nechat se kompletne zastupovat servisem, pokud mezi nami funguje vzajemna duvera.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od 69pavel »

ty kecy pojistoven jsou fakt hnus, jaka amortizace ND ktere se pouzijou na bourane auto, vzdyt uz jen to ze auto je bourane tak ztraci automaticky na hodnote ,diky bourani treba az 30% hodnoty oproti stejnym nebouranym modelum,takze jake zhodnoceni,najdi sikovneho pravnika a pohrozit pojistovne reseni sporu pravni cestou,oni pak zmeknou a nepujdou do zadneho sporu nebot predem vi ze prohrajou,proste se nedat, jsou to kurvy jedna pojistovna horsi nez druha,hlavne ze chtej platit ale jak oni maji tak to ne,takovejm by meli automaticky odebrat licence a byl by konecne poradek v tomto skurvenm state
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od JoKo »

ked do mna tukli, tak som to riesil cez havarijnu... neuplatnuje sa amortizacia a este poistovna vinnika mi musela zaplatit aj spoluucast.

no v tvojom pripade sa k autu asi dostanes rychlejsie, ak to zaplatis ty a potom to budes vymahat od poistovne. ale asi ako tusis, bude to velky boj, aby neuplatnovali amortizaciu... na prvy pokus to asi cele nezaplatia. kazdopadne drzim palce a informuj, ze ako to pojde dalej :)

ak to nie je tajomstov, tak na kolko ohodnotil servis opravu?
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Předběžný odhad mám 70 tisíc..Ale to to viděli jen zvenku.
Dneska jsem tam znovu byl, abysme si ujasnili další postup a řekl jsem jim co předvedl pan likvidátor.Dost zírali a říkali, že po nich přece nikdo nemůže chtít, aby v autorizovaném servisu dávali na auta druhovýrobu nebo vrakoviště.Že tam teď dělali o 5 let staršího Getze a pojišťovna vše bez problémů uhradila(Generali).A když jsem jim řekl, jak mi slečna při nahlašování nehody chtěla vnutit jejich partnerské servisy(samozřejmě neautorizované), tak už byli malinko naštvaný, že jak potom mají mít nějakou práci..
No každopádně se vyjadřovali ve smyslu, že u havarijka amortizace ano, ale u odpovědnosti viníka ne..
Dal jsem jim číslo na toho likvidátora a budou mě informovat.
Když to půjde špatně, tak to předám někomu, kdo se tímhle živí.. myslím, že u mě jde skoro o ukázkový případ.
Jinak v ix20 se jezdí pěkně, sice ta 1.4 66kW v podstatě nezrychluje, ale když už jede, tak jede :D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od JoKo »

praveze pri havarijnom amortizacia nie je. amortizacia je pri zakonnom {povinnom zmluvnom poisteni}. aspon tak je to na slovensku a myslim si, ze v cz je to to iste...
druha vec, ze amortizaciu by nemali uplatnovat ani pri zakonnom, ale to je uz na dlhsiu debatu...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Tak dneska mi volali ze servisu, že měli dlouhý rozhovor s likvidátorem a přesvědčili ho..POKUD uvidí v servisní knížce, že jsem jezdil na prohlídky do autorizovaného servisu po celou dobu pěti let!
Tak jsem jim řekl,že servisní knížka je vedená samozřejmě dobu zhruba poloviční, tak to zase moc rádi nebyli.. já už fakt nevím, co je to za magora.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Bolo »

Nevidím v tom problém, jsou to jejich peníze. (určitě víš, jak to myslím)
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Ten člověk se fakt stébla chytá.. Nemyslím si, že by mi byl schopný racionálně vysvětlit, jaký má vliv na zadní nárazník a páté dvěře to, že budu jezdit na olej do autorizáku.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Hardcam »

to jsem nebyl s pravdou daleko...70 tisic, ha ha :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Bolo »

Já taky ne, jsem psal 35 a to pak krát 2 a to je 70 :lol:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od alarm »

ja som si škody nechal preplatiť z havarijnej, a spolúčasť od vinníka. A s tým bol problém. Jeho poisťovňa to odmietla, že mám staré auto (pred 10-timi rokmi), vtedy nepomohol ani DAS...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od 69pavel »

zase ty jejich kecy,auto servisovane v autorizovanym servisu ](*,) ](*,) ](*,) to uz je davno mytus,nenech se v zadnem pripade odbyt a pohroz jim rovnou zalobou
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Vilda »

Enjoy : Co to je za kravinu ](*,) jakou to má souvislost ..... blbej taxikář ti vletí na ledovce do kufru a pojišťovnu zajímá, jestli si jezdil do autorizáku na servis ](*,) co je jim do toho .... ty si přece můžeš servisovat auto kde chceš !! To mi přijde stejně stupidní, jako kdyby argumentovali tím, že neudělaji pojistné plnění proto, že v zelenině prodávaji ohnutý banány ](*,) ](*,)

Schválně jsem se díval na svoji pojistnou smlouvu a o servisování ve značkovém servisu před pojistnou událostí, tam není ani zmínka ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“