Zabezpečení auta

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od enjoy »

Do nového auta bych zainvestoval 10 tisíc korun(i s montáží) a měl bych alarm s pagerem, dálkový start na 2 kilometry, bezklíčové odemikání a startování.Atd..
http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoala ... 090as.html
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od David PLEVA »

No, já to investoval i do starého, už hlavně kvůli tomu dálkovému startu, mám 880AS se samostatně dokoupeným startovacím tlačítkem Keyless SE289, jelikož v té době ještě nebyla 1090AS na trhu.

Pokud by někdo chtěl vědět nějaké informace o dálkovém staru, rád poskytnu, pokud budu vědět. Za těch 7 měsíců jsem měl možnost ho poznat trochu lépe a zatím spokojenost :-)
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

Borek píše:
bony píše:Nevýhodou tohoto alarmu je, že pokud ti někdo vymlátí okno kostkou a vleze okne do auta tak houkat nebude ...
Houkat bude.Zkus si sednout do auta,zamkni dálkáčem a otevři kličkou zevnitř jako zloděj po rozbití okna----alarm začne houkat a blikat. :wink:
Bořku přečti ještě jednou co jsem napsal... vymlátí okno kostkou a vleze oknem.... Potom opravdu houkat nebude! Bez prostor. čidel na dvě věci...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

David PLEVA píše:No, já to investoval i do starého, už hlavně kvůli tomu dálkovému startu, mám 880AS se samostatně dokoupeným startovacím tlačítkem Keyless SE289, jelikož v té době ještě nebyla 1090AS na trhu.

Pokud by někdo chtěl vědět nějaké informace o dálkovém staru, rád poskytnu, pokud budu vědět. Za těch 7 měsíců jsem měl možnost ho poznat trochu lépe a zatím spokojenost :-)
Mohu požádat o zkušenost s dalk. startem - Jak je realizován dalk. start v případě zařazení rychlosti? A také jak je proveditelný v případě i30, kde je třeba při startu vžry sešlápnout spojku?
děkuji
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od David PLEVA »

bony: Dálkový start pracuje v tzv. rezervačním módu, který se aktivuje pouze při vyřazení rychlosti na neutrál, otočení klíčkem do krajní polohy OFF bez vyšlápnutí brzdy nebo spojky. Motor stále běží. Po otevření řidičových dveří a jejich zavření motor zhasne. Po uzamčení vozidla se na displeji objeví symbol klíče, což značí, že dálkový start je možný. Tzn., že pokud bude zařazena rychlost, vozidlo dálkově nepůjde nastartovat.

V případě i30 se tam zřejmě bude dodávat bypass na spojku, ale určitě to jde, neboť znám i30 s tímto dálkovým startem.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

Dekuji moc za vysvetleni dalkoveho startu. Jen mi jeste neni jasny dalk.start na 2 km jak bylo psano v prispevku nekde shora.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od David PLEVA »

bony píše:Dekuji moc za vysvetleni dalkoveho startu. Jen mi jeste neni jasny dalk.start na 2 km jak bylo psano v prispevku nekde shora.
Na dva kilometry to bohužel nemám odzkoušeno, nemohu potvrdit, nicméně 600m mám odzkoušeno u nás v práci a OK. Ale hodně záleží na zástavbě v dané oblasti. Navíc, pokud nastartuješ dálkově, je ti chod motoru signalizován na displeji ovladače ikonou "kouře" z výfuku.

Jinak, co mě ještě napadlo, tyto alarmy jsou vybaveny dvouzónovým otřesovým čidlem. Poprvé ti přijde na ovladač pouze upozornění, že se někdo nebo něco ochomejtá kolem auta a ty si můžeš "pro výstrahu" na chvíli spustit sirénu. Pokud je narušena druhá zóna otřesového čidla (silnější otřes) čidlo spustí poplach s upozorněním do pageru samo. Citlivost jde pochopitelně nastavit potenciometry na řídící jednotce dálkového startu.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

Tak to je parada - 600m je gut to musi byt rizeno na nejake sifrovane radio frekvenci. Pokud to dobre chapu tak ovladac dodavany s autem se neda pouzit a vse se ovlada ovladacem od alarmu.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od enjoy »

Přesně tak.. nejlepší je, že auto odemkneš a nastartuješ i bez jakéhokolv klíče nebo pageru(když se třeba rozbije nebo ho ztratíš,zapomeneš).Jednoduše vyťukáš čtyřmístný pin kód na čelní sklo.A to si nedělám legraci,viděl jsem to na vlastní oči, dělal nám prezentaci člověk co Magicar dováží.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

Tak to je dost vychytané.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od David PLEVA »

enjoy píše:...Jednoduše vyťukáš čtyřmístný pin kód na čelní sklo.
Vidíš, na to jsem zapomněl. Zároveň jsem opomněl zmínit funkci "AUTO", kdy se dveře odemknou nebo zamknou samy, po přiblížení nebo vzdálení se od vozidla. Tím, že mám startování tlačítkem, pager vytahuji již jen, když potřebuji z domu nastartovat, nicméně, i tohle se dá řešit pomocí TIMERU, takže se ti auto samo nastartuje v předem určenou hodinu :-)
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od JirN »

Pokud nepotrebujete ty fjucry typu dalkove startovani a drzite se tematu topicu, nebylo by nejlevnejsi dat do auta pohybove cidlo, nejake malinke svetelko s aku a solarnim nabijenim a stary mp3 prehravac s pasivnim malym reprakem. Kdyby se nekdo priblizil k autu v noci, ze by cidlo zaplo svetlo a z repraku by se ozvalo? "System vzdaleneho snimani aktivovan, pult centralni ochrany vyrozumen"..., myslim, ze by to mohlo byt ucinnejsi. Alespon v noci.
Jen by byl problem, kdyby zlodej dostal sok - to by jste mohli byt zalovani za ublizeni na zdravi :lol:
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od enjoy »

Hm...to jsem myslím viděl tak před 15ti lety v nějakém filmu :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od JirN »

Do pr... tak to si uz nemuohu patentovat a zalozit zivnost na vykup starych mp3 a repraku :lol:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Hardcam »

Je to hezka funkce, ale pro ty, co v zime nepouzivaji rucku jako treba ja, vlastne uplne nepouzitelna :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix20“