Problém se zadními koly

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Uz to nekdo reklamoval?

odeslano z telefonu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Richi_i30 »

hmm a co bys od této reklamace očekával ? Že snad :hyu: kvůli pár maníkům s 15" na zimu bude měnit nápravu ?
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od bony »

Richi_i30 píše:hmm a co bys od této reklamace očekával ? Že snad :hyu: kvůli pár maníkům s 15" na zimu bude měnit nápravu ?
Promin ale nejedna se o par maniku s 15" na zimu ale o kazde prodane hyundai s 15" alu kolama...
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Mirus30 »

U me to neni vada vyrobce, kola mi vyvazovali v soukromem servisu kdyz jsem koupil na leto 16 palcove.. vyvazeni od vyrobce s tim problem nemelo.

jinak se nebojim ze by to neco delalo pri nalozenym aute, o tolik se to nezhoupne a jak rika muj kamos, ono si to misto udela, nic horsiho nez ze prijdu o oluvka se nestane [-X
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od bony »

Mirus30 píše:U me to neni vada vyrobce, kola mi vyvazovali v soukromem servisu kdyz jsem koupil na leto 16 palcove.. vyvazeni od vyrobce s tim problem nemelo.

jinak se nebojim ze by to neco delalo pri nalozenym aute, o tolik se to nezhoupne a jak rika muj kamos, ono si to misto udela, nic horsiho nez ze prijdu o oluvka se nestane [-X
Tak ja jsem mel problem s koly od vyrobce po reklamaci se dalo oluvko zvenku a tim se vyresil problem :-)
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Dale261 »

K vyvážení: Dnes jsem si nechal přehodit zimní pneumatiky (15") s alu disky vyvážené nalepenými závažími (prosím, nekamenujte mě za "balony" :D . Ihned po vyjetí z pneuservisu jsem slyšel rány od obou zadních kol. Vrátil jsem se a ten pracovník řekl, že se to tam dře, a že mám dvě možnosti. Buď mi je sundá sám, nebo mi za nějaký čas odpadnou, ale že by to nemělo vadit, tak jsem si je nechal sundat (v podstatě je jen seškrábnul, až jsem byl překvapený, jak lehce to šlo sundat). Otázka zní, jestli si je mám nechat vyvážit těmi naklepávacími závažími. Díky za odpověď.
PeDr
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 črc 2012, 12:26
Bydliště: UnL

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od PeDr »

Dale261 píše:K vyvážení: Otázka zní, jestli si je mám nechat vyvážit těmi naklepávacími závažími. Díky za odpověď.
Jedna možnost je naklepávací závaží.
Já jsem nechal nalepovací závaží nalepit mimo "dráhu" ramene nápravy (cca 2 až 3 cm od hrany disku).
i30 2012 Style - 1,6 GDI - Hazel Brown
Uživatelský avatar
bogus
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2013, 22:41

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od bogus »

na ten samý problém jsem dnes narazil já u pravého zadního kola, zítra na to mrknu jestli to je těma lepícíma závažíčkama, je fakt, že u origo alu kol mi to nedělalo, každopádně mi to dělá jen u jednoho kola. Otázka z ní jak je to u předních kol těma závažíčkama, tam to nevadí ????? že bych je prohodil myslím, že tam na vnitřní straně závaží nemám.
Hyundai i30 kombi 1,6 MPI D-CVVT 88 kW, Trikolor, Paket parking + Dvouzónová aut. klimatizace - od 8/2013
Seat Leon 1.9 TDI 77kW -minulost
Peugeot 406 1.8 16V - minulost
Škoda Octavia II 2.0 TDi Elegance - minulost
Renault 19, 1.8 16V 99kW - minulost
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Dale261 »

Bogus. U letních origo alu kol mám závaží naklepané zvenku. Někoho to děsí, ale já jsem na to zvyklý, měl jsem to tak i u předchozího auta (Honda Civic 2003), i když zrovna hezky to nevypadá :? Od předních kol se nic neozývá.
Naposledy upravil(a) Dale261 dne 06 lis 2013, 13:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Auger
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 úno 2013, 15:08

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od Auger »

bogus píše:na ten samý problém jsem dnes narazil já u pravého zadního kola, zítra na to mrknu jestli to je těma lepícíma závažíčkama, je fakt, že u origo alu kol mi to nedělalo, každopádně mi to dělá jen u jednoho kola. Otázka z ní jak je to u předních kol těma závažíčkama, tam to nevadí ????? že bych je prohodil myslím, že tam na vnitřní straně závaží nemám.
na originál :hyu: alu je na okraji disku drážka, kam sa dá zacvaknút klasické olovko (ako na plech disk). to iné 15 alu disky nemajú.
ja mám zimné 15 (originál :hyu: ) vyvážené kombináciou nalepených (vonkajšia strana) / nacvaknutých (z vnútornej strany). predne / zadne na zimu navzájom prehadzujem bez problému.
Hyundai i30 kombi 1,6GDI/99kW Trikolor - od 12/2012
Citroen C4 1,6/82kW - 2007-2012
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od t0x!n »

ja ted dojel z pneu servisu z prezuti, po tom co jsem tady cetl jsem jim rikal at zavazi davaji z venku, ze jsou s tim problemy, no po prezuti jsem zjistil ze puvodni zavazi z orig. alu kol urvali a pod puvodnima zavazickama to pekne podreli a novy zavazi dali zevnitr, zatim jsem po ceste do prace nic neslysel, tak snad to nebude delat problemy, ale spis me nasralo, ze jak urvali ty puvodni zavazicka tak podreli ty disky...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: Problém se zadními koly

Příspěvek od milo58 »

t0x!n píše:ja ted dojel z pneu servisu z prezuti, po tom co jsem tady cetl jsem jim rikal at zavazi davaji z venku, ze jsou s tim problemy, no po prezuti jsem zjistil ze puvodni zavazi z orig. alu kol urvali a pod puvodnima zavazickama to pekne podreli a novy zavazi dali zevnitr, zatim jsem po ceste do prace nic neslysel, tak snad to nebude delat problemy, ale spis me nasralo, ze jak urvali ty puvodni zavazicka tak podreli ty disky...
Oni to nepodřeli, to Ti podřeli při montáži ve výrobě. Ta demontáž je jen následek původní odborné montáže ve výrobě. :?

milo58
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“