žraločia plutva

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Plutva je na streche. :)
Přílohy
DSC_0557.jpg
DSC_0557.jpg (100.29 KiB) Zobrazeno 5047 x
DSC_0556.jpg
DSC_0556.jpg (97.64 KiB) Zobrazeno 5047 x
DSC_0554.jpg
DSC_0554.jpg (155.06 KiB) Zobrazeno 5047 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: žraločia plutva

Příspěvek od achiles »

Vypada to super. Jak je na tom signal?
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
japi
*
Příspěvky: 78
Registrován: 22 bře 2013, 18:58

Re: žraločia plutva

Příspěvek od japi »

cigi81 píše:nazdar neviete či je možné namontovať anténu v tvare žraločej plutvy namiesto originálu?

bude fungovať navigácia a telefón?

zdá sa mi že originál rýchlo stráca signál rádia a RádioFM mi chrčí úž za trnavou na dialnici.
To je zaujímavé, mne hrá rádiu super čisto aj keď idem niekde po lazoch - vážne. Nebude problém v rádiu ?
od 5/13 H i30 1,6 CRDI 94KW Style, Satin Amber
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

achiles píše:Vypada to super. Jak je na tom signal?
Ešte sa k tomu nemôžem poriadne vyjadriť. U mňa doma na dvore bez zmeny. Až na cestách sa uvidí. :wink:

Odpoveď k strate signálu: Mne sa nestáva, že by som len tak strácal signál. Myslím, že by to mohol byť zlý kontakt niekde medzi anténou a rádiom. Samotná plutva je len dizajnová záležitosť - aspoň tá moja. Nemá v sebe zosilovač. Má v sebe len strunku čo nahrádza pôvodný prút a vyrobca tvrdí, že môže zlepšiť a určite nie zhoršiť signál.

Niekedy sa mi stane, že mi nenájde stanicu, ktorú na tom mieste normálne počúvam, ale rádio ju tam prelaďuje na iné frekvencie. Nie je to ale chyba rádia a ani antény, ale signálu. Stanicu mám naladenú na frekvenciu, ktorá má u nás dobrý signál a rádio je schopné si nájsť pre túto stanicu iné frekvencie, (ak je taká možnosť) ak sú v dosahu a preladiť sa na ďalšiu "silnejšiu". Ak ale frekvencia priradená ku stanici nie je v dosahu, rádio si už novú frekvenciu bez pôvodnej nenájde. Je to normálne a plne to akceptujem.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Dneska som sa bol povoziť a signál je na 100% bez zhoršenia. Neviem či sa zlepšil, to nemôžem povedať, ale určite sa nezhoršil. :)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

Per tých čo by ma chceli nasledovať.

Ja mám v mojej i40 NAVI a teda mám na streche rádio anténu aj GPS, čo robí celý ten kus mohutnejší a plutva čo som kúpil tu: http://www.ebay.com/itm/151077774644?ss ... 1497.l2649 sa tam nedala "narvať" ani náhodou.

Bola to papračka. Musel som odcvaknúť stredové šroby, ktoré zavadzali. Potom to zabrúsiť do stratena. Potom rozšíriť po stranách otvor, bol úzky. Zostalo tak z pôvodného asi 0,5cm len 2,5mm. Bolo treba aj trochu zbrúsiť vnútorné steny a ešte zbrúsiť kúsok z prednej aj zadnej spodnej časti, pretože strecha v tom mieste nie je úplne rovná. Tiež som musel odrezať z priloženej 3M obojstrannej pásky. Spodnú odnímateľnú časť som po zobratí stredových šróbov pre istotu celú z vnútra podlepil lepidlom na mäkké plasty. Pozor čo použijete, aby sa vám plutva nerozleptala. :P

Farbu som si kúpil sám, lebo cena za nastriekanie malej plutvy sa mi zdala v lakovni príliš vysoká. Pýtali 50€ +

Tu je linka na nemecký obchod: http://www.spraydosen-shop.de/spray-can ... r-basecoat Zadajte do vyhladávania hyundai a kód vašej farby, ten je na stĺpiku medzi dverami.

Výsledok je pekný. :)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: žraločia plutva

Příspěvek od schmidke »

Skvelá práca, Robert.
Ešte by ma zaujímalo, či máš na tvojom :hyu: presne takú anténu, ako na tom ebay obrázku, čo je na ňom červeným napísané "IX35 all fit"?
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

schmidke píše:Skvelá práca, Robert.
Ešte by ma zaujímalo, či máš na tvojom :hyu: presne takú anténu, ako na tom ebay obrázku, čo je na ňom červeným napísané "IX35 all fit"?
Ďakujem :)

Nie, ja nemám tú malú, moja je tá nad tým, tá väčšia. Ak máš tú menšiu (zrejme nemáš NAVI), tak ti to asi sadne bez úprav, ktoré som musej ja podstúpiť. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: žraločia plutva

Příspěvek od schmidke »

Asi sme sa nerozumeli. Myslel som túto (spodnú).
To je tá väčšia (s GPS) s ktorou si mal problém. Keby si mal tú hornú, tak to je bez problémov. Že?
Obrázek
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

Tá moja anténa na i40 je určite objemnejšia, je asi o polovicu vyššia ako tá spodná a je širšia ako tá na obrázku z ebay. :P

Nie je úplne taká ako tá hore, ale vôbec to nie je taký krpec ako tá dole. Skôr sa mi podobá k tej hornej.

Každopádne, tá plutva v mojom prípade vôbec nesedela, bez ohľadu na to čo je na akej fotke.
Přílohy
Screen shot 2013-11-03 at 0.50.18.png
Screen shot 2013-11-03 at 0.50.18.png (55.18 KiB) Zobrazeno 4889 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Po týždni na cestách som schopný objektívnejšie posúdiť kvalitu signálu po zmene na plutvu. Musím priznať, že sa úroveň prijímu trošku zhoršila. V percentách asi 5%. Som presvedčený, že to stojí za ten vizuálny efekt na streche. :D
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: žraločia plutva

Příspěvek od fikusino »

ta plutva vyzera dobre, hnedby som do toho siel. skusim zjednat zlavu u predajcu pri garancke ;)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: žraločia plutva

Příspěvek od idam.i »

fikusino píše:ta plutva vyzera dobre, hnedby som do toho siel. skusim zjednat zlavu u predajcu pri garancke ;)
Pýtal som sa na možnosť,prehodiť anténu so sedanu a kombi.Bolo mi povedané,že to neodporúčajú,lebo by bol slabší signál.Údajne je antená nastavená na strechu sedanu a na kombi by nefungovala na 100%.Nie som o tom presvedčený,ale na druhej strane,prečo by odmietli možnosť si niečo zarobiť ? :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: žraločia plutva

Příspěvek od soban »

robertbulko píše:UPDATE:

Po týždni na cestách som schopný objektívnejšie posúdiť kvalitu signálu po zmene na plutvu. Musím priznať, že sa úroveň prijímu trošku zhoršila.
Ale to je normální - pokud anténu která je vyladěná se zbytkem soustavy (zesilovač - pouzdro - střecha auta....) nahradíš kusem jinak smotaného drátu do menšího prostoru tak nikdy nemůžeš dostat kvalitnější signál, většinou pouze horší (pronic za nic nejsou ty antény větší).


Jinak k přelaďování radia pokud je signál dostatečný mělo by to fungovat OK takže pokud jiné radio tu stanici na tom kmitočtu najde a tvoje v autě ne bude asi něco z radiem - málo citlivé (u některých rádií se dá nastavovat citlivost buď je tam DX jako dálkový příjem a nebo LOKAL a zde se citlivost snižuje) - chyba v nastavení... Proskoumej pořádně menu.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: žraločia plutva

Příspěvek od robertbulko »

soban > ja sa nesťažujem, ale konštatujem. Moje rádio funguje tak ako má. To, že je príjem o kúsok slabší s novou anténou je v poriadku a neberiem to ako chybu. Píšem len info pre tých, čo ma chcú nasledovať. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40 Jak na to“