Fridex

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fridex

Příspěvek od 89majlo96 »

Mexican píše:5, cena vymeny v origo servise vratane materialu je cca 400 kc
Trochu mimo cenu, 20 eur stoji len original Hyundai nemrznuca kvapalina 2x 1,5 litra, co zevraj taketo mnozstvo bezne davaju do aut. Plus destilovana voda, plus hodinova sadzba 32 eur a sme na hodnote 55 eur. Minuly tyzden v piatok som bol v servise kupovat chladiacu a pozeral som sa zhodou nahod na hodinove tarifi servisnych prac.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Hicks
*
Příspěvky: 13
Registrován: 05 črc 2013, 16:13
Bydliště: Bratislava V

Re: Fridex

Příspěvek od Hicks »

Volal som do servisu a chlapik mi povedal ze je to normalne. Vraj chladiaca sustava nema odvzdusnovaci ventil a tak po zabehnuti moze vyrazne klesnut hladina chladiacej zmesi. Vraj staci doliat destilovanu vodu cim klesne bod odolnosti voci zamrzaniu o par stupnov celzia.
Oni vraj upozornuju na toto pri kupe vsetkych zakaznikov, poculi ste uz niekto o tom ze treba pozorne sledovat chladiacu zmes na novom aute?
i30 cw 1,6 GDI Style Cam 5/2013
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Fridex

Příspěvek od mmv »

Jojo taky mi to rikali, s nadsazkou jsem jim rekl, ze kdyz se to stane ze jim to rad na doliti pristavim, ze nekupuji auto s nedostatkem provoznich kapalin :)... ale nic mi neubylo, asi tim, ze mi tam montovali lpg a tak ty bubliny vyhnali ;) pri predstave, ze by mi rekli, ze po 100 km tam budu muset dolit treba olej ... :)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fridex

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Potřebu pravidelně sledovat hladinu chladící kapaliny, ale též hladinu motorového oleje, brzdové kapaliny a kapaliny posilovače řízení máš uvedenu v návodu k obsluze vozidla. Je to úkon "povinný" a od řidiče očekávaný. To že to většina z nás nedělá, protože jsme si zvykli, že to naše "bezúdržbová" vozidla nepotřebují, je věc druhá.
Hladina chladící kapaliny hodně kolísá. Třeba na Sonatě NF 2,0 CRDi 103kW byla při zahřátém motoru zcela běžně pod ryskou L. Jakmile zchladla, tak hladina zase elegantně vystoupala. Takže před případným doléváním destilkou, kterou, jak jsi správně uvedl, trochu klesne její odolnost vůči mrazu, nech motor pořádně vychladnout.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Fridex

Příspěvek od mmv »

ten jev co popisuješ nebude mít s faktickou teplotou kapaliny nic společného, kapalina se teplem roztahuje takže by jí tam mělo být prakticky víc, ale jelikož je to uzavřený systém pracující po zahřátí s určitým tlakem, tak si dovoluji vyslovit domněnku, že s tvým "úbytkem" kapaliny má co do činění tlak (horkého) vzduchu, který ti tu kapalinu z nádobky vytlačil, takže když otevřeš po jízdě expanzku, hezky opatrně dle návodu, tak se ti všechna kapalina vrátí
když tak mě opravte
... na felicii to sledovat nemůžu, když tam doleju cokoliv nad spodní rysku, do týdne je to pryč takže výchozí stav je cca 3 cm pod spodní ryskou, tam to zůstává, cokoliv nad jde ven, ale nevím kudy
Naposledy upravil(a) mmv dne 20 lis 2013, 21:56, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Fridex

Příspěvek od soban »

Taky při koupi mi řekli že hladina může klesnout a mám to dolít destilkou.

Při koupi je víc nad H a je to pořád. :-)

Takže pokud to kleslo pod L dolej destilkou a neřeš - semtam skontroluj pokud to zase klesne chce to servis pak to musí někde mizet.

Když tam doliješ trochu destilky tak ti to klesne třeba o stupeň takže to neřeším pokud nejedeš na severní pol kde je -60°C.

PS. FRIDEX neexistuje už několik let je zakázaný - dnes se používají jiné kapaliny s jiným složením pod jiným označením.
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Fridex

Příspěvek od rudolf.tomka »

"PS. FRIDEX neexistuje už několik let je zakázaný -" :-$
http://www.velvana.cz/fridex-g-plus/produkt/
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Fridex

Příspěvek od mmv »

:-) zavřel bych celou Velvanu, vyráběj zakázaný věci :-) asi jim to nikdo neřekl že to je zakázaný :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fridex

Příspěvek od Mexican »

89majlo96 píše:
Mexican píše:5, cena vymeny v origo servise vratane materialu je cca 400 kc
Trochu mimo cenu, 20 eur stoji len original Hyundai nemrznuca kvapalina 2x 1,5 litra, co zevraj taketo mnozstvo bezne davaju do aut. Plus destilovana voda, plus hodinova sadzba 32 eur a sme na hodnote 55 eur. Minuly tyzden v piatok som bol v servise kupovat chladiacu a pozeral som sa zhodou nahod na hodinove tarifi servisnych prac.
pardon, s tymi 400 kc som prestrelil (teda podstrelil) - pozeral som si faktury za poslednych 6 rokov (3 vymeny) a uctovali od 540 do 606 kc (material + praca + DPH) .. takze 55 Euro je ripoff jak svina, pretoze ja som to samozrejme nechal menit v autorizaku :hyu:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fridex

Příspěvek od 89majlo96 »

to treba povedat autorizovanemu servisu hyundai v topolcanoch :roll:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Fridex

Příspěvek od Martinsp »

V posledním světě motorů testují chladící kapalinu různých značek a moc jich neprošlo. Tedy na jedničku jen dva z asi jedenácti a přes půlku nevyhovuje vůbec. V autě jí mám 10 let původní, takže výměna.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Fridex

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
GeorgeB
Příspěvky: 6
Registrován: 26 říj 2014, 13:27

Re: Fridex

Příspěvek od GeorgeB »

Hezký den všem. Jaká je, prosím vás, přesná specifikace chladicí kapaliny do 1,6 gdi 99 kW? Nikde na netu nemohu najít a návod mám 400 km daleko :-( Z výroby tam mám nějakou modrozelenou... Čím dolít tak, aby nevzrostl bod tuhnutí? Děkuji.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Fridex

Příspěvek od soban »

Dolít destilkou!

Pokud máš strach na kolik je tak si to nech změřit každej garážník snad má nějaký přístroj, byl jsem teď na druhé garančce u soukromníka změřeno mám ji na -28°C
fevlad
*
Příspěvky: 83
Registrován: 09 lis 2013, 06:47
Bydliště: Prešov

Re: Fridex

Příspěvek od fevlad »

[quote="soban"]Dolít destilkou!

Auto bude mat skoro rok , chladiaca mi klesla pod minimum, aku chladiacu kvapalinu doliat?
dik
Hyundai I30 , 1,4 MPI Family - 73 kW, Creamy White 2013
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“