dobitie baterie pred zimou

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: dobitie baterie pred zimou

Příspěvek od tomiboy »

idam.i: problem som zatial nepostrehol ziadny, ale pokial toho moc za den nenajazdis, co je moj pripad, tak je podla mna treba sa pred zimou o bateriu postarat. denne najazdim 10 max 15-20 km, startov za den cca 4-8. raz za cas spravim do 100km na jednu cestu, ale to skor nepravidelne. jednoducho vyuzivam auto 90% v meste. snad nie je na tom nic nepochopitelne. je logicke ze ked nemam cestu von, nebudem predsa len tak behat po krajine, minat benzin a uzivat si krasy okolitej prirody :-D

inak nechapem, preco dal H do tohto vozidla kapacitovo slabsiu bateriu. predsa len vsetka ta elektronika, zimne vyhrievanie atd... to si vsetko nieco potiahne.

Mexican: zatial mi vzdy auto nastartovalo na 1x, aj v uplynulej ukrutnej zime:)

Dobijat teda budem, bateriu vyberiem a dobijem ju doma po ustaleni teploty. nabijacku mam bosch c3.

Len teda otazka na vas bola, ci je odpajanie a vyberanie baterie z tohto H bezproblemove, ci mi nahodou nezacne pipat alarm, co vsetko sa mi vymaze z pamate a ci su tu neni nejake "ficury", ktore ma mozu cakat po vybrati alebo zalozeni baterie:)
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: dobitie baterie pred zimou

Příspěvek od Mexican »

zmazu sa ti urcite nastavenia autoradia, vynuluje palubak a prvych par km si riadiaca jednotka bude upravovat rezim. Nic dalsieho sa nestane
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: dobitie baterie pred zimou

Příspěvek od Rybář »

Vykašli se na nějaké dobíjení. Zbytečná práce. Já jezdím denně (celoročně) po Praze velmi krátké trasy a baterku tam mám už tři roky a ještě jsem ji od montáže nevyndal :) Stačí občas (alespoň 1 týdně) auto trochu projet a bude to OK
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“