přední díl výfuku

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

ivan: no teď de o to co myslíš tim vlnovcem? Já měl namysli svody od bloku motoru :roll:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Rasty píše:ivan: no teď de o to co myslíš tim vlnovcem? Já měl namysli svody od bloku motoru :roll:
Vím moc dobře co je vlnovec a co jsou svody výfukového potrubí(sběrné potrubí) :) :wink:
P.s jsem se chtěl zeptat kdy budeš už jezdit?? Jsem se těšil,že se potkáme na Moravě a Ty nikde :!: :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

Jo tak dík. Zkontroluji tedy i to svodový potrubí - sichr je sichr. No dál se uvidí (teda hlavně kde a za kolik - nebo má někdo dobrý kontakt na ostravsku a okolí?)
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Jedna osobní zkušenost s vlnovcem.
Nikde v debatě jsem nenašel technický údaj, že vlnovce mívají dvě a více vrstev od čehož se odvíjí životnost a cena, takže při koupi vlnovce je třeba si dát pozor, aby vás někdo nenatáhl a nekoupili jste dvouvrstvý dlnovec za cenu třívrstvého atd.
Má někdo zkušenost, kolik km cca vydrží vlnovec než odejde do věčných lovišť?
Hyundai Lantra 1,8 GLX 94 kW, r.v. 97
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

výfuk...

Příspěvek od Bruce Lee »

Pružný díl výfuku (vlnovec) 1.735,-Kč i s prací (26.4.2004) EKO-RAJ Třanovice.
Hrdlo motoru (litinové svody) 4.492,-Kč (16.10.2002)Hyundai Prokeš-Třinec.
Homer
Příspěvky: 8
Registrován: 05 dub 2006, 17:32
Bydliště: Jirkov

Příspěvek od Homer »

for bruce lee, prosím tě, ty svody ti sehnal ten Hundai Prokeš, ty peníze nejsou špatný, všude tady píšou, že to vyjde na 20 litrů? Díky za info
Lantra Combi, 1,6 16V,GLS, r.v. 10/1999, zelená metalíza
Zbyněk
*
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2006, 20:03
Bydliště: Velké Kunětice

Příspěvek od Zbyněk »

Nazdar kluci.Kdo jste ze severu,od Polska,jezděte do polska.Vlnovec tam vyjde na 500 od Bosalu.Já tam jezdím a nakupuji,jako ostatní.Kupoval jsem tam i origo rozvoďák s kladkami za 1600,vzduchový filtr za 460,olejový 100.



Lantra kombi 1,6 GLS
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Zbyněk píše:Nazdar kluci.Kdo jste ze severu,od Polska,jezděte do polska.Vlnovec tam vyjde na 500 od Bosalu.Já tam jezdím a nakupuji,jako ostatní.Kupoval jsem tam i origo rozvoďák s kladkami za 1600,vzduchový filtr za 460,olejový 100.



Lantra kombi 1,6 GLS
Do Polska to nemám daleko, máš nějaký přesnější typ, kde se dají díly v Polsku sehnat? A jsou to origoš nebo je to jen okopčeno?
Dík moc
Hyundai Lantra 1,8 GLX 94 kW, r.v. 97
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

ivan píše:
Rasty píše:ivan: no teď de o to co myslíš tim vlnovcem? Já měl namysli svody od bloku motoru :roll:
Vím moc dobře co je vlnovec a co jsou svody výfukového potrubí(sběrné potrubí) :) :wink:
P.s jsem se chtěl zeptat kdy budeš už jezdit?? Jsem se těšil,že se potkáme na Moravě a Ty nikde :!: :cry:
Autí se o výkendu vezlo do servisu. Mělo tam bejt původně asi měsíc, ale měl dost práce a něco důležitého mu do toho skočilo, tak mi ho po 10ti dnech vrátil a zbytek že dodělá dodatečně. Takže ho tam ještě na skoro 2 týdny povezu. Zatim mi udělal kompletně brzdy (kotouče + desky) pak rozvody a řemeny, olej+náplně, vyměnil přední ložiska a jedno zadní mě ještě čeká. To druhé zadní už naštěstí mám vyměněné :wink: no a naposled generálku motoru (hlava,klika,písty apod.) no a to co se mělo dělat jako první odložil a to tu spojku a převodovku. Převodovka bude prej horší, pač jsou špatný perka a nějaká tyčka či co plus ložiska jsou vymlácená a hnutej blok převodovky ale prej se dá sehnat starší nebo to srovnat. Ty ložiska a další se musí objednat od výrobce pač v ČR to žádná pobočka nevede. No jezdim s tim, ale zvuk převodovky je čím dál horší a spojka taky už zabírá divně. Mimoň tak taky pro mě padá ač mě to mrzí. Ale až to bude hotové tak se ozvu a přijedu se na tebe podívat, alespoň to pořádně zajedu :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Zbyněk
*
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2006, 20:03
Bydliště: Velké Kunětice

Příspěvek od Zbyněk »

Pro Nordina.Já z Jesenicka,mám to hned u nosu.Kupuji díly na Lantru v běžném obchodě s autočenštmi.Spoustu dílů je origo,Knecht,Power grip,GMB.Výfuky,olejový filtr je druhovýroba.I gumy tě tam vyjdou levněji,zhruba o 1000 na Dunlopech.Olej syntetika Castrol Magnatec 5l asi za 1100.Podle kursu měny.


Lantra kombi 1,6 GLS 98
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Zbyněk píše:Pro Nordina.Já z Jesenicka,mám to hned u nosu.Kupuji díly na Lantru v běžném obchodě s autočenštmi.Spoustu dílů je origo,Knecht,Power grip,GMB.Výfuky,olejový filtr je druhovýroba.I gumy tě tam vyjdou levněji,zhruba o 1000 na Dunlopech.Olej syntetika Castrol Magnatec 5l asi za 1100.Podle kursu měny.


Lantra kombi 1,6 GLS 98
Tož dik jak byk...
Hyundai Lantra 1,8 GLX 94 kW, r.v. 97
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

nordin píše:
Zbyněk píše:Pro Nordina.Já z Jesenicka,mám to hned u nosu.Kupuji díly na Lantru v běžném obchodě s autočenštmi.Spoustu dílů je origo,Knecht,Power grip,GMB.Výfuky,olejový filtr je druhovýroba.I gumy tě tam vyjdou levněji,zhruba o 1000 na Dunlopech.Olej syntetika Castrol Magnatec 5l asi za 1100.Podle kursu měny.
Lantra kombi 1,6 GLS 98
Tož dik jak byk...

Tož do ojczyzny to mám taky pár km, takže to asi prubnu.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

Tak jsem včera zalezl pod auto a zkontroloval ten vlnovec - žádnou trhlinu jsem neobjevil už jsem začal mít takový nepříjemný pocit okolo žaludku. Sundal jsem kryt svodového potrubí a hleďme - prasklé na tři kusy. Hořce jsem zaplakal. Dá se svodové potrubí úspěšně svařit, nebo je to na draka - zkroutí se to a stejně to zase rupe?
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rade622 »

Svařit se dá, pokud chceš, zjistím ti postup.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rade622 »

Tak ten postup, šel jsem kolem svářeče a hodil dotaz.
Předehřát na 250 stupňů - zvlášť důležité, vařit argonem dvakrát - nerezkou a pak mědí, dát velmi pomalu chládnout. Zas důležité jinak se pokroutí nebo praskne. Chládnout v peci, nebo v SUCHÉM teplém popelu. Je dobré mít v záloze horizontku a případně ty příruby srovnat. Prý jsou nějaké speciální ( asi ) nikelinové či litové, nerozuměl jsem mu dokonale elektrody, kterýma se to dá zavařit i bez předehřevu a obyčejnou elektrikou, ale toto by nedělal. Tady u nás je firma, kde to vařili kámošovi asi za pětikilo s předehřevem a chládnutím v peci. Stejně ale na tu horizontku došlo.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“