Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Santík »

Takže další info o řízení, 24.4. jsem byl na garanční prohlídce, při prohlídce se mě samozřejmě zeptali, jestli je vše v pořádku s řízením (že pří to je poznačeno v historii auta). Odpověděl jsem, že celkem ano, jen někdy se mi zdá, že auto plave. Dnes mi volali ze servisu, že mi preventivně vymění celé řízení včentně elektroniky řízení. Musím jen počkat až dorazí a objednáme termín opravy. Jednání servisu Kroměříž- navýbornou :D
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Reklama
 

aldai30
**
Příspěvky: 161
Registrován: 15 čer 2013, 20:21

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od aldai30 »

Ono seřídit geomku není úplně jednoduché. Vozidlo má určitý stav souběhu a sbíhavosti nastaveno. Tj když brzdíš, kola nesmí jit moc do A. Při zrychlování je tendence stáčení kol většinou do V. Samozřejmě hraje svou úlohu stav čepů nejen čepů řízení, ale hlavně silent bloky, které drží ramena náprav. Takto je někdy seřízení geometrie zbytečné. Ale pokud je to auto v super stavu a čepy jsou OK, tak je ještě na zvážení, zda jsou tlumiče OK a správně nahuštěny pneumatiky. Neplave ti to auto hlavně, když sedí někdo v zadu a máš naložen kufr?

Jinak na okraj. Byl jsem měnit na jiném voze pneu za nové. Byl jsem u výměny a vyvážení kol. Docela známý servis, který má více poboček. Dopadlo to tak, že jsem auto otočil po cca 200m a jel zpět reklamovat službu. Vedoucí se ptal, kdo mi to dělal. Ukázal jsem prstem a on prý, že je vše OK. Auto zvednout, sundat kola a ejhle, hned na prvním kole velký odskok ve vyvážení. Kdyby se alespoň ten mechanik omluvil, nebo přiznal chybu. Od té doby mě tam už nikdo neuvidí.

Je to hrůza co se v dnešní době vidí. A v té dnešní mladé generaci cítím, že to bude ještě horší :cry:
i30 trikolor 1.4 CVVT | rv. 2013
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Santík »

No ono jde hlavně o to že mi v základní poloze volantu někdy při vyrovnávání auta na rovné silnici jakoby usínal posilovač. Prostě škubne ve volantu. Uvidíme jak se to vymění, už jsem objednaný na 28.5.
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od rudolf.tomka »

https://www.youtube.com/watch?v=ZrPxXLj_7sI#t=33 ](*,)
"To poslední, co byste si při úhybném manévru mohli přát, je vynechávající posilovač řízení....v tomto případě se tak ovšem stalo. " auto.cz
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od petzl62 »

No ty bláho... :roll: To bych nechtěl zažít.Copak by nám na to řekl pan bezchybný... :shock:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Santík »

Tak mám po výměně řízení a musím říct že všechno pracuje jak má :D
Dali mi tam nějaké nejnovější 64bit, stejně nevím co to znamená, ale funguje :lol: . Jen jedna novinka, když zpomalím pod 10km/h tak volant samovolně přepne do komfortu a jakmile se víc rozjedu vrátí se do nastavenného režimu.
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Ďundík
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2014, 11:00

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Ďundík »

Santík píše:Tak mám po výměně řízení a musím říct že všechno pracuje jak má :D
Dali mi tam nějaké nejnovější 64bit, stejně nevím co to znamená, ale funguje :lol: . Jen jedna novinka, když zpomalím pod 10km/h tak volant samovolně přepne do komfortu a jakmile se víc rozjedu vrátí se do nastavenného režimu.
Já pozoruji, že auto plave hned od počátku, co jsem vyjel s novým vozem od prodejce. Nicméně nijak zvlášť mně to nepřekvapilo, protože skoro ve všech videotestech :hyu: i30 cw o tom zmínka byla. Minulý týden jsem si nastavil na tvrdo ovládání "comfort" a řekl bych, že těch korekcí na rovných úsecích silnic a dálnic ubylo. Možná je to jen subjektivní dojem, ale zkuste to, kdo máte stejné postřehy, třeba to pomůže i Vám.
Uživatelský avatar
MiraCZ
*
Příspěvky: 16
Registrován: 26 kvě 2013, 14:23

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od MiraCZ »

petzl62 píše:Tak mám po výměně řízení a musím říct že všechno pracuje jak má :D
Dali mi tam nějaké nejnovější 64bit, stejně nevím co to znamená, ale funguje :lol: . Jen jedna novinka, když zpomalím pod 10km/h tak volant samovolně přepne do komfortu a jakmile se víc rozjedu vrátí se do nastavenného režimu. :shock:
Já mám asi ten samý problém, při jízde po rovince pozoruju, že když chci mírně zatočit, tak někdy musím hodně použít sílu, jakoby usnulo servo a trošku to škubne...jinak se servisem v Kroměříži jsem maximálně spokojen taky...

mimochodem co ti všechno vyměnili? Divné je, že v mém případě to dělá jen někdy...někdy volant jde naprosto zlehoučka a někdy se při rovince jakoby seká....
LubosH1
*
Příspěvky: 51
Registrován: 27 led 2013, 20:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od LubosH1 »

Ja mam ten isty probem, pri jazde rovno posilovat akoby zaspal. Pri naslednim zatoceni volantu to nim potom trosku sklbne.
Ked som s tym bol v servise, neprejavilo sa samozrejme to ani raz. Pro kontrole bolo vsetko v poriadku. Neviem, ako ich prinutit, aby vymenili riadenie, asi nijako :(
autozine.sk
Niki
*
Příspěvky: 90
Registrován: 09 pro 2014, 19:29

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Niki »

Nemá to něco společného s novým softwarem posilovače řízení na který byla svolávací akce.
Je I30 1,4 T-GDI kom. Ara Blue Style
I 30 II 1,6 GDI kom. New Fleet Satin Amber
I 30 II 1,6 CVVT komfort Hazel Brown
Ford Foc 1,8 Titanium LPG
Ford Foc 1,6 Trend
Ford Foc 1,8 Tdci Ghia Futura
Škoda Fabia 1,4
Škoda Felicie 1,3 Glx
Škoda Favorit
LubosH1
*
Příspěvky: 51
Registrován: 27 led 2013, 20:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od LubosH1 »

Nie, nema, mam vraj najnovsi software.
autozine.sk
Niki
*
Příspěvky: 90
Registrován: 09 pro 2014, 19:29

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Niki »

A co diagnostika ? Možná by něco našli.
Je I30 1,4 T-GDI kom. Ara Blue Style
I 30 II 1,6 GDI kom. New Fleet Satin Amber
I 30 II 1,6 CVVT komfort Hazel Brown
Ford Foc 1,8 Titanium LPG
Ford Foc 1,6 Trend
Ford Foc 1,8 Tdci Ghia Futura
Škoda Fabia 1,4
Škoda Felicie 1,3 Glx
Škoda Favorit
LubosH1
*
Příspěvky: 51
Registrován: 27 led 2013, 20:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od LubosH1 »

Verziu sowftware asi zistili cez diagnostiku, nie? Vsetko vyzera byt v poriadku, ale samozrejme nie je. O 2 mesiace idem na prehliadku, tak im to tam znova poviem.
autozine.sk
Niki
*
Příspěvky: 90
Registrován: 09 pro 2014, 19:29

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od Niki »

Myslíš, že software zjišťovali z diagnostiky? Mně koukl pouze do kompu a řekl mi, že na mé auto je vyhlášená svolávací akce na přehráti ugradu softwaru, takže to vůbec nemuselo být napíchnuté tím pádem, může být závada kdekoli nejenom v softwaru. :| Záleží na serióznosti servisu.
Je I30 1,4 T-GDI kom. Ara Blue Style
I 30 II 1,6 GDI kom. New Fleet Satin Amber
I 30 II 1,6 CVVT komfort Hazel Brown
Ford Foc 1,8 Titanium LPG
Ford Foc 1,6 Trend
Ford Foc 1,8 Tdci Ghia Futura
Škoda Fabia 1,4
Škoda Felicie 1,3 Glx
Škoda Favorit
LubosH1
*
Příspěvky: 51
Registrován: 27 led 2013, 20:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní řízení při jízdě po rovině

Příspěvek od LubosH1 »

Ano, zistovali. Bol som pri tom.
autozine.sk
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“