řazení 3. rychlostního stupně - 1,6 CRDi

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: řazení 3. rychlostního stupně - 1,6 CRDi

Příspěvek od ob3l1x »

bol si sa previest s technikom ? sadnite spolu do auta nech on soferuje a uvidis ci ma problemy alebo nie ... ja som tiez reklamoval na i30 zle radenie sadol so mnou do auta prijimaci technik isli sme na testovaciu jazdu a hned objednaval nove diely a prevodovka isla na nastavenie zatial, potom to uz islo o 80% lepsie.
teraz na tucsone to uz je ok.

jedine co som si vsimol ze spiatocka isla tak zvlastne na i30. niekedy proste nesla zaradit a bolo potrebne nanovo zosliapnut spojku ...
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Reklama
 

mburket
Příspěvky: 2
Registrován: 05 led 2017, 10:39

Re: řazení 3. rychlostního stupně - 1,6 CRDi

Příspěvek od mburket »

S technikem jsem jel již 2 x. Podle nich to je normální, žádný problém (ono to ale dělá tak v 60-ti %). Půjčili mně jejich auto, řadilo jak po másle. Budu tam muset znova.
jimik
Příspěvky: 3
Registrován: 06 pro 2013, 08:30

Re: řazení 3. rychlostního stupně - 1,6 CRDi

Příspěvek od jimik »

tak mě to nevyřešili, co jsem vypozoroval dělá mi to při teplotách lehce nad nulou :( , jindy nemám problém :) Mezitím mi už ale stilhli vyměnit přítlačák ve spojce, spojka začala vydávat nějaké divné zvuky, byly prý unavené pružiny.
DanC
Příspěvky: 3
Registrován: 21 pro 2023, 16:47

Re: řazení 3. rychlostního stupně - 1,6 CRDi

Příspěvek od DanC »

Sledoval jste někdo i rozdílný chod spojky? Jakoby po každé jízdě, resp. i při různých tepotách zabírala spojka jinde? Já našel na yt hyundai clutch damper delete. Je to nějaká pružina/tlumič kapaliny spojky, která se asi časem unaví a může se to právě takto projevovat.
Různě zabírá spojka, hůře se řadí při zapnutém motoru. Řadí se jakoby přes “odpor”, resp. jakoby to drhlo, ale u mě to není jakoby “přes zuby”-
Dám echo, jestli to pak nepomohlo.
Jinak jsem koukal, že jsem měl opotřebované tlumící gumičky v kulise řazení. U převodokvy jsou taky na lankách tlumící gumičky a ty mohou být také časem unavené. Oboje zkontrolovat.
Btw. autoriz. servis nastavoval táhla a to vlasntně vůbec nepomohlo (bůhví, jestli s tím něco dělali).

Ještě jeden poznatek. Řazení je v pohodě při vypnutém motoru.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“