Přestavba na LPG

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

yenda píše:Obecně mě plynu štve, že s tím nemůžu zaparkovat v podzemních a jiných garážích ... :( to je pro mě hlavní nevýhoda plynu!
Proč ne? :shock:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

MartasZ píše:
yenda píše:Obecně mě plynu štve, že s tím nemůžu zaparkovat v podzemních a jiných garážích ... :( to je pro mě hlavní nevýhoda plynu!
Proč ne? :shock:
Tys nikdy při vjezdu do garáží neviděl zákaz vjedzu LPG a CNG ??? vždycky je tam značka.
Je to kvůli bezpečnosti - v případě poruchy se unikající LPG hromadí u země, CNG uniká do vzduchu. Většinou nejsou tyto parkoviště dostatěčně větrané a když by náhodou došlo k explozi, tak parkoviště plné aut asi fakt hodně těžko hasí ;)))
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Jo tak s tím parkováním je to naprostá pravda, ale u nás na moravě těch podzemních zase tolik není, já osobně vím pouze o jedné,tak to neřeším.
U některých vozů fiat multipha se CNG montoval do podlah se speciálními odlehčenými nádržemi a byly tři a dojezd 700km, a když plyn došel je tu osvědčený benzin. Ale 700km je už dostatečný dojezd. Jeden pán ze Zlína jezdí na CNG ve voze BMW a má udělaný komprasor na 400 atmosfér a čepuje si to doma z přípojky a jezdí prý za 25 haléřů na km. Jestli je to fakt, tak to je potom pohoda. Třeba ve městě Horní Suchá je plnička, kde jezdí na CNG nákladní auta ty mají nádrže přímo za kabinou, potom traktory a spoustu osobních automobilů.:D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

yenda píše:
MartasZ píše:
yenda píše:Obecně mě plynu štve, že s tím nemůžu zaparkovat v podzemních a jiných garážích ... :( to je pro mě hlavní nevýhoda plynu!
Proč ne? :shock:
Tys nikdy při vjezdu do garáží neviděl zákaz vjedzu LPG a CNG ??? vždycky je tam značka.
Je to kvůli bezpečnosti - v případě poruchy se unikající LPG hromadí u země, CNG uniká do vzduchu. Většinou nejsou tyto parkoviště dostatěčně větrané a když by náhodou došlo k explozi, tak parkoviště plné aut asi fakt hodně těžko hasí ;)))
Hmm.. to je právě to.. že když to nemám, atk mi takovýhle detaily unikaj.. upřímně, fakt sem si toho nevšim.. a že sem člověk zvídavý, tak se hned zejtra půjdu kouknout k nám do Kauflandu, tam je totiž podzemní garáž, jestli tam něco takovýho je :wink:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja si toho zatim vsiml jen na Novym Smichove, tam si toho ani nejde nevsimnout, jak je to tam uzounky:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

S tím parkováním je to pravda, ale myslím si, že to již upravuje nějaký zákon (o místních komukacích, nebo i silniční). Nevím třeba se pletu, ale slyšel jsem to. Již jsem jednou psal jak mě málem zatkli na střeše Ruzn.letiště (můj třetí příspěvek zde: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... highlight= )
protože policisti v kuklách a se samopalama nevěděli, že parkovat s LPG se v zakrytých garážích nesmí. U nás v regionu se to týká jen Hypernova Trutnov, IT centrum Vrchlabí, Futurum Hr.Král. a o jiných nevím.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Felotron

Příspěvek od Felotron »

yenda píše:Obecně mě plynu štve, že s tím nemůžu zaparkovat v podzemních a jiných garážích ... :( to je pro mě hlavní nevýhoda plynu!
Tak to jsem se svoji byvalou (Felcka LPG) vubec neresil. Vzdycky jse, parkoval v podzemkach (obchodaky atd.)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

:shock: Buňka Al-Káji :lol: v Kroměříži.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Sakra Borku, jak vis, ze jsem bral plyn od Kaji? :shock:

:lol: :lol:
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Tak mi to nedalo a jel sem s kámošem do těch podzemních garáží Kauflandu v Boleslavi a.... žádnej zákaz LPG tam nejni.. nejni, ne a ne a neeeeeeeeee :lol: :lol:
Ale kámoš říkal, že tam ta značka byla.. ale co bylo bylo, už nejni 8)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Felotron

Příspěvek od Felotron »

MartasZ píše:Tak mi to nedalo a jel sem s kámošem do těch podzemních garáží Kauflandu v Boleslavi a.... žádnej zákaz LPG tam nejni.. nejni, ne a ne a neeeeeeeeee :lol: :lol:
Ale kámoš říkal, že tam ta značka byla.. ale co bylo bylo, už nejni 8)
Dosly mi prachy, jak jsem sel pro rohliky, tak jsem tu znacku odnesl do sberu... :oops:
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

garaže

Příspěvek od cypisek »

No bohužel do garaži se nesmí je to v paragrafech .,. kurňa hoši asi zpět do lavic autoškoly Vás pošlu ... :lol:
VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy a spojů
o schvalování technické způsobilosti a o technických
podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích


Ministerstvo dopravy a spojů (dále jen "ministerstvo") stanoví podle § 91 odst. 1 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb., (dále jen "zákon") k provedení § 2 odst. 5 až 8, § 7 odst. 2, § 18 odst. 4, § 19 odst. 5 a 8, § 25 odst. 2, § 31 odst. 1 a 2, § 33 odst. 2, § 72 odst. 3, § 74 odst. 1, § 6 odst. 1, § 78 odst. 1, § 79 odst. 5 a § 87 zákona:


a teď konkretně :

§ 19
Provoz vozidel poháněných zkapalněným ropným plynem
nebo stlačeným zemním plynem
(K § 2 odst. 5, 6 a 7 zákona)

pod písmenem e najdete :
e)
je zakázáno vjíždět do uzavřených skladovacích, garážních a obdobných prostorů, u nichž není výslovně povolen vjezd vozidel poháněných LPG nebo CNG,

...... takže značka nemusí být a stejně vjíždět je zakazano .... :wink:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

A maj po ptákách :lol:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Cypisek: Sak ja to znam, proto jsem tu znacku bral, pac neni potreba :lol:
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

MartasZ ale víš jak, ... pochybuju že nějaky městký nebo i státní policajt toto si pamatuje že je to napsane v paragrafech že značka nemusí být a vjíždět se nesmí :lol:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“