Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Moderátoři: amaize, Moderátoři

suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od suah »

Ak mas havarijne poistenie s nulovou spoluucastou, tak nad inou moznostou nemusis ani uvazovat. Vo vacsine pripadov je to totiz ovela rychlejsie a bezproblemovejsie - a poistovne si to uz nasledne medzi sebou vykomunikuju.
Co sa tyka otazok, slecna na infolinke ma len zakladne vseobecne informacie. Najlepsie je vypytat si od nej priamo kontakt na likvidatora, ktory ma tvoj pripad na starosti a komunikovat priamo s nim. Nevidim vsak dovod, preco by ti poistovna nemala zaplatit odtiahnutie do ineho servisu - ved to nie je tvoja chyba, ze o 2 tyzdne "koncia". A kedze sa nehoda stala cez vikend, tazko si to mohol skonzultovat s niekym v poistovni.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od bony »

suah píše:Ak mas havarijne poistenie s nulovou spoluucastou, tak nad inou moznostou nemusis ani uvazovat. Vo vacsine pripadov je to totiz ovela rychlejsie a bezproblemovejsie - a poistovne si to uz nasledne medzi sebou vykomunikuju.
Co sa tyka otazok, slecna na infolinke ma len zakladne vseobecne informacie. Najlepsie je vypytat si od nej priamo kontakt na likvidatora, ktory ma tvoj pripad na starosti a komunikovat priamo s nim. Nevidim vsak dovod, preco by ti poistovna nemala zaplatit odtiahnutie do ineho servisu - ved to nie je tvoja chyba, ze o 2 tyzdne "koncia". A kedze sa nehoda stala cez vikend, tazko si to mohol skonzultovat s niekym v poistovni.
Já jsem řešil nehodu kde jsem byl jako poškozený přes svoje havarijní pojištění a vzhledem ke zjištění viníka jsem nepřišel ani o spoluúčast ani o bonus. ;-)
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od suah »

Ved to sa samozrejme rozumie. Akonahle existuje vinnik, treba dat poistovni vediet - ona svoje peniaze dostane spat od poistovne vinnika a bonusy zostanu zachovane. Obcas moze byt problem s preplatenim zaplatenej spoluucasti, hlavne ak ma clovek starsie auto - kde sa snazia uplatnit si "amortizaciu". Tam uz je to niekedy o stasti, ci to po vacsom natlaku vyplatia alebo by s nimi bolo treba ist na sud (co sa nie kazdemu chce/oplati).
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od robil »

Nechal bych auto převést do svého autorizovaného servisu.Všechny případné problémy s kvalitou odvedené práce budeš řešit v místě bydliště. Můj táta před několika léty naboural auto 150km.od domova z vlastní viny. Pojišťovna mu zaplatila vše.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od mihlit »

Ptal jsem se tedy likvidátora, jestli by to byl problém, že servis by přestal být autorizovaným servisem, než by se stihla dokončit oprava. Prý to problém není, takže to byla jedna drobná dobrá zpráva, že nebude potřeba auto vozit do jiného servisu.

Dnes jsem volal i do servisu a zas to vypadá, že dobré zprávy došly. Prý tam byl pojišťovák a nafotil si to, ale prý se vyjádřil, že přes víkend to zpracuje a spočítá, ale s největší pravděpodobností je to na zrušení, že poškození je příliš velké.

Pokud by to tedy byla totální škoda, tak to by bylo asi hodně prodělečné odhaduji. Podle smlouvy je to """KASKO pojištění se spoluúčastí 0Kč při opravě ve značkovém servisu a nebo zakoupení jiného vozidla u značkového dealera. Jinak spoluúčast 50% při opravě resp. 10% při totální škodě (podrobně viz VPP)"""

Součástí toho havarijního pojištění je i pojištění GAP na 12 měsíců, což znamená, že se nebere časem snížená cena auta (auto je staré pět měsíců a něco, najeto 3562km). Takže v nejlepším případě bych od nich dostal tolik, kolik jsem při nákupu auta zaplatil. To je nějakých 210 tisíc (plus mínus). Teď ještě nevím, jestli si ten vrak prodají sami nebo to náhodou není tak,že mi nechají vrak a dostanu o zůstatkovou cenu vraku méně peněz. Auto jsem koupil v akci s 60 tisíc slevou, je to i20 family start s 63 kW motorem, v šedé, takže bez příplatku za barvu. Když kouknu do konfigurátoru, tak teď jen za ten motor chtějí +30 tisíc,výbava Family+ je aktuálně bez příplatku, packet Club za rádio a dojezdovou rezevu +6 tisíc, dostupný k tomu je jen ošklivý béžový či capuccino interiér. I tak jsem na ceně 275890,- takže bych musel doplatit dalších 65 tisíc. To se mi tedy vůbec nezamlouvá. Je nějaký způsob, jak na tom případně prodělat méně?
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od mmv »

mihlit píše:mimo jiné je prý i vzadu zlomená podlaha,
mihlit píše: s největší pravděpodobností je to na zrušení, že poškození je příliš velké.
čekal jsem že to možná tak dopadne :-)

nevěš hlavu, chce to zatlačit na prodejce (ale ne jenom na jednoho) a oni už s tou cenou něco udělaj :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To milhit: Pojistné plnění bude mít několik částí. Cenu časovou (tedy sníženou o amortizaci) a rozdíl mezi cenou časovou a cenou vozu na faktuře, který se vyrovná z GAP.
Časová částka je dána nějakým výpočtem. Vrak vyvěsí pojišťovna do aukce a logicky v ní vyhraje ten, kdo nabídne nejvíc. Od časové ceny odečte pojišťovna vítěznou nabídku z aukce, a rozdíl Ti vyplatí. A Ty máš možnost se rozhodnout jestli auto skutečně necháš výherci aukce (který Ti za něj zaplatí) nebo jestli si ho prodáš sám někde za víc. Teoreticky tak vlastně celou cenu auta dostaneš ve třech částech, ale to je na tom asi ten nejmenší problém, že?
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 27 úno 2015, 15:21, celkem upraveno 1 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od bony »

Jak to tak čtu tak teď už zbývá jen držet palce!! Třeba ti prodejce potom udělá stejnou cenu a udrží si tím zákazníka.
Zlicka
**
Příspěvky: 113
Registrován: 13 led 2015, 19:35

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od Zlicka »

když tu zazněl ten GAP, tak bych doplnil, že plnou cenu ti vrátí jen v případě, že další vůz bude opět hyundai. Jinak se odečte 10%. Pokud se tomu tedy dá věřit, říkal mi to poradce z uniqy.

edit: samozřejmě platí to pro pojištění hyundai
Hyundai i30 combi weekend 1,6 MPI, D-CVVT
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od mihlit »

ano, pro GAP bez 10% dolu je to, že to bude opět hyundai. Je to v podmínkách
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
Tom poláček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2015, 09:36

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od Tom poláček »

Dobrý den,
Nechci prasit s novým vláknem, tak se zeptám zde.
K dvacátým narozeninám jsem dostal od rodičů příspěvek na auto a trochu teď řeším povinné ručení a tak. Nevím ke které pojišťovně jít, každá nabízí podobné věci kterým nerozumím a nevím co jak moc se využije. Priorita pro mě je samozřejmě ušetřit a nemít pojištění které nevyužiji. Našel jsem si tuto stránku a zkusil vše porovnat, ale stejně tomu moc nerozumím, můžete mi prosím poradit? Kterou pojišťovnu preferujete vy? Jde mi hlavně o to, aby když se něco stane, nedělala pojišťovna drahoty. Také by mě zajímalo zda mi doporučujete havarijní pojištění, nebo zda jezdíte bez toho. Děkuji za váš čas. Snad to není moc offtopic. 8-[
ixík35
*
Příspěvky: 42
Registrován: 13 led 2015, 10:34

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od ixík35 »

Vybrat pojišťovnu si musíš opravdu sám. To za tebe těžko někdo udělá. Na co si dát pozor to je jiná, v tom se dá poradit.
Přesně jak říkáš nenechávej si dávat do povinného ručení něco co nechceš nebo nepotřebuješ i kdyby to bylo zadarmo! (Nic není nikdy zadarmo.) Nevěř různým srovnávačům na netu (jejich původní funkce hrubých představ pro klienta se změnila na fabriku na bouchání smluv za každou cenu, bez ohledu na potřeby klienta). Tím, že do srovnávání musíš uvést jako povinnou položku telefon volají ti a masírují ti mozek do doby než prostě povolíš. Také se z pateronásobí volání rúzných bláznů nabízející úplně vše, protože se data takto přeprodávají prodejcům jiných blbostí. (Všimni si také, že některé solidní pojišťovny už ve srovnáčích nejsou, protože s touhle praxí problémů pro klienta nechtějí už mít nic společného.) Najdi si pojišťovnu, která je pro tebe na dojítí dostupná (při nehodě či problémech oceníš její blízkost a dostupnost).
Měj nějakou reálnou představu o ceně tvého povinného ručení a nevěř povídačkám že levněji to nejde. Měj také představu co opravdu v pojistce chceš mít ty a ne to, co tam chce mít pro větší provizi sjednatel pojištění. Používej jen kamenné pobočky s logem a nikoliv nějaké pochybné zástupce třeba zelenině, hračkárně a pod. Nenaleť na kecy - dělám všechny pojišťovny a vyberu ti tu nejlepší. Vybere se vždy jen ta, za kterou má prodejce nejvyšší provizi, kterou mu v ní zaplatíš ty. Obejdi si více pojišťoven sám. Ten čas věnovaný uvedenému pojištění se ti královsky zaplatí, protože auto budeš mít (a tudíž i platit pojištění)i několik let. Rozdíly jsou opravdu obrovské. Každý rok si nech přepočítat své povinné ručení uvidíš kolik ušetříš.
V radách by se ještě dalo pokračovat do nekonečna, ale pro začátek a představu by tohle mohlo stačit. Hodně štěstí.
IX 35 crdi 1.7
Seat Altea XL 1.9 PDI
Seat Toledo 1.9 Tdi
Seat Cordoba 1.2
Seat Leon 1.4
Seat Cordoba 1.0
Škoda Felicia 1.3
VW Polo 1.6
Fiat Polski 1.3
Škoda 100
V práci střídavě autobus Karosa a sklápěcí souprava Liaz.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

V otázce pojištění je to vždy těžké, každý jsme úplně jiný klient.

Obecně - jestli mít havarijní pojištění či nemít. Nejprve je nutné vědět jestli Tvé auto je nové nebo ojeté a pokud ojeté, tak jak je staré a kolik má najeto resp. jako má hodnotu. Osobně razím heslo, že nové auto dnes nepojistí jen "šílenec". V době, kdy není nic neobvyklého, že přijdeš k zaparkovanému autu a ono je zbořené a nikde žádný lístek, zrovna to není pod kamerama - bez havarijka jsi "nahranej". Na druhou stranu pojišťovat havarijně auto v ceně cca Kč 20.000,-- je házení peněz z okna, skoro každá událost by byla totálka se spoustou papírování :D .
A částečně se od toho odvíjí i povko. Některé pojišťovny nabízejí v rámci havarijka povko v ceně nebo s výraznou slevou.
A při výběru pojišťovny bych se též podíval na to, jaké "vztahy" má s jednotlivými pojišťovnami Tvůj servis. Není to rozhodující, ale pokud je servis smluvním opravcem pojišťovny, tak spoustu byrokracie si v případě pojistné události ušetříš, neboť si ji vyřídí s pojišťovnou přímo servis.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Tom poláček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2015, 09:36

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od Tom poláček »

ixík35 píše:Vybrat pojišťovnu si musíš opravdu sám. To za tebe těžko někdo udělá. Na co si dát pozor to je jiná, v tom se dá poradit.
Přesně jak říkáš nenechávej si dávat do povinného ručení něco co nechceš nebo nepotřebuješ i kdyby to bylo zadarmo! (Nic není nikdy zadarmo.) Nevěř různým srovnávačům na netu (jejich původní funkce hrubých představ pro klienta se změnila na fabriku na bouchání smluv za každou cenu, bez ohledu na potřeby klienta). Tím, že do srovnávání musíš uvést jako povinnou položku telefon volají ti a masírují ti mozek do doby než prostě povolíš. Také se z pateronásobí volání rúzných bláznů nabízející úplně vše, protože se data takto přeprodávají prodejcům jiných blbostí. (Všimni si také, že některé solidní pojišťovny už ve srovnáčích nejsou, protože s touhle praxí problémů pro klienta nechtějí už mít nic společného.) Najdi si pojišťovnu, která je pro tebe na dojítí dostupná (při nehodě či problémech oceníš její blízkost a dostupnost).
Měj nějakou reálnou představu o ceně tvého povinného ručení a nevěř povídačkám že levněji to nejde. Měj také představu co opravdu v pojistce chceš mít ty a ne to, co tam chce mít pro větší provizi sjednatel pojištění. Používej jen kamenné pobočky s logem a nikoliv nějaké pochybné zástupce třeba zelenině, hračkárně a pod. Nenaleť na kecy - dělám všechny pojišťovny a vyberu ti tu nejlepší. Vybere se vždy jen ta, za kterou má prodejce nejvyšší provizi, kterou mu v ní zaplatíš ty. Obejdi si více pojišťoven sám. Ten čas věnovaný uvedenému pojištění se ti královsky zaplatí, protože auto budeš mít (a tudíž i platit pojištění)i několik let. Rozdíly jsou opravdu obrovské. Každý rok si nech přepočítat své povinné ručení uvidíš kolik ušetříš.
V radách by se ještě dalo pokračovat do nekonečna, ale pro začátek a představu by tohle mohlo stačit. Hodně štěstí.

Moc děkuji za rady. Ještě mi nejsou jasné dvě věci, které jsem v citaci zvýraznil.

Při výběru pojišťovny tedy mám dávat větší váhu těm, které nejsou v tomto seznamu?
Každý rok to povinné ručení bych měl přepočítávat teda bez toho srovnávače :?:

Ještě jednou moc díky
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Řešení dopravní nehody přes povinné ručení / havarijní

Příspěvek od Richard555 »

Asi takhle: mrkni se na stránky těch největších pojišťoven a zkus si vytvořit smlouvu a uvidíš hned nabídku za kolik to bude.....
Já třeba odmítl svou pojišťovnu ( bacha na termín tem je tuším min. 6 týdnů před koncem pojištění)
a projel pár srovnávačů (těch kde nepožadovali zadání mailu nebo telefonu) vše si ověřil přímo na stránce pojišťoven......
nakonec jsem skončil u ČP - za 2,0 a vyšší plnění (100+100 mega) platím čtvrtletně 800,- tedy 3200,- ročně a tu ušetřenou 1000,- ve zdraví projezdím v LPG ;-)
A opravdu dejte bacha, vše co je zadarmo bývá nakonec nejdražší !! 2x čti, 2x přemýšlej, a nakonec podepisuj ;-)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“