4. servisní - garanční - prohlídka

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Mexican »

cartmanko napisem to takto - ak by si energiu, ktoru venujes do obhajovania absurdnosti, ktore som ja osobne nemusel riesit 15x (ano, skutocne mam za sebou 15 prehliadok v autorizovanom servise Hyundai)venoval do vyhladania servisu, kde nepracuju bezmoci, tak by si neplatil za tych par veci 200 Euro. Dolezita otazka ci ta to trapi alebo nie. Ak ta to trapi, daj si poradit. Ak nie, tak sa na to vykasli a zbytocne tu netahaj z ludi rozumy o ktore vlastne nemas zaujem
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

To JirN: Dobre jsi to napsal, jen dodam ze je to za predpokladu ze je koupeno za ucinnosti NoZ. Dle stareho obc.zak. je to trosku jinak.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

Nejsem pravnik, takze ruku do ohne zato nedam, ale pokud vim, tak jedine, co by mohlo byt jine je dukazni bremeno zakaznika po 6. mesici, podle stareho ObZ bylo na prodejci. Vse ostatni plati. Jenze i to dukazni bremeno se casto pouziva(lo) tak, ze TI prodejce napsal, ze je to tim a tim a zadny dukaz nepredlozil. Takze nakonec to stejne zustalo na Tebe - nesouhlasit s vysledkem reklamace a bud si nechat udelat znalecky posudek a ten predlozit prodejci i s vyuctovanim posudku nebo to dat primo soudu a ten by mohl ten posudek vyzadat sam (s tim, ze pokud v prvnim pripade prodejce stejne nechce pristoupit na reklamaci, musi se to dat k soudu nebo se na to vykaslat).
Ja jsem mel docela caste zkusenosti s reklamacema (sice zrovna ne s autem) a mnohdy pomohlo po prvotnim odmitnuti napsat na papir proc nesouhlasim a vyargumentovat logicky, proc si myslim ze je to zavada na reklamaci a zretelne je upozornit v dopise na dukazni bremeno prodejce a na moje odhodlani se obratit na soudniho znalce a soud. Samozrjeme si nechat potvrdit razitkem a podpisem prijeti jako prilohu s reklamaci. Najednou byl vysledek reklamace jiny, az na jeden pripad, ktery skoncil az po posudku znalce...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od bony »

Je to přesně tak jak píšeš. Pokud je prodejce trošku rozumný, tak se vyhne soudnímu řízení a bude to řešit mimosoudním řešením. Pokud je reklamace opodstatněná, tak by prodejce pouze hradil znalecký posudek, dále právní zastoupení žalobce, dále soudní poplatek, atd... To se opravdu nevyplatí, spousta prodejců spolehne na to, že kupující nepůjde tak daleko. Já z právního pohledu doporučuji využít všechny své zákonné možnosti, když už není jiná možnost.
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od koubek10 »

http://www.ksvgroup.cz/
42600Km
Výměna oleje 3,3l + výměna filtru
Desinfekce klimatizace + výměna filtru
Běžná garanční kontrola
Celkem 5360Kč
dedekb57
*
Příspěvky: 11
Registrován: 03 pro 2015, 10:37

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od dedekb57 »

Zdravím,
prohlídka dle manuálu (navíc kontrola a dotažení rozvod.řetězu), doplnění chlad. kap., celkový čas 2 hod.(osobní přítomnost celé prohlídky). Autorizovaný budějovický servis požadoval za prohlídku 7049,-Kč vč. Dph!! (za STK+Emise chtěli 1550,-!!) - tu jsem udělal za 680,- + 250,- Kč na Rudolfovský v učňáku - doporučuji všem v okolí Č.Budějovic!! :wink: =D>
Spokojený vlastník IX 20 1,6 benzin
faktura ze IV.garančky
Přílohy
Preis.jpg
Preis.jpg (117.41 KiB) Zobrazeno 4080 x
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od soban »

Přesně proč chodíte do autorizovaných servisů když jsou ceny předražené a nejste spokojeni?

Já se svoji i20 chodím k soukromníkovi pouze na první jsem byl v :hyu: a nemůžu si stěžovat.....

A reklamaci jsem měl už taky - rezly zadní dveře - v Olomouci se kroutily že nechodím do originál :hyu: a náhradní vůz nemají nepůjčí..... tak jsem ho dal do Rýmařova a celkem spokojenost auto zapůjčeno - sice taky byly trošku problémy které byly zapříčiněny komunikací že to mám trochu z ruky, ale vše proběhlo nakonec OK.

Jinak záruka na karoserii - po 5 letech vám už nikdo nic nespraví řekne že je to nesprávnou údržbou laku, a je to a na podvozek se to už nevztahuje... takže na 5 prohlídku už můžeš jít kamkoliv záruka skončila a záruku na karoserii ti už stejně nikdo neuzná...
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mmv »

no... jsem po 4té garanci a na faktuře mám přesně ty samé položky jako kolega dedek, navíc tam mám výměnu obou plynových filtrů (raketa za cca 500,- materiál + práce), + kontrolu tlaků válců, včetně protokolu zapsaném na faktuře, za cenu cca 4300,- netto (do ceny započítán vlastní olej, vlastní pylový a motorový filtr) takže v tomto případě zajedu radši do autorizovaného - je to fakticky za stejné peníze
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

A technická :?: :?: :?: Byla, nebo bude :?:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mmv »

odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od pepe pedro »

Dnes pátá garančka.Výměna brzdový kvapaliny,Olej +ol.filtr,své.Vzduchový a kabinový jsem měnil sám.Cena 1498kč.Fertig!
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od airwaves »

Dobře pepe! =D> =D> =D>
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Robot12
*
Příspěvky: 58
Registrován: 01 pro 2015, 08:06

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Robot12 »

pepe pedro píše:Dnes pátá garančka.Výměna brzdový kvapaliny,Olej +ol.filtr,své.Vzduchový a kabinový jsem měnil sám.Cena 1498kč.Fertig!

Kde jsi byl? :wink:
dedekb57
*
Příspěvky: 11
Registrován: 03 pro 2015, 10:37

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od dedekb57 »

K čemu je dobrá 5.garančka, když je záruka 5 let? #-o
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od pepe pedro »

Proto,že mi ted končí-24.6. byl koupený.Kdyby něco,tak záruka ještě platí.Byl jsem v KB CAR Mlada Boleslav.Ochota,pohoda.Když nám dělali auto,náhradní vůz bez problémů,sice i30,poněkud stístnenej prostor oproti ix20 ale dalo se to vydržat :lol:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Odpovědět

Zpět na „ix20“