Nové stěrače

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Lukašenko
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2015, 12:13

Re: Nové stěrače

Příspěvek od Lukašenko »

mmv píše::roll:
ajrton píše:bosch aerotwin 27€
... za to si koupím 10 sad v lidlu :roll:
Máte s nimi zkušenost? Měla jsem také aerotwin a měla jsem ten samý problém s tím že to po nějaké době bylo tvrdé a přestalo to stírat. Teď mám nějaké od vietnamců, Je mi jasné že to taky za chvilku nic nevydrží, ale potřebovala jsem alespoň něco na tu chvilku.
Věci kterých si můžeš vážit nikdy nezískáš snadno.
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Nové stěrače

Příspěvek od mmv »

zkušenosti sbírám, zatím cca 2 měsíce na autě a OK :wink:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Nové stěrače

Příspěvek od achiles »

mam je na autě krátce, takže nemůžu zatím posoudit výdrž, ale stírají na jedničku. Co je však vhodné poznamenat je to, že pravý stěrač je o 1cm kratší, takže ten nesetřený zub na čelním okně je ještě o trošku větší.
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
vom
*
Příspěvky: 17
Registrován: 05 led 2011, 22:25

Re: Nové stěrače

Příspěvek od vom »

Taky mám vyměněné stěrače při garančce a dali tam nějaké bosh, ale po týdnu pravý už nebere a je kratší o 1cm jak tu někdo zmiňoval. Budu muset dát jiný, ale sám.
Uživatelský avatar
Marc
*
Příspěvky: 67
Registrován: 25 zář 2013, 15:50
Bydliště: Hořovice

Re: Nové stěrače

Příspěvek od Marc »

Tak jsem tento tyden zakoupil sterace od :hyu: a vypadaji stejne jako Bosch Aerotwin. Spise bych je podle uchyceni typoval na Valea. Cena byla 726,- Kc. Ramenko u spolujezdce vypada tak o 1 cm kratsi, ale u ridice je zas o neco delsi. Zatim nevyzkouseno.
Hyundai i30 kombi, 1.4TGdi 7DCT, STYLE+ULTIMATE+PANORAMA+Clean Slate
Hyundai i30 1.6 CVVT, kombi, STYLE, Phantom black
Peugeot 407 SW 2.0 HDi, automat
Citroen C5 Exclusive, 2.0 HPi
Citroen Picasso 2.0 HDi
Opel Omega 2.5i V6 CD
SEAT Toledo 1.9D
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Nové stěrače

Příspěvek od JoRy »

Axel.Foley píše:Jestli chceš poradit, maximální spokojenost z mé strany je se stěrači Heyner =D> Nic jiného už nebudu chtít.
To vypadá že ty Heyner se na 2012- nedělají, všude nacházím jen do 2012 modelu. Rozměry taky nesedí.
Má někdo tip na jiné které se dají sehnat na internetu, kdomě toho Lídlu? (tam se musím jít podívat)
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
haldy
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2015, 08:04

Re: Nové stěrače

Příspěvek od haldy »

Co tak koukam na ty z Lidlu, tak maji uplne jine rozmery: http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?action=showDetail&id=43025

Na 2012+ by měly být:
přední: 650 / 340 mm (26" / 14")
zadní: 300 mm (12")
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové stěrače

Příspěvek od t0x!n »

tak tam proste nemaji dany velikosti, ja mel na i30 nejvetsi rozdil u neorigo a to 610 a 390 takze i dokonce byla mensi "skvira" mezi steracema kde to dole nestira, problem je, ze pokud clovek koupi ten malej sterac jeste ve vetsim rozmeru na ukor toho velkyho levyho, tak uz tam neni takovej pritlak ramene a bude mu to spatne stirat, takze max doporucuju na pravej sterac 390mm dlouhy
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nové stěrače

Příspěvek od Hardcam »

Mam moznost sehnat original za 850,-
Pripadne vzhledove identicke, ale ne prvovyrobni za 500,-
Cokoliv jinyho se IMHO na i30 II nrhodi, Bosch Aerotwin jsem koupil, kdyz mi ukradli sterace, ale vypadaji priserne a hned jsem je zase vymenil za origo. Jestli je nekdo chcete, za 2 stovky je necham.
Heynery vozim v kufru pro pripad kradeze, rozmery se samozrejme delaji. Ale jak jsem psal, vzhledove na i30 II/Ceed II patri ty, co pro ni vymysleli. Jeste jsem nevidel auto s hezcimi steraci.
Vzdy striktne dodrzte 650/350mm, jinak to nefunguje.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové stěrače

Příspěvek od t0x!n »

ja mel flaty z kauflandu v akci sterac za 75 ty jo a jak stiraly dobre toho 3/4 roka co jsem je mel, pak sla i30 pryc a na ni jsem je nechal :D hlavne mam pocit ze ceed a i30 ma stejny sterace a jelikoz jsem v kii resil reklamaci tech novych na aute tak dosla rec na cenu, jako ty vogo kia si uctuje za ten velkej 1200 a za ten mensi 800, takze 2 litry za origo sterace uff, to si myslim u H nebude tak drahy a pritom budou naprosto podle me stejny

P.S. jak jety jsou ty bosche?
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nové stěrače

Příspěvek od Hardcam »

Sterace jsou identicky na oba modely a udajne je to nejaky patenthybrid system, taky se docela zacal kopirovat. Cena je stejna i u H, na i40 jsem tusim hlasil taky 2000 skodu.
Bosche jsou jety par hodin, namontovany par dni (sobota rano namontovany misto ukradenejch a v utery rano tusim dorazily origosky), fakt jsem je vzal jen z nouze, kdyby zacalo lejt a shanel origa (stvalo me hlavne to, ze mi zmizely z novyho auta jeste bez znacek a hned na to cpat aftermarket se mi nechtelo). Asi mam jeste i origo obaly, jestli to zena z prace nevyhodila. Jestli chces, jsou tvoje. Ja je sice mam na co dat, Colt 2009 ma identicky rozmery 65+35, ale tam mam opet origo pro Ceeda, proste Boshky mi nesedej. Ty z toho ted muzes tezit :mrgreen: :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové stěrače

Příspěvek od t0x!n »

vezmu si je, adresu mas v SZ uz z minula, pisni jak se ti to hodi poslat :)
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nové stěrače

Příspěvek od Hardcam »

Tady takovej malej tutorialek na porovnani:

1. Alca Germany / prakticky to samy co Heyner Hybrid, ty mam v aute jako vejrazni a auto v praci nemam, ale prakticky stejny (luze ve vsech rozmerech)

2. Bosch AeroTwin (lze ve vsech rozmerech)

3. treti jsem sundal ze sluzebaku, je to kopie originalu zatim s nejnizsi dostupnou cenou - par do 500,- (lze ve vsech rozmerech)

4. Cinska kopie, v prepoctu po dolaru docela drahy, jeste nevim, jak fungujou, ale kopie je relativne zdarila (lze v obvyklych rozmerech na Korejce)

5. sterac prvovyrobce za 850,-/sada 2ks 65+35cm (lze ve vsech rozmerech)

jeste bych mohl prihodit Starline a podobny kousky, co tu mam skladem, ale to ani nema smysl fotit a ani je neprodavam, ty rovnou davam...
Přílohy
sterace.jpg
sterace.jpg (173.58 KiB) Zobrazeno 3506 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Nové stěrače

Příspěvek od JoRy »

Vyplatí se tak prvovýroba za těch 850?
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nové stěrače

Příspěvek od Hardcam »

Z celkoveho hlediska rozhodne. Z hlediska poctu cyklu a celkove vydrze u me drzi prvenstvi spolecne s Alca, ktere jsem mel na sluzebaku rok a pul. Pro porovnani, original sterace na i30 I (jeste stary typ uchyceni a jiny dodavatel) jsem oddelaval po 3 mesicich, vazne nekecam. Stiram vse co se na skle objevi, tydne spotrebuju klidne 5L smesi. S Boschema mam zkusenost jen u zakazniku, pul na pul, na nekterych s autech s hodne velkymi skly typu Citroen C5, Grand Pic strasne skacou. Heynery o chlup u me horsi nez Alca nebo original.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“