Info: odčerpání paliva

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Info: odčerpání paliva

Příspěvek od copper5252 »

pokud máš plnou nadřž tak odpojením hadice od přívodu ke vstřikum (jak tu někdo psal ) by trvalo vyčerpat asi mněsíc :lol: titž tlakový snimač zistí že není tlak a čerpadlo ihned odpojí :idea: takže bys kličkem musel zapinat a vypínat asi tak 60x za minutu :roll:

Jedina možnost je mít vlastní čerpadlo !!na benzin!! a bud ho připojit na hadici která vede ke vtříkum u motoru , první varianta .

Nebo sundat zadní sedačku a na podlaze najít otvor pod kterým je origanalní čerpadlo co je v nadrži , většinou bývá pod plastovou kulatou krytkou (nutno krytku vycvaknout) pak se mrknout co tam je za kabely k čerpadlu a jestli tam není "krabička" ochrana čerpadla !!! pak kabely odpodpojit, zistit na konektrou který vede do čerpadla + a - kde jsou !!! pozor v konektoru bude asi více kabelu !!! je třeba najit napajení motoru čerpadla !!! pak odpojit výstupní hadici paliva od čerpadla a napojit svoji vlastní hadici kterou dáta pak do kanistru (lépe při větším množství benzinu je mit barel 50L)
pak si nachistáme baterku nejlip takovou hle ((( http://www.hadex.cz/r914-pb-akumulator- ... ston-48mm/ ))) ale muže být i jina zaleží na vas , ale osobně se nepřikláním k použítí autoakomulátoru " z dovodu připadneho skratu kabelu " pak si nachistame potřebnou delku kabelu a svorky na kabela 2x černa a 2 x červena značení ! červana patři na + a černa patří na -

pote kabely ze svorkama připojime na kontakty čerpadla červena na + a černa na - čerpadla , pak zastračíme hadici od čerpadla do kanistru a poté připojime černou svorku na - baterky a červenou se nechame v ruce a přiložíme na + baterky (červenou svorky + nenacvakáváme na baterku z dovodu kdyby se něco po*sralo at ji hned mužeme odpojit !!! )

a pak už jen čerpáme palivo do připravenho kanistru =D>


A tedka pozor nesnažíme se z nadrže dostat každou kapku benzinu !!! resp jak milem čerpadlo začne taha nepatrené možtví vzduchu tak čerpani ukončíme !!! některé typy čerpadel mužou pokud nasaji vzduch začít hazet jiskru !!! což není moc dobrá věc to snad chápete :wink:

snad jsem to napsal srozumitelně :mrgreen: pokud ne dovysvětlím

!! Nenesu žadnou odpovědnost za škody a nasledky spusobené timto "navodem" , tento navod je čístě hipotetcky !!

Opravdu pokud si nejste jisti jesli tohle zvladnete tak to nikdy nedělejte !!! muže dojit k poškozeni črpadla paliva a nebo i horším věcem .

např:
Jako třeba si pak mužete rašplovat přiškvařou čepici z hlavy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a nebo k požaru auta!!!!!!!
840676-img-jaderny-vybuch.jpg
840676-img-jaderny-vybuch.jpg (20.92 KiB) Zobrazeno 1884 x
snad jsem pomohl :D

sam jsem takto vyytahoval palivo dvakrát z auta =D>
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

motolukasz
*
Příspěvky: 77
Registrován: 16 dub 2014, 14:29

Re: Info: odčerpání paliva

Příspěvek od motolukasz »

THaltof píše:Dobrý podvečer přátelé,

nemá někdo zkušenosti s odčerpáním paliva z nádrže? V průběhu příštího týdne svou i30 prodávám (přechod na facelift) a já blb dnes natankoval plnou nádrž. Což za jeden týden nemám šanci projezdit a přijde mi to i škoda, pokud existuje možnost odčerpat cca 20l-25l paliva.

Děkuji za nápady a návrhy!
Hlavne pamatuj na výstražný trojúhelník, reflexni vestu, klic na kola, koberecky, zavazi na kola :)
I30 kombi
GDI 2014.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Info: odčerpání paliva

Příspěvek od mikodim »

Jednoducho strcit hadicu do nadrze cez otvor pod sedackou, potiahnut ustami a uz to tecie. Ziadny skrat nehrozí [-X :mrgreen:
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Info: odčerpání paliva

Příspěvek od copper5252 »

Bohužel hadici do nadrže přez "nalévaci otvor " nestrčíš !! je tam blokovaci klapka aby nadrž nešla tím to spusobem vykrást ! a pokud se vam i přez zabranu podaří nacpat hadici do nadrže tak si poškodite zabranu a pak při tankovaní vám bude špatně teci benzin do nadrže a plníci pistole se bude často vypínat

A nemyslím tim tu klapku co vídíte když otevřete víško nadrže ! je tam i druhá klapka dole na svodu plenení nadrže , aspon takhle to má většina nových aut
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Info: odčerpání paliva

Příspěvek od mikodim »

Písali sme mu , že cez otvor pod sedadlom, kde je plavák , nie odtial kde tankuje na benzinke..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Info: odčerpání paliva

Příspěvek od copper5252 »

Ah sory tohle jsem najk přehlídl ..

ale i tak to není moc dobrý nápad bod čerpadlo v nadrží bude šroubované takovou velikou matkou co je problem povolit , nebo bude na torxech
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8995
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Info: odčerpání paliva

Příspěvek od idam.i »

Myslím si,že pre chlapíka z Nošovíc,to nebude neriešitelný problém. [-X
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“