Turbo

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Turbo

Příspěvek od rokolo »

Na jaře jsem to kontroloval a bylo vše v pořádku.....no, kouknu tedy na to znova. Ty jsi už intercooler měnil?
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Turbo

Příspěvek od 69pavel »

jeste ne ale ceka me to,zatim to nechavam tak ale taky mi to houka,nekdy vice nekdy mene,nicmene ten muj uz ma mezizebrovani vypadle takze pocitam ze tam bude problem,to same mi udelalo na vymeniku klimy,jako ty materialy ojebavaji cim dal vic,az to budu mit venku tak jeste mozna prijde na radu i chladic na vodu ale to zjistim az to bude venku
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Wostred
*
Příspěvky: 73
Registrován: 29 kvě 2010, 23:26

Re: Turbo

Příspěvek od Wostred »

69Pavel: Děkuji za info, předal jsem tvé příspěvky automechanikovi:). Následně mi při důkladnější prohlídce zjistili, že je na pár místech prokousaná tlaková hadice turba, pravděpodobně od kuny. To asi způsobuje to pískání/houkání. Žádné jiné závady, které by měly na svědomí to popisované kouření nebo problém se zrychlováním na dálnici, zjištěny nebyly. Akorát jeden vstřik netěsnil, ale to asi s ničím výše popsaným nesouvisí. Teď bych potřeboval radu, kde koupit tu hadici za nějaký rozumný peníz. Nemáte prosím nějaký tip?
Hyundai Accent MCT 1.5 CRDi (81 kw), r.v. 2006
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od Mexican »

Wostred zalezi aka hadica to je. Ak je tlakova, tak to bude trochu drahsie. Vobec by som sa nebranil pancierovym hadickam pre brzdove sucasti motoriek. Lacnejsia alternaviva su brzdove hadicky (ci uz moto alebo auto).. posledna varianta je obycajny bauhaus :-) nechcem rypat, ale to by snad tvoj mechanik mohol vediet, alebo sa pletiem?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
pbalko
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 čer 2015, 09:37

Re: Turbo

Příspěvek od pbalko »

Zdravím. neviem či to je presne k tejto téme, ale nechcel som načať novú keď aj táto sa týka turba - konkrétne hadice z alebo do Intercoolera.

Mám ju poškodenú a tým pádom uniká tlak a auto stráca výkon.
minulý rok som túto hadicu menil, ale nezohnal som novú, podarilo sa mi z jedného auta ktoré malo cca 120 000 km vymeniť. Môj hyundai mal vtedy cca 150000 km, teraz má 166000 a hadica je opäť rovnako poškodená.

chcel by som sa opýtať:
1) viete mi poradiť, kde by sa táto hadica dala zohnať - pozerám bazáre, vrakoviská zatiaľ neúspešne. možno by som skúsil aj novú hadicu, ale pred rokom mi mechanik spomínal, že by mohla stáť tak okolo 200 € čo sa mi zdá dosť, keďže tá z jazdeného auta ma vyšla 20 €
Ale na druhej strane nemala dlhú životnosť...
a dostávam sa k druhému bodu:
2) má niekto podobné skúsenosti, že by sa mu táto hadica takto poškodila?
lebo ono to vyzerá, sú tam také menšie praskliny a pripomína mi to ako keď si napr. mačka brúsi pazúre, či to náhodou nemohlo byť spôsobené aj mačkou alebo kunou.
aj minulý rok to tak vyzeralo aj tento rok. problémy s hlodavcami mám - prehrýzli mi už aj hadicu k ostrekovačom.
ale môže to byť kľudne aj tým, že hadica už bola staršia.

ďakujem
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Turbo

Příspěvek od 69pavel »

zkus vrakoviste hyundaimorava,tam maji dost veci, a k te hadici,jestli ti znova praskla tak poradne zkontroluj silentbloky na motoru a uchyceni napravnice ke karoserii, predni silentblok byva casto odlepeny a motor potom chodi vic nez ma,mozna to bude i tvuj pripad
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
pbalko
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 čer 2015, 09:37

Re: Turbo

Příspěvek od pbalko »

Ďakujem za radu, skúsim teda aj toto vrakovište.
Silentblokmi to nebude. Tie mám vymenené a hadica nie že by bola prasknutá, ale to vyzerá vážne tak, ako keď si mačka brúsy pazúry na vankúši napr.
zhodou okolností som včera ešte na tomto fóre v diskusii - čo chutná hlodavcúm alebo nejak podobne - našiel, že obľubujú práve túto hadicu.
a bol som včera aj v servise a potvrdil mi to aj mechanik, že to boli s najväčšou pravdepodobnosťou kuny..
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Turbo

Příspěvek od rokolo »

Také bych to viděl dle popisu na nějaké to zvířátko.... :?
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
pbalko
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 čer 2015, 09:37

Re: Turbo

Příspěvek od pbalko »

len som chcel vedieť, či náhodou viacerí nemajú problém práve s touto hadicou, lebo som chcel hlavne zistiť a overiť si, či je možné poškodenie technickým stavom vozidla (či už najazdené km, stará hadica, prípadne aj tie uvoľnené silentbloky)

ale zrejme to teda budú hlodavce, tak si na ne dávajte bacha :D

najbližšie keď si zoženiem túto hadicu, ju už nejak zaizolujem, neviem ešte ako, ale niečo vymyslím.
ináč proti kunám a hlodavcom mám plašičku, dával som ku autu psiu srsť, prikrývam ho, ale stále mi tam niečo behá...

žiaľ nemám ho garážované. zvažujem aspon tú plachtu na celé auto, resp. niekto radil dávať pri parkovaní pod motor nejaké pletivo alebo niečo podobné.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od Mexican »

ak z tej hadice dokazes vycitat cislo nahradneho dielu, pozri na koraps.com
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
margi96
*
Příspěvky: 35
Registrován: 25 lis 2015, 20:18
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Turbo

Příspěvek od margi96 »

Caute, riesim dlhsiu dobu jeden problem. Pri prudkom pridaní plynu na 4-ke vypína turbo. Ako náhle preradim do 5-ky alebo uberiem a znova pridám plyn tak turbo nabehne naspäť. Robí to väčšinou na 4-ke po prekročení 2500 otačok, neriešil to niekto z vás ?
Accent 1.5 Crdi 2009
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Turbo

Příspěvek od mikodim »

Niekedy pred rokom sa presne to iste stalo aj mne , rovnako na 4ke hore kopcom na Soroške, vyssie otacky.. Ak si pametam tak asi 2x za mesiac a odvtedy uz nie .. Ale neriesil som ,tak neviem co to mohlo spôsobiť.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
margi96
*
Příspěvky: 35
Registrován: 25 lis 2015, 20:18
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Turbo

Příspěvek od margi96 »

Presne, stava sa to hlavne hore kopcom no niekedy aj na rovine...
Accent 1.5 Crdi 2009
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od Mexican »

co znamena termin "vypina turbo" ? turbo bezi furt. Osobne by som videl eventuelne problem v EGR ventile ak nemas nic s tlakovou regulaciou turboduchadla. Chce to napichnut na diagnostiku, urco tam budu nejake chyby v zazname
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Turbo

Příspěvek od rokolo »

Tím vypnutím turba myslí, že motor má zátah, jako by to turbo tam nebylo. Diagnostika v mém případě nic nenašla.

Za těch "pár" let, co to auto mám, tak jsem něco podobného také zaregistroval, ovšem nejednalo se jenom o 4 rychlostní stupeň. Vzhledem k tomu, že se to stalo tak 1-2x do roka, tak jsem to také neřešil. Vysvětluji si to tak, že je to nějaká chybka ve výpočtu dat nebo zavádějící údaj z nějakého čidla, ale kdo ví...... :?: :idea:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“