Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od AleKa82 »

Ahoj,

třeba u systému RM Paint to ukazuje taky několik odstínů téže barvy, ale proč to tak je, netuším.

viz http://colorexplorer.rmpaint.com/

Je tam receptura barvy a dokonce to i počítá množství podle lakované plochy.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Nárazník ide na budúci pondelok na prelakovanie. Mám trochu obavy z toho aký bude výsledok. Pri debate s lakýrnikom som sa dozvedel, že ten frajer vôbec nemeral lak spektrometrom a len podľa kódu to nastriekal. Ani len netuším čo ešte urobil/neurobil... :?
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 24 srp 2015, 15:47, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

AleKa82 píše:Ahoj,

třeba u systému RM Paint to ukazuje taky několik odstínů téže barvy, ale proč to tak je, netuším.

viz http://colorexplorer.rmpaint.com/

Je tam receptura barvy a dokonce to i počítá množství podle lakované plochy.
Ahoj, neviem čo si pozeral, ale ja stále vidím len jeden odtieň pre :hyu: VR6 + viac možností ako ho dosiahnuť. :P
Přílohy
Screen Shot 2015-08-24 at 15.37.08.png
Screen Shot 2015-08-24 at 15.37.08.png (116.85 KiB) Zobrazeno 3293 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od skuči »

no abych teda taky trochu přidal svůj postřeh... :D

když jsem auto koupil, tak jsem si hned všiml, že oba nárazníky mají jiný odstín, než zbytek karosérie, je to vcelku vidět, pokud je auto naleštěno a je tak kolem 7mé večer že se barva liší, teď mi stříkali přední nárazník a barva je opět totožná s tím zadním...

ale pokud v tvém případě je zadní nárazník prakticky k nerozeznání od zadní části vozu, tak ten přední bych jm omlátil o hlavu ](*,)
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od AleKa82 »

robertbulko píše:
AleKa82 píše:Ahoj,

třeba u systému RM Paint to ukazuje taky několik odstínů téže barvy, ale proč to tak je, netuším.

viz http://colorexplorer.rmpaint.com/

Je tam receptura barvy a dokonce to i počítá množství podle lakované plochy.
Ahoj, neviem čo si pozeral, ale ja stále vidím len jeden odtieň pre :hyu: VR6 + viac možností ako ho dosiahnuť. :P

Klikni v tom řádku někde u toho VR6 a dole se ti pak objeví další možnosti. Je tam těch receptur na tu jednu barvu hned několik a dokonce se liší i podle ročníku.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

AleKa82 píše: Najskôr si napísal: ... u systému RM Paint to ukazuje taky několik odstínů téže barvy ....

Neskôr si napísal: ... Je tam těch receptur na tu jednu barvu hned několik a dokonce se liší i podle ročníku ...
Ja neviem chlape o čo ti ide, čo sa snažíš dokázať? Sám sebe si odporuješ. K prvému tvojmu komentáru som ťa opravil. Farba VR6 nemá pododtiene, ale u R-M je viac možností ako farbu namiešať - konkrétne dva. Ty si následne zopakoval to isté s tým, že si info rozvinul o rok uvedenia farby na trh. V podstate si mi v prvom príspevku chcel dokázať, že sa mýlim v mojom tvrdení o farbe :hyu: VR6 a že má pododtiene. Nasledne bez toho, že by si podotkol že si tu dal mylnú informáciu, v rozpore s tvojim vlastným tvrdením píšeš, že VR6 pododtiene nemá, ale že tam predsa len rozdiel je a to v roku prinesenia farby na trh, čo v konečnom dôsledku nemá nič so samotným odtieňom. :?
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 25 srp 2015, 15:18, celkem upraveno 8 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

skuči píše:no abych teda taky trochu přidal svůj postřeh... :D

když jsem auto koupil, tak jsem si hned všiml, že oba nárazníky mají jiný odstín, než zbytek karosérie, je to vcelku vidět, pokud je auto naleštěno a je tak kolem 7mé večer že se barva liší, teď mi stříkali přední nárazník a barva je opět totožná s tím zadním...

ale pokud v tvém případě je zadní nárazník prakticky k nerozeznání od zadní části vozu, tak ten přední bych jm omlátil o hlavu ](*,)
Ahoj, keď som reklamoval iný odtieň laku na nastriekanom nárazníku po oprave, previedol ma na svoju obranu technik po salóne a ukázal mi na nových autách rozdiely medzi farbou na plastových nárazníkoch a zbytkom auta. Musím uznať, tak ako píšeš aj ty, rozdiel tam je. Nie je to ale rozdiel v hustote perlete v laku a ani rozdiel v nábehu do inej farby. Skôr by som povedal, že sa jedná o rozdiel vo svetlosti farby. Niekde sa farba javí jasnejšia a inde tmavšia. V mojom prípade je to ale podstatne menšie množstvo perlete v novom laku. Miestami sa na pohľad zdá ako by to ani nebola metalíza a farba má nádych do svetlej červenej, v kontraste s originál farbou ktorá je skôr do bordova/fialova. :?

Na mojom aute má (momentálne už len) zadný nárazník presne ten istý odtieň ako zbytok auta.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od AleKa82 »

robertbulko píše:
AleKa82 píše: Najskôr si napísal: ... u systému RM Paint to ukazuje taky několik odstínů téže barvy ....

Neskôr si napísal: ... Je tam těch receptur na tu jednu barvu hned několik a dokonce se liší i podle ročníku ...
Ja neviem chlape o čo ti ide, čo sa snažíš dokázať? Sám sebe si odporuješ. K prvému tvojmu komentáru som ťa opravil. Farba VR6 nemá pododtiene, ale u R-M je viac možností ako farbu namiešať - konkrétne dva. Ty si následne zopakoval to isté s tým, že si info rozvinul o rok uvedenia farby na trh. V podstate si mi v prvom príspevku chcel dokázať, že sa mýlim v mojom tvrdení o farbe :hyu: VR6 a že má pododtiene. Nasledne bez toho, že by si podotkol že si tu dal mylnú informáciu, v rozpore s tvojim vlastným tvrdením píšeš, že VR6 pododtiene nemá, ale že tam predsa len rozdiel je a to v roku prinesenia farby na trh, čo v konečnom dôsledku nemá nič so samotným odtieňom. :?

Omlouvám se za nepřesné vyjádření, asi jsem rychleji psal, než myslel. V prvním postu samozřejmě mělo být uvedeno "několik receptur téže barvy". Nesnažím se nic dokazovat, jen jsem chtěl upozornit na to, že neexistuje jen jedna univerzální receptura na konkrétní barvu. V praxi to však nemusí nutně znamenat, že pro všechny receptury vyjde na sto procent stejný odstín barvy. Mám to ověřeno na svém starém Getzu. Podle jedné receptury byl lak trochu tmavší a podle druhé nebyl poznat rozdíl v odstínu. To jsem tím chtěl říct a už to tu dále nebudu pitvat. Ještě jednou se omlouvám za nepřesnou informaci a preju ti rychlou a bezproblemovou opravu laku.
Naposledy upravil(a) AleKa82 dne 25 srp 2015, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

AleKa82 píše: ... Ještě jednou se omlouvám za nepřesnou informaci.
V pohode a omluva sa prijíma. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od 69pavel »

ja nevim co porad resite,abych pravdu rekl tak ja povesil remeslo uz davno na hrebik a to co ja uz zapominam jini teprve objevuji a ti novodobi radobymechanici a ostatni floutci co si hraji na opravare kteri nekdy ani remeslu poradne nerozumi nebot je porad lepsi vymenit cely agregat nez to rozebrat ,opravit,slozit a jede se dal(ve vetsine pripadu i levnejsi),navic my starsi odbornici pomalu vymirame a mladi se nechteji ucit(oni by tak akorat chteli brat 30.000 platy za nic)a potom z tech mladych je male procento kteri nas muzou nahradit, tak kvuli takovym vymenkarum se musely menit ruzne znaceni a podobne veci at uz v barvach tak jinych vecech,kdysi barvy mely ciselne kody a ztoho odbornik presne vedel co ktere cislo znamena,potom jelikoz prisly novodobi vymenkari a opravari tak automobilky uz musely upravit cisla barev na nazvy barev a kazdy odstin nazvat jinym nazvem aby vtom ti debili meli jasno a nestavalo se,ze auto pak v servisu nastrikali jinym odstinem apod. a kdyz vezmu ten tvuj naraznik ktery hovori sam za sebe, kde u tebe je navic jasny nazev barvy a ten debil v servisu kde to spravovali to jeste zpatlal nebot tam dal jinej odstin, kde je navic malo perlete tak tady nepomuze ani svecena voda,takze asi tolik k tvemu problemu a vyzvidani kde jsem ja prisel na odstiny tve barvy,mej se a preji hodne stesti at ti to na podruhe daji doporadku jak to ma byt,a to ja bych jim jeste nechal si proplatit nahradni auto nebot ho potrebuji na denne na jezdeni do prace,at se staraji kdyz to zkurvili
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Auto som včera ráno odovzdal na druhé lakovanie nárazníka. Podľa technika by malo byť hotové zajtra. Ja typujem že to bude vo štvrtok, tak ako naposledy. Som zvedavý ako to bude vyzerať :P
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 08 zář 2015, 13:46, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

Pred pár minútami som volal s lakýrnikom, chcel som mu pripomenúť, aby si dal na práci tento krát záležať, lebo na prvý krát nielen že netrafil správne odtieň, ale niektoré časti nárazníka neboli ani kvalitne prelakované. Keď som sa predstavil a opísal nárazník čo pre mňa robí, aby sme vedeli o čom sa budeme ďalej baviť, lakýrnik mi hneď odpovedal, že je nárazník hotový. Pár sekúnd som sa nezmohol na slovo - už nebolo čo pripomenúť - zaďakoval som a zrejme zajtra uvidím :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Auto je doma a na druhý krát je to v poriadku :D Pridávam zopár fotiek, aj so striekania RacerDip-u. Eagle musí mať svoj image. :P

V servise boli celkom ústretový a na požiadanie mi namontovali len nárazník (bez masiek), aby sa mi ľahšie striekal RacerDip a nemusel som to doma odstrojovať. :wink:
Přílohy
IMG_1422.jpg
IMG_1422.jpg (145.83 KiB) Zobrazeno 3006 x
IMG_1426.jpg
IMG_1426.jpg (131.14 KiB) Zobrazeno 3006 x
IMG_1427.jpg
IMG_1427.jpg (144.1 KiB) Zobrazeno 3006 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 09 zář 2015, 15:09, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od robertbulko »

:hyu:
Přílohy
IMG_1429.jpg
IMG_1429.jpg (125.22 KiB) Zobrazeno 3006 x
IMG_1431.jpg
IMG_1431.jpg (127.28 KiB) Zobrazeno 3006 x
IMG_1432.jpg
IMG_1432.jpg (137.45 KiB) Zobrazeno 3006 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Jemne iný otieň laku po prestriekaní

Příspěvek od idam.i »

Že to ide ,keď sa chce.Paráda,gratulujem. =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i40“