Menit alebo nemenit filter v AUTOMATE ?

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
artur
*
Příspěvky: 16
Registrován: 24 kvě 2013, 23:45
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Menit alebo nemenit filter v AUTOMATE ?

Příspěvek od artur »

smileboy píše:Ahojte. Tak som dal v Nitre v Bosh Service na Bratislavskej urobit preplach prevodovky a vymenu oleja (voslo tam vraj 6 litrov, bolo to robene strojom). Povodne mi nacenili olej Motul Multi ATF ktory splna specifikaciu SP-III, ktory vyrobca aj doporucuje, no naliali mi tam Motul ATF VI ktory splna specifikaciu SP-IV. Je to v pohode?

Motul Multi ATF

Kód: Vybrat vše

https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/81818/original/Multi_ATF_%28GB%29_0714.pdf?1409848764
Mozul ATF VI

Kód: Vybrat vše

https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/48940/original/ATF_VI_%28GB%29.pdf?1435932694
Tak to pánbůh ochraňuj tvého Santu #-o v automatu je dle technické specifikace 10,9 litru převodového oleje. Vyměnili ti půl náplně a ještě bez filtru. Vyhozený prachy ](*,)
Reklama
 

Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Menit alebo nemenit filter v AUTOMATE ?

Příspěvek od sagen »

A ak to bolo robene strojom, tak Stroj muselo byt priezvisko mechanika, ktory to vypustil cez vypustaciu skrutku a dolial z flasky. Preplach sa ani nekonal. Asi mas mix 6litrov noveho a skoro 5 litrov stareho oleja, preplach bol gratis ?
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
smileboy
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 říj 2015, 15:47

Re: Menit alebo nemenit filter v AUTOMATE ?

Příspěvek od smileboy »

Prestudoval som toto forum aj prevodovku samotnu kedze tu sa dockat nejakej odpovede je skoro nemozne, no vazim si kazdej reakcie. V tejto prevodovke je filter vo vnutri prevodovky a je treba ju demontovat a rozpolit. V jednom servise mi tvrdili ze vymenia aj filter s tym ze daju dole olejovu vanu a tam sa nachadza...lenze servis vzivite tuto prevodovku asi nevidel kedze pod tym krytom je olej a elektronika prevodovky. Filter je naozaj uplne mimo a nieje nan dosah bez demontaze a rozpolenia...aj ked ma stve ze ju takto divne skonstruovali a filter je takmer nemozne jednoducho a bezpecne vymenit :?
Hyundai Sata Fe II, 2.2 CRDi 114 kw, r.v. 2009, AUTOMAT 5st, naj. 75 tis
smileboy
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 říj 2015, 15:47

Re: Menit alebo nemenit filter v AUTOMATE ?

Příspěvek od smileboy »

Preplach nebol gratis...ale komu uz dnes moze clovek verit? Tu mi nikto ziadny servis neporadil...Vista Car v hodonine tvrdili ze to maju za hodinu a olej sa tam nemeni...alr ked chcem je tam vraj asi 8 litrov oleja...nemali ani tusenia...vybral som najlepsie...co som si teda myslel
Hyundai Sata Fe II, 2.2 CRDi 114 kw, r.v. 2009, AUTOMAT 5st, naj. 75 tis
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Menit alebo nemenit filter v AUTOMATE ?

Příspěvek od sagen »

smileboy píše:Prestudoval som toto forum aj prevodovku samotnu kedze tu sa dockat nejakej odpovede je skoro nemozne, no vazim si kazdej reakcie. V tejto prevodovke je filter vo vnutri prevodovky a je treba ju demontovat a rozpolit. V jednom servise mi tvrdili ze vymenia aj filter s tym ze daju dole olejovu vanu a tam sa nachadza...lenze servis vzivite tuto prevodovku asi nevidel kedze pod tym krytom je olej a elektronika prevodovky. Filter je naozaj uplne mimo a nieje nan dosah bez demontaze a rozpolenia...aj ked ma stve ze ju takto divne skonstruovali a filter je takmer nemozne jednoducho a bezpecne vymenit :?
A co som ti pisal na 1. strane 15. Oktobra ? Ze prevodovka musi von a rozpolit, filter je vo vnutri. Skopcil som ti aj postup vymeny bez stroja zo servisneho manualu, aj ked mam manualnu prevodovku. Ak by si hladal , tak kedysi Giovanny pisal o tej prevodovke a aj vyfotil tu, ktoru rozobral. Akej inej odpovede sa chces dockat ? Ak by si chcel tu masinu na vymenu oleja vidiet, tak hladaj v autokelly.sk a mozes si stiahnut aj navod na jej obsluhu, precital som si ho zo zvedavosti. VistaCar povedal prvu cast pravdy. Ano, olej v MT ani AT sa pri beznom pouziti nemeni, ale pri castejsom jazdeni vyssimi rychlostami, v chladnom podnebnom pasme, pri jazdeni aj po nespevnenych cestach, sa meni.
Servis , ktory by spravne vymenil olej v automate, tu asi zatial nikto nenasiel, preto nikto nic nedoporucil, aj ked v Prahe vraj taky je. Samodomo vymenu najdes na yuotube, ale americani #-o . Vo vlakne santafe 2 najdes aj odkaz na rusku stranku, kde mozes stiahnut servisny manual k autu v anglictine.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“