Lze vypnout startování se stlačenou spojkou?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Lze vypnout startování se stlačenou spojkou?

Příspěvek od 69pavel »

mechoun píše:
69pavel píše:nema se slapat na spojku kvuli axialniho loziska,pokud neni pod tlakem oleje tak pri slapnuti a startovani se axial vydira,pak tam postupem casu vznikne vule a olej misto do olejovych kanalu tece kolem axialu zpet do vany a nasledne se pridira klika
Axiální ložisko je u suché spojky přece v luftě ne? Je samomazné.

nebavime se o axialnim lozisku spojky ale tady se jedna o axialni lozisko na klikove hrideli,ano kdyz slapnes na spojku a motor stoji nic se nedeje,axial se jen opre o blok motoru ale kdyz slapes na spojku a motor startujes, tak nez tam dojde tlakovy olej tak axial dre na sucho,no to bych kecal je tam tenky olejovy film ale ten neni dostatecny pro mazani a axial se ma tendenci vydirat,kdyz uz je pod tlakem oleje tak je axial uz je mazany a vydirani nehrozi,je videt ze tady kazdy mluvime o necem jinem....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Lze vypnout startování se stlačenou spojkou?

Příspěvek od mmv »

kolega mě předešel :-)
my se tu celou dobu bavíme o axiálním ložisku klikového hřídele, které vymezuje vodorovný posun tohoto hřídele, je mazáno tlakovým motorovým olejem a bude nejspíš z nějakého derivátu hliníku
třeba na avii to vypadá takto :wink: :wink: :wink:
Přílohy
avia.jpg
avia.jpg (13.86 KiB) Zobrazeno 1711 x
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Lze vypnout startování se stlačenou spojkou?

Příspěvek od mechoun »

OK, rozumím. Všechno jsi však nastínil ve starém vláknu https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... AD#p356331
takže je to vlastně šumafuk - já jsem ze zvyku pro šlapání na spojku
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
kubobiker
*
Příspěvky: 28
Registrován: 21 úno 2014, 18:42

Re: Lze vypnout startování se stlačenou spojkou?

Příspěvek od kubobiker »

Áno, dá sa to obísť. Už dva roky to tak mám a je to v pohode. Dokonca ani v servise si nič nevšimli. Ako?- Spojka má dva kontrolné spínače. Jeden reaguje po stlačení o cca 2 cm a ovláda napríklad deaktiváciu tempomatu. Ten druhý, ktorý sa zatlačí až pedálom stlačeným úplne dole ovláda mimo iné aj štartovanie. Stačí meter kábla a pekný čierny spínač zvončekového typu ( držíš-spína/pustíš-nespína). Kábel som paralelne napichol (ale iba zasunul,aby sa dal bez stopy vytiahnuť) do konektora spodného spínača, vyviedol a spínač inštaloval do oblasti páčky ovládajúcej polohu volantu. Hotovo. Štartovať je možné stlačením spínača a tl. štart- dvoma rukami, ale aj normálne so spojkou. Nikto nemá šancu si to všimnúť. Prípadnú demontáž odhadujem na 5 min...(Len si pred takýmto štartovaní nesmiem zabudnúť vyradiť.) :D :D :D
Naposledy upravil(a) kubobiker dne 27 zář 2017, 22:04, celkem upraveno 1 x.
Tucson II 1,6 T-GDI Premium-White
EX. IX 35 2,0 GDI 2014-Premium-Satin Amber
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Ja jsem za tuto fci spis rad, nez abych ji odpojoval.

odeslano z telefonu
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“