Stráta vykonu motoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od only_one »

další - nenatankoval si někde nějakej hnus benzín? jen tak na okraj? nezměnilo se to po nějakém nestandardním natankování?
Reklama
 

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od t0x!n »

jo tak v podstate presne tohle mi udelal muj motor v i30 (kat, bordel z nej a nizky tlaky) nasledne vymena motoru a katu, jak uz padlo, tohle je na zmereni tlaku ve valcich, pokud to servis nenapadne, tak jim to rekni naprimo, umet to udelat uz budou snad sami bez tve pomoci... :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od copper5252 »

jen že otazka je jak zístím přicpaný výfuk ? jedině mně napadá ten vysypaní katalizátor :( , ale to by mněly lambdy odhalit ne ?

standartně tankuji na shell , a ještě ne jedné benzince ,tankuji tam už dlouho a nikdy žadný problem z palivem nebyl :) navíc většinou tankuji o skutru a motorky a druhýho auta , a ty jsou v pohodě !

tak to vidím na ten kat jak psal toxin , toxin jaké si mně emise když si mněl rozpadly katalizator ?
Naposledy upravil(a) copper5252 dne 28 kvě 2016, 15:31, celkem upraveno 1 x.
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od t0x!n »

nevim jaky jsem mel emise, doma si je nemerim :D zralo to proste vic, mensi vykon, skubalo to, nekdy i jakoby zdechalo a auto bylo ve 2 servisech na diagnostice a nic to nehlasilo, dostal jsem i papir z diagnostiky, az posledni servis se do toho poradne oprel a zjistil zavadu do 24hod. od predani auta, zmerili tlaky ve valcich a hned bylo vse jasne, novy motor s katem byl namontovanej cca za 2-3 tydny, mezitim jsem mel nahradni auto
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od copper5252 »

já jsem byl z autem na emisích když to začalo "blbnut" a co mně hodně zarazilo že emise byl hluboce pod maximalní normu euro 5 tak říkal ten co je dělal . ale co mně hlavně zarazilo že hodnoty emisi bylo pořát stejné jak na volnoběch tak při přídaní plynu a aji v otáčkách , nevím jestli to je normální ? v tomhle se nevyznám
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od only_one »

emise neukážou u benzínu stoko nic. Ta tolerance je ohromná. Tak samozřejmě se zjistí absence katu, ale i omezená funkce katalyzátoru nebude (nemusí) znamenat vyhazov z emisí.

Pokud nesvítí Mill a není uložena chyba, pak bude chyba mechanická... viz co řešil Toxin. Ideálně by to chtělo sundat vejfuk a podívat se na katalyzátor fyzicky pokud bude truktura načatá, je to jsané
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

copper5252: Az pojedes priste S autem... tak si nech premerit tlak.

Odeslano z Androidu.
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od copper5252 »

Ano dneska jsem byl servisu .. chtěl jsem přemněřit tlaky válcu , a hadejte jaká byla odpoěvě ? že když motor funguje a auto jede, stejně nic nezístí ! a že to nemá smysl

nerad se hadam

ale stejně mně zaraží hodnota emisi že byla pořát stejná jak na volnoběch tak při otačkách , podle mně by se mněla mněnit , a ne být pořát na stejných hodnotách , nebo se pletu ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od t0x!n »

Tak hadat, pri mych zkusenostech bych uz volal majiteli daneho salonu. Kdy ti budou merit tlaky az nebude fungovat motor a nepujde nastartovat? To je asi nejlepsi joke co jsem tenhle mesic slysel :mrgreen:

Vytiskl bych napr. toto http://kotamuda.humlak.cz/navody_manual ... mereni.htm a danymu cloveku co ti to rikal bych dal doporuceni at jde delat na kasu do obchodaku, protoze jeho vzdelani na to tak odpovida, uff sere me to uz jen za tebe, fakt doslova curomrdani, jen sem napis servis kde jsi byl at vime co za jantary toto prohlasuje :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od copper5252 »

Oba autorizaky v ostravě , včera jsem byl v tom druhém .. hodily to na diagnostiku a že jim nic neukazala tak tlaky mněřít nebudou není duvod ](*,) ](*,) ](*,)

spíše dotaz nemáte někdo doma budíky z redukci na mněření tlaky motoru ? tedy konkrétně na :hyu: motor
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
kecka
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 led 2016, 19:46
Bydliště: Kousek od OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od kecka »

copper5252 píše:Oba autorizaky v ostravě , včera jsem byl v tom druhém .. hodily to na diagnostiku a že jim nic neukazala tak tlaky mněřít nebudou není duvod ](*,) ](*,) ](*,)

spíše dotaz nemáte někdo doma budíky z redukci na mněření tlaky motoru ? tedy konkrétně na :hyu: motor
Merak mám ale záleží jaký máš závit....pokud máš stejný svíce jako GDI (12mm průměr) tak to pasovat nebude....
Fabia TSi
old I30 1,6 GDI
old Roomster 1.9TDi 184ps :-)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od copper5252 »

ano mám svičky zavit 12" ale jsou hodně utopené v "hlavě" nevím jak to je GDI

napiš co za to zmněnření :) připadně sz
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
kecka
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 led 2016, 19:46
Bydliště: Kousek od OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od kecka »

Jak jsem psal výše pokud máš stejné svíčky jako GDI ( 12mm) což máš když mají 12mm tak bohužel nezměřím....

Ale pokud si seženu redukci na závit dám vědět :) :)
Fabia TSi
old I30 1,6 GDI
old Roomster 1.9TDi 184ps :-)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od copper5252 »

Aha mno najk jsem se přehlídl no asi samým nadšením :)

da se někde redukce na ty svičky koupit ? tedy na mněření tlaku ? nebo se to musí nechat udělat u nastrojaře ?

jaký máš závit na mněřeku ? a idealně foto něco by se vymyslelo jak to zredukovat , kdysi jsem mněl udělaný mněřek na škodu 120 použítá vydlachněná svička a do ni naletovaná trubka a na ní mněřák :)

A kdysi jsem koupil najký mněřek na mněření tlaku valcu vypadalo to jako tlakomner na pneu jak kdysi mněly škodovky , ale na konci bylo konusová tvrdší guma a ta se zašroubovaly do otvoru svíčky :) buhužel jsem mněl dobrý napad z tím mněřákem zmněřit dvouvalec na motorce a navíc dvoutakt :) bylo to poslední mněření mněřáku , rana jak z děla a mněřák jsem už nenašel :) holt asi nebyl stavěný na tlaky dvoutaktního motoru chudáček :mrgreen:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Stráta vykonu motoru

Příspěvek od copper5252 »

tak tedka došlo ke zmněně chovaní spotřeby někdy motor žere jako rusky tank a nejede a někdy nežere a jede jako normálně :) tyto stavy se střídaji podle větru , jinak se to popsat nedá ](*,) ](*,) ](*,)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“