Přední náhon na terracanu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od ivan kuschall »

To jednoduché je to redukce musíš zastavit auto hodit tam kolikem otočným LOW a počkáš až se ti ukáže kontrolka, když tam neskočí tak zařaď jenom cukni autem vyřaď a mělo by to tam bejt pokud ani to né tak je někde chyba
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Reklama
 

MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od MIDAR2007 »

No u řadicí páky máš přeci kulatý přepínač, to určitě víš. První poloha je pro zadní náhon, nesvítí žádná kontrolka, druhá poloha je pro 4x4 rychlá, svítí kontrolka 4x4. Pozor, řadit max. do rychlosti 80 km/hod. Poslední poloha je 4x4 LOW, řadí se při STÁNÍ a chvíli trvá než naběhne a sepne. Měla by svítit kontrolka LOW. Stačí? Pokud nesepne, je to řešeno v jiné části tohoto fóra. Přeji, abys neměl žádnou závadu.
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od MIDAR2007 »

Tak teď jsem si udělal ostudu. Než jsem odeslal svůj příspěvek, nevšimnul jsem si, že už odpověděl Ivan, jehož příspěvek byl na další straně. SORRY!
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od ivan kuschall »

No dyť se nic neděje má aspoň dvě nezávislé odpovědi čus
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Radasseznam
*
Příspěvky: 11
Registrován: 08 kvě 2008, 19:55
Bydliště: Praha

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od Radasseznam »

,
ivan kuschall píše:To jednoduché je to redukce musíš zastavit auto hodit tam kolikem otočným LOW a počkáš až se ti ukáže kontrolka, když tam neskočí tak zařaď jenom cukni autem vyřaď a mělo by to tam bejt pokud ani to né tak je někde chyba
Dneska sem jel autem na praxy do terenu a zapad :lol: , pro upřesnění mám 2005. Dal sem 4x4 low a čekal uzávěrku všech kol ale točila se jenom zadní náprava, mám zato že sem tam cukla přední je to normal? Jinak na sněhu se zapojuje přední náprava jenom když my podhrábne zadní (mám nastaveno na AUTO). Další věc kontrolka 4x4 rychlá jak psal Midar neumim nastavit :roll: . Na kolečku je buď auto nebo low, takže dvě polohy.

Doufám že tady nejsem za lojzu [-o<

PS: Ivane pěkný fotky z Afriky =D>
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od ivan kuschall »

No samozřejmě tam sou dvě polohy auto žene zadní náprava máš možnost přiřadit za jízdy předek toje 4L a pak redukci 4R low ale to musíš zastavit počkat až zaskočí, někdy je to slišet jak tam zapadne.A přesvětšit se můžeš pojedeš pomalu a podíváš se pod auto zda se točí přední kardan pokud ano tak až podyferák je to v pohodě, musíš hledat dál nedavno se to tu řešilo tak to hledej
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od ivan kuschall »

Pozor todle auto nemá uzávěrky má vzadu samosvor a když jedeš do terénu nebo do sněhu tak už před tím si máš zapnout předek potom už bejvá pozdě a musíš na to mít taky přiměřený pneu. já stím jezdím do terénu ale mám to totálně předělaný a upravený
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od MIDAR2007 »

Jdu se podívat znovu do auta, jak je to přesně popsáno na přepínači ale nic to nemění na tom, že první poloha je zadní náhon, druhá 4x4 pro rychlejší jízdu a poslední je redukce 4x4 pomalá.
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od MIDAR2007 »

Tak je tam 2H, 4H, 4L. Na palubce pak 2H-nic, 4H- obrázek všech 4 kol a 4L- 4WD LOW.Možná to máš označeno jinak ale systém je úplně stejný.
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od Valent2004 »

No keď si dáš 4x4 low, tak okrem toho že to zaskočí a autom trhne tak auto ide asi polovičnou rýchlosťou ako normálne. To musíš postrehnúť. Viac to trhne keď vyradíš 4 x 4 low.
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od ivan kuschall »

NO to je jasné že to jede pomalejc redukce je do pomala
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
rasto
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 bře 2009, 18:43

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od rasto »

ahoj valent2004,asi mam taky isty problem na terracane s prednim pohonom,nemohol by si mi popisat postup prace ako si to rozobral a poskladal,pokial sa to da budem vdacni,
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od Valent2004 »

Ahoj, tak ja som mal problém v podtladovom pieste na prednom diferenciale. Najprv si zisti či sa Ti točí po zapnutí predného náhonu kardan od prevodovky ku prednému dif. Ak áno tak je problém v dif. Dáš dole predný kryt spod motora. Na pravej strane diferencialu sa nachádza
podtlaková pumpa. Vchádzajú do nej dve tenké hadičky. Je to taký válček spojený z dif gumenou manžetou. Stiahni manžetu z diferencialu. Pod ňou je tyčka ktorá sa pohybuje smerom von z dif - vtedy je dif v zábere, alebo sa vráti smerom do dif - keď vypneš vredný náhon. Skontroluj či sa Ti ta tyčka pohybuje keď zapneš a vypneš predok. Ale musíš s autom trocha pohnúť aby to zapadlo. Ak sa tyčka nepohybuje tak nefunguje pumpa.
Skús rukou potiahnuť tyčku smerom von z dif - ide to trocha ťažšie lebo je to cez pružinu, ale dá sa to, a zistíš či ti zaskočí predný def do záberu. Samozrejme že musíš mať dvihnutý predok
aby si zistil že kolesom nepretočíš keď potiahneš tyčku. Pokiaľ potiahneš tyčku a koleso sa ďalej pretáča maš problém v difer. Ak sa nepretáča je to pumpa.
Ak je to pumpa môžu byť dva príčiny. Buď nemá podtlak,alebo aku u mňa, zlá pumpa.
Bože taký sloh som nenapísal od skončenia školy v minulom storočí.
Vytiahni hadičku z pravej strany pumpy. Naštartuj a palcom vyskúšaj či je v hadičke podtlak.
Nie je veľký ale je. Skus do nej fuknúť nemal by sa strácať tlak ani nikde unikať.
Ak doteraz všetko v poriadku treba rozobrať pumpu. Ak budeš chcieť rozobrať pumpu napíš, odpíšem aby som sa tu zbytočne nevyšantil.
To ale bola fuška. Ahoj
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
rasto
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 bře 2009, 18:43

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od rasto »

valent velmi pekne dakujem a skusim to v pondelok mam volno a ten sloch co si pisal bomba,este raz dik
rasto
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 bře 2009, 18:43

Re: Přední náhon na terracanu

Příspěvek od rasto »

ahoj valent bol som v servise pozrel sa na to šrac zystil ze je v tahu membrana v systeme ktore zapina nahon ,prepusta aj olej pri prevodovke tak som objednal aj tesnenie a na zadnom dif.tieš slzy olej tak som aj to objednal sučiastky stoja zhruba 200 eur,no robota este neviem dam vediet ,dufam že to pojde,tak zatim cau
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“