TPMS

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: TPMS

Příspěvek od only_one »

No tak mě teď aktuálně TMPS zahlásil po pár dnech opakovaně ztrátu tlaku, byť to na první podhled vubec nebylo na nizkem profilu gumy znat. Mrška hřebíček. TMPS není zas tak uplně k ničemu a přikláním se k názoru že cena za sadu 3,8K u hyu je docela v pohodě. Takže kdo kupuje novou sadu, gumy, ráfky tak to není zas tak děsné. Ta samá krabička stejných senzorů u kii stojí 5800 :-D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: TPMS

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To shawt: S časem máš samozřejmě do značné míry pravdu, zejména, když těch aut mám na krku asi 15 :D , ale u části z nich se mi podařilo to termínově spojit, že jedno přezutí vychází na garančku, takže to u několika aut bolí jednou za rok míň.

To vendelín: Co není, časem bude, pánové z PČR jsou hodnocení dle pokut, a tohle bude další zdroj peněz. Kromě toho je to povinná výstroj vozidla, takže po tom půjdu i STK a při větších škodách o pojišťovny.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
KiE
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 črc 2009, 18:32
Bydliště: Ružomberok

Re: TPMS

Příspěvek od KiE »

only_one píše:No tak mě teď aktuálně TMPS zahlásil po pár dnech opakovaně ztrátu tlaku, byť to na první podhled vubec nebylo na nizkem profilu gumy znat. Mrška hřebíček. TMPS není zas tak uplně k ničemu a přikláním se k názoru že cena za sadu 3,8K u hyu je docela v pohodě. Takže kdo kupuje novou sadu, gumy, ráfky tak to není zas tak děsné. Ta samá krabička stejných senzorů u kii stojí 5800 :-D
Tak presne toto sa stalo aj mne - opakované hlásenie poklesu tlaku na pravom zadnom kolese. Po 2. dofúknutí a opätovnom hlásení som zašiel do pneuservisu a potvrdil sa defekt (tiež klinec). Keby som nemal TPMS, tak by som to zistil určite neskôr. A možno až neskoro (vygúľaný v garáde).
Mne sa to stalo v 6/2016 ... uvažoval som, či to sem písať - už vidím tie reakcie.

Ja som kupoval i30 so sadou TPMS v letných kolesách. Pri kúpe zimných kolies (pneu + al. disky) som kúpil cez inzerát (ale zrejme nové, originálne, lacnejšie - pôvod ma nezaujíma) snímače ktoré sa mi automaticky spárovali a v pohode fungujú (auto mám zatiaľ len 1 rok - t.j. 1 zima s dokupovanými snímačmi).
Pri cene auta sa mi to nezdá až taká veľká položka. Pri mojom nájazde by mi mali vydržať cca. 10 rokov. Dovtedy predpokladám predaj auta, prípadne zníženie ceny TPMS.
Obrázek i30 1,4i 74kW CVVT Family Micron Grey (9/2015) cca. 10000 km (9/2016)
Obrázek i20 1,2i 57kW CVVT Classic Sleek Silver (7/2009) cca. 45000 km (8/2015) - predané
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

TPMS

Příspěvek od Neo-Mike »

Kdyz tady ctu nektere reakce... Proste jste si koupili nove auto, ktere takovy system ma. Je na vas zda podstoupite urcite rizika a nebo uspesne usetrite necele 4 tisice, coz pri porovnani ceny auta je opravdu hodne... Stejne tak muzete narikat proc kvuli EU mate v aute start/stop, ABS, tolik airbagu, atd... Bez toho by to auto preci take fungovalo a mohlo byt jeste levnejsi. Ovsem pokud by se nekomu podarila totalka behem prvniho roku, tak na 100% pojistovna pujde po ventilkach, zda je mate. A pokud zjisti, ze jste je nemeli, tak vam bude kratit plneni. Jeli jste vlastne s autem co nema technickou. To mi osobne za ty usetrene penize nestoji.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS

Příspěvek od icu »

Za sebe - raději dám ty 4000 Kč za TPMS, než za litá kola.

A také otázka, jestli jde opravdu o 4000 Kč. Na Bazoši jsou teď inzeráty na komplet 15" sady pro i30 GD na plecháčích KFZ, i s TPMS za necelých 10 000 Kč - za hotová vyvážená nová kola. Pravda, je tam horší rychlostní index (do 190 km/h) a ty pneumatiky také nejsou to nejlepší, co je ta trhu (Hankook nebo Fulda). A je také otázka, jak ty pneumatiky jsou staré.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: TPMS

Příspěvek od vorlajz »

Vendelín píše:Nevím proč a s kým se budeš dohadovat.S policajtem při kontrole na silnici? Za 41 let,co jezdím,žádný příslušník nenahlídl do vozu,aby se podíval,jestli mi náhodou nesvítí nějaká kontrolka na přístrojovce.
nn... nechtěl jsem se dohadovat se Shawtem.... :D

nevím jak tebe, ale mě by vadilo, kdyby mi půl roku na autě svítila kontrolka tlaku... to fakt ne... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: TPMS

Příspěvek od shawt »

Nevim, jestli by tohle slo na i30 z letoska, ale tohle vypada jako original a cena se zda byt docela luxusni...to bude naka levarna :lol:
https://auto.bazos.cz/inzerat/63917213/ ... i--Kia.php
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: TPMS

Příspěvek od only_one »

no nebo díra ze skladu v Žilině nebo Nošovkách... a nebo čajna hand made
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: TPMS

Příspěvek od Radunov »

Tohle mi dnes odepsal radši mnou nejmenovaný vedoucí prodeje hyundai :D

Systém TPMS vždy rozvití kontrolku na hodnotě před možným podhuštěním pneumatiky, nikoli po podhuštění.

takže ten systém je vlastně ,,vědma" =D> ten se předvedl...a já jezdil 4 měsíce od prodeje bez kontrolky na 2,2 baru místo 2,5 baru, tak to mám asi rozbitý (smích) :lol:...dál jsem si s ním nepsal, svědčí to o odbornosti
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: TPMS

Příspěvek od vorlajz »

Raduno... to je tedy odborník :D

odbočím, kde jezdíš autem? tvoje spotřeba je víc než nízká :D
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: TPMS

Příspěvek od Radunov »

vorlajz píše:Raduno... to je tedy odborník :D

odbočím, kde jezdíš autem? tvoje spotřeba je víc než nízká :D
jo, zítra si budu volat s prodejcem, tak jsem zvědav co se dozvím...

zatím si ho šetříme, je jako takové lepší auto v rodině a jezdíme s ním spíš po výletech, tak to se pak dá za těch 5,8 L/100km ve 4 lidech a normálním stylem jízdy ale stále nad 2000 ot/min ale obvykle potkáme po cestě s nějakou brzdou provozu jako traktor v serpentinách do Krkonoš v dlouhé koloně nebo kombajny před Máchovým jezerem...ale třeba včera jsem byl zkoušet tomu šlapat na krk do kopců s puštěnou klimatizací od Chrudimi na Seč, před tou jízdou jsem to vynuloval a na Seči 11L/100km :D ale to byla kudla tak z 50% a po cestě zpět to spadlo na 8,7...ale konečně si mi přitom pořádně sedly brzdy :D, gumy při řezání zatáček nehvízdali ale jen hučely...na rodinný vůz to není špatný svezení, hlavně že má ostrý brzdy, rozumně nastavený podvozek a příjemné řízení, poměrně dobře to sedí i na tom 65 profilu na R15...těch 5,7 jsem jel třeba před týdnem na 20km vzdálenosti s 50% obcí a 50% mimo obce s předjížděním pomalých aut...co se vyplatí je nepoužívat moc tempomat, protože ten z kopce úplně nezavře plyn a nejede v tu chvíli s nulovou spotřebou, ale to je vše vidět na palubním pc - ukazatel spotřeby...a taky to nepodtáčet, někdy lepší jet do 100km/h na 5tku a obecně na každý kvalt aby to ještě bylo schopný akcelerace a pak to žere nejmíň...start/stop mám puštěný/vypnutý dle aktuální situace...a většinou bez klimy, nebo jen tak 1/3 cesty...

zatím velká spokojenost až na to zjištění s těma TPMS...a rodiče si koupili o 2 měsíce déle Kiu Ceed sw s tou samou motorizací ale ve vyšší výbavě, tak bude co srovnávat :lol: , najeto mají trochu víc a jezdí s větší spotřebou, ale to bude stylem jízdy a asi častějším použitím klimatizace
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: TPMS

Příspěvek od vorlajz »

založ si vlastní vlákno a nahoď nějaké fotky... ;)

tady je to přeci jenom o TMPS... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: TPMS

Příspěvek od Radunov »

tak dneska hovor naším s prodejcem v autosalonu o TPMS a dalším...
1) oznámení o změně tlaku už od 0,1 baru nebo 15% rozdílu odchylky od ostatních kol
2) nedoporučovali mi použít senzory pro KIA, že by to prý mohlo zablokovat jednotku a pak by náklady mohli být daleko vyšší, spíš mě přišlo že mě těmy argumenty chtěli odradit =D>
3) disky mě samozřejmě doporučovali Hyundai a když ne hyundai tak s typovým listem, což je kravina protože když koupím plech s rozměry dle TP stačí TÜV / homologovaný a značku KFZ prý nezná, přitom značení disku je KFZ =D>
4) servisní intervaly pro TPMS nejsou, prostě až bude utíkat tlak ventilkem tak vyměnit těsnění a když se vybije baterka tak vyměnit senzor
5) trvanlivost 5 až 8 let
6) spárování automaticky do 10 až 100km
7) když senzor hlásí chybu a tlak je po přemeření v pořádku, tak všechny pneu nahustit na cca 3 bary a pak upustit na požadovanou hodnotu a když to ani pak nebude ok tak servis hyundai
8) systém nelze vypnout ani nahradit
9) senzory jsou v autosalonu na objednání do 2 až 3 dnů
10) na nabízený plechový disk hyundai pasuje obyčejný i TPMS ventilek
11) taky jsem se ptal kam se poděla homologace originál hliníkových disků, protože homologace má být uvedena vedle ventilku a tam nic není, nakonec jsem si lehl pod auto je to ze zadu na paprscích


nevím jestli všechny informace jsou seriózní, naložte s těma informacema podle svýho...každopádně jsem si dnes objednal 15" disky KFZ s TÜV za 4500Kč vč. poštovného -> úspora proti nabídnutým od Hyundai 2000Kč a pneumatiky Continental TS860 s rychlostním indexem T (schválně jen do 190km/h - úspora na sadě 1500Kč) a pak si objednám ty SLAVNÝ SENZORY ZA NECELÉ 4000Kč protože není dovolání a nechám namontovat raději v Hyundaji, jelikož jsem četl o jelitech v pneuservisu co je při montáži zničí a není s nima řeč...jen ať si za to ručí :hyu:
Naposledy upravil(a) Radunov dne 13 zář 2016, 18:47, celkem upraveno 1 x.
I30 kombi GDi gdh
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: TPMS

Příspěvek od Radunov »

vorlajz píše:založ si vlastní vlákno a nahoď nějaké fotky... ;)
to je zbytečný, sériovka jako každá jiná, všechno je to z jedný palety...akorát na rozdíl od většiny máme béžový interiér díky kterému není tak tmavý interiér díky těm zmenšujícím se okénkům k zádi vozu, který mají mimochodem barevně krásně rozvržený kde praktické zóny jsou černé - kufr, horní část výplně dveří dveří, zadní část předních sedaček apod....každopádně při pokusu o dokonalý štít na laku od fy Pikatec, produkt ceramic, který stál přes 2 tisíce a na autě po něm není za chvíli ani památky a při jeho rozlešťování si člověk div neudělá lavor ve střeše, tak bych Vás od něj rád odradil, zlatý vosk Sonax za 1/10 ceny, Pikatec je podvod!
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: TPMS

Příspěvek od vorlajz »

Ok
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“