Kolesa / pneumatiky / snehove retaze TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomcat
Příspěvky: 8
Registrován: 22 lis 2006, 18:30
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od tomcat »

No porad cekam na snih at to vyzkousim a furt nic. Konecne mam 4x4 a snih neni.
Hyundai Tucson Elegance 2,0CRDi VGT 103kW, 2006
Reklama
 

LukasRS
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2006, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Kolesá / R TUCSON

Příspěvek od LukasRS »

Zdravím všechny příznivce Hyundai, rád bych se zeptal zda někdo neví o rozteči co má Tuscon.Otec ho vlastní a myslíme si že je to 5x114,5, celou dobu byl u VW koncernu takže to pro něj byl docela skok. Ale zpět k omu hlavnímu: na http://www.mzb-tuning.cz mají výprodej alu a 18" sada je už za 10tis. Bohužel jen v roztečích 5x100 nebo 5x112. Napadli mě i podložky pro změnu rozteče ale nevím kolik je min. tlušťka podložky a taky by ty kola museli mít veliké et a to et 30 není... nevíte kolik mají origo kola 16" et? Mám pocit že je to více než u evroských aut... Změna rozteče na nboji je asi krajní řešení ale nic jiného mě nenapadá a je to asi neproviditelné. Východiskem bude ale koupit asi kola s origo roztečí. Neví někdo kde je mají v akci nebo za velice zajímavé ceny? Myslím že 18" se na Tuscona vlezou, viděl jsem na obrázku i 20".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

MZB mam co by kamenem dohodil, prvni barak na Kladne. Takhle, roztec mate 5x114,3, stejne jako Sonata atp. a ET samozrejme v technicaku. 18ky se na to samozrejme vejdou, ale do terenu je to uz tak trochu nepouzitelny - napriklad kvuli nizkymu profilu pneu.
http://www.elektrony.cz/?&volba=FindKol ... raz=1&typ=
tady mas snad vse, co je potreba, neni co dodat. Primo na Tuscona. Je tam videt, ze u ET kolem 30 jsou nutne upravy, u et kolem 42 uz ne. Btw, ty prvni Ronaly jsou za tech 2661 peckovy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Jake
Příspěvky: 8
Registrován: 01 lis 2006, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Jake »

Nic proti snahám o vylepšení auta, ale napadá mne - obzvlášť po přesedlání z koncernu VW - nejsou 18" zbytečnost? Jasně, je to fajn, vypadá to asi lépe než sériovka, ale je to pořád Tucson. Jsem s tímto autem spokojený (spíše manželka), kupoval jsem to jako SUV a 18" tento atribut totálně potlačí. Asi jako když si na Golfa dáš ochranný rám...

PS.: V Čechách je koncern VW nesmyslně oslavován a i veřejnost chápe Passat za něco extra. To je fenomén východních zemí. Když jedu 6 měsíců straým Tucsonem, pár lidí se otočí, ale moc to neprožívají, je to prostě Korea. Když jedu v bezmála 6 let starém BMW, lidi čumí a je vidět, jak je to štve. A myslím, že ani 18" to nezmění....

PPS.:Následně bych rád věděl, jak se Tucson na jiných kolech než 16" chová, hlavně na nerovnostech, protože už teď s 16" by to mohlo být lepší. Kdo máte zkušenosti, sem s nimi!
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 103kW AquaSilver
2006
13500 km

BMW M3 3,2 252kW
BlackPearl
2001
71000 km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No ja nevim, ale na rozdil od jinych ja vylepsuji auto kvuli sobe.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

A kola dělaj auto a tak to bylo, je a bude :twisted:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Jake
Příspěvky: 8
Registrován: 01 lis 2006, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Jake »

Já auto nevylepšuji. :)
Ale až to někdo na Tucsona dáte, napište jak to jede, možná bych se taky nechal zlákat, přeci jen to pěkně vypadá...
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 103kW AquaSilver
2006
13500 km

BMW M3 3,2 252kW
BlackPearl
2001
71000 km
LukasRS
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2006, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukasRS »

No ono to auto ani terení není a do pořádného terénu se s tím jezdit ani nedá. Děkuji všem za příspěvky. Jeslti ty 18¨ budou tak se nějáké info o svezení hodí. :D
Uživatelský avatar
kačer
*
Příspěvky: 69
Registrován: 21 črc 2007, 23:11

Co na to říkáte ?

Příspěvek od kačer »

http://news.auto.cz/suv-terenni/adac-te ... 6-t-h.html

Docela mne vylekal tento článek , protože tyto pneu COOPER mám a budu na nich poprvé letošní zimu jezdit.
Jaké máte zkušenosti ?
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010

http://www.penzionhluboka.cz
Uživatelský avatar
Joe # 13
*
Příspěvky: 83
Registrován: 26 bře 2006, 12:59
Bydliště: Plzeň

Pneu

Příspěvek od Joe # 13 »

Buď úplně klidnej.
Mám je letos 3 sezonu a nedám na ně dopustit. Je jasné že pneu, která nemá směrový dezén a má velké hranaté bloky vzorku nemůže uspět v testu s pneu které směrový dezén mají.
Pokud se hodláš pohybovat denně po dálnici, je jasné, že budou hlučnější a nad povolené rychlosti budou odvádět hůře vodu. Až ale vyjedeš do sněhu, budeš si " chrochtat" kam se všude dostaneš.
Mám už pár zážitků ze Šumavy když napadl sníh ( cca 15 cm) a obutí renomovaná značky CONT... v ceně cca 6L/ ks na Audi Q nepustilo majitele ani z parkoviště. Přijal moje lano... :lol:
Na závěr: " Darovanému koni na zuby nekoukej " :wink:
Uživatelský avatar
jardo0908
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2008, 12:35
Bydliště: Vitanova
Kontaktovat uživatele:

pneu

Příspěvek od jardo0908 »

ja mam na Sntafe zimne GT radial savero nie su drahe a su velmi dobre maju vysoky dezen a velmi dobre drzia stopu po terene a v hlbokom snehu je velmi dobry hlboky dezen hravo si snim poradia pozrite na www.pneumatikyadisky.sk
Uživatelský avatar
jardo0908
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2008, 12:35
Bydliště: Vitanova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardo0908 »

retaze sa niekedy hodia pretoze neviete doakej situacie sa dostanete ak mate chatu vysoko v horach a nafukaju zaveje hodia sa mam skusenost z retazmi a snimi to ide ako traktor zavej nezavej moja skusenost na predok pretoze je tam motor a je tazsi ale 4x4retaze som este nekusal to u pojde vsade len treba kupit nieco pevnejsie lebo su to tazsie stroje aby sa rychlo nepotrhali ja som mal arzenal drzia3roky
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

No řetězy opravdu jen když se chystáš do závějí, i když naše zkušenost praví, že sníh až po světla není problém ani bez nich. ALe náhoda je blbec...a navíc v cizině Tě nemusí pustit bez řetězů na hory ať máš auto jaké chceš. A rozhodně bych je daval na aspon na ten předek...aspoň budeš vědět, kam jedeš:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
vrkal
Příspěvky: 1
Registrován: 24 lis 2008, 13:57

Letní pneumatiky TUCSON

Příspěvek od vrkal »

Zdravím, vím, že můj dotaz není nyní akuální, ale letní pneu jsou v háji a já se dívám po nových. Tímto žádám o radu, jaké má kdo zkušenosti s tou danou značkou a typem. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 196
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Re: TUCSON jaké letní pneu?

Příspěvek od Melda »

Jde o to jaký rozměr pneu na Tucsona budeš kupovat(235/60/R16 nebo 215/65/R16).Já používám na léto ty první a na zimu ty druhé.V každém rozměru je jiný výběr (v tom druhém se domnívám,že je větší).Letní jsem používal Bridgestonky a nemůžu si na ně stěžovat (hlavně za mokra) najel jsem na nich cca 35 000 km,rozměr 235/60/R16.V současné době mám Dunlopky Grandtrek ST20 a jsou možná ještě lepší.Mají přívlastek celoroční a označení M+S.Na pohled normální letní guma.Jezdím je od září a na asfaltu za sucha i za mokra se projevují jako velice stabilní.Na letošním prvním uklouzaném sněhu se chovaly jako horší(nebo tři roky staré)zimáky.
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“