Ochranné lišty na dveře

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Brambo von Gratz
*
Příspěvky: 39
Registrován: 21 říj 2022, 11:54

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od Brambo von Gratz »

TheFirstman píše: 04 lis 2022, 16:34 Díký za super rezenzi, já zajíždím úplně steným způsobem a mám teď nalítáno 1400 km. Hoď se potom prosím nějakou fotku s nalepenýma lištama na dveřích. Co se týká vany do kufru, pokud ještě nemáš, tak doporučuji Rigum. Chtěl jsem původně originál vanu, ale ten Rigum je mnohem lepší.
Tak tady je fotka i s lištami. První dojem pominul, docela se mi to líbí. 21. jsem objednaný na dolepení fólí na boční dveře + zadek a A sloupky, ty kvůli kamínkům v zimě. Přezuté to mám na origo zimácích na plecháčích. Tady design moc neřeším, hlavní je funkčnost. :)

Co jsem teď jezdil, tak jsem cukání při řazení zaznamenal akorát při prudkém puštění spojky, což je spíš vyjímečné. Mezi jedničkou a 2 se to nějak neděje. Tady už řadím nějak pocitově. Obvykle kolem 3 000 otáček. Při ploužení ve městě není kam spěchat.
Přílohy
obr_04.jpg
obr_04.jpg (179.71 KiB) Zobrazeno 722 x
Non desistas, non exieris.
Si vis pacem, para bellum.
Od 09/2022 i30 kombi 1.5 DPI Family Comfort
Reklama
 

Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od TheFirstman »

Děkuju za foto, bez lišt to auto vypadá lépe, ale mám postavený přístřešek a dveře se tam opírají do sloupku a znám ty ženské, které mám doma :-) Já mám právě objednané také tyto lišty. Původně jsem chtěl nerezová, ale ty plastové jsou takové mohutnější, takže podle mě lépe ochrání.
Já pozoruji cukání pouze při řazení z 1 na 2. Když pomaleji pustím spojku, tak bez problému a více se to projeví, když 1 více vytočím. Pokud řadím z 1 na 2 v nízkých otáčkách, tak mohu i rychle pustit spojku a žádné cuknutí tam není.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od milosh »

Lišty do barvy auta a bude to good.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od Martinsp »

Nejdříve si vyzkoušejte jestli takto nalepené lišty vůbec pomůžou proti odření.
Pokud jde jen o přístřešek, tak bych raději nalepil nějakou gumu nebo hadici na sloupek přístřešku.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od TheFirstman »

Ochrana funguje někdy více, jindy méně a někdy vůbec. Zkoušel jsem to a pokud někdo otevře předními dveřmi s rovnou hranou, tak se dveře skutečně do lišty opřou. Zaleží zamozřejmě na tvaru a výšce, ale mohou ochránit, nebo aspoň zmírnit promáčknutí, nebo odření. Před zadními dveřmi někoho neohleduplného tě to neochrání vůbec. Já zastávám to, že případné poškození tímto aspoň částečně eliminuju.
Sloupky mám obalené mirelonem, ale stejně z toho nemám dobrý pocit, když s dvěřmi někdo více bouchne.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od milosh »

Rada jednoducha, nebyt liny a parkovat "pul" kilometru od vchodu do obchodu, kde krome tebe nikdo jiny stat nebude :lol:
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1704
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od Maras »

Čím větší strach o auto, tím větší následky. Já tohle vůbec neřeším a mám to nastavené v sobě tak, že vše je v pohodě. Samozřejmě se chovám k autu ohleduplně. Jinak parkuju všude a co jsem prodával po dvou letech předchozí auto, nebyl tam krom jednoho důlku na pravých zadních dveřích a několika důlcích na střeše po kroupech žádné poškození. Vše před prodejem opraveno za 600Kč. Dokonce ani oděrky kapoty a nárazníků nebyly žádné vidět. Čili za mně, nebát se a věřit a jezdit.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od idam.i »

Najlepšie schovať auto doma a nepoužívať. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od Vysous »

Jo, a zbaští ti ho kuny. Nejlepší auto vůbec nekupovat!
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od milosh »

Maras píše: 09 lis 2022, 18:58 Čím větší strach o auto, tím větší následky. Já tohle vůbec neřeším a mám to nastavené v sobě tak, že vše je v pohodě. Samozřejmě se chovám k autu ohleduplně. Jinak parkuju všude a co jsem prodával po dvou letech předchozí auto, nebyl tam krom jednoho důlku na pravých zadních dveřích a několika důlcích na střeše po kroupech žádné poškození. Vše před prodejem opraveno za 600Kč. Dokonce ani oděrky kapoty a nárazníků nebyly žádné vidět. Čili za mně, nebát se a věřit a jezdit.
Tak jsou lidi kteri auto po 2 letech nemeni zejo a chteji, aby jim vydrzelo treba 10 let....
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1704
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od Maras »

milosh: to na přístupu k autu nic nemění.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Brambo von Gratz
*
Příspěvky: 39
Registrován: 21 říj 2022, 11:54

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od Brambo von Gratz »

milosh píše: 09 lis 2022, 20:29
Maras píše: 09 lis 2022, 18:58 Čím větší strach o auto, tím větší následky. Já tohle vůbec neřeším a mám to nastavené v sobě tak, že vše je v pohodě. Samozřejmě se chovám k autu ohleduplně. Jinak parkuju všude a co jsem prodával po dvou letech předchozí auto, nebyl tam krom jednoho důlku na pravých zadních dveřích a několika důlcích na střeše po kroupech žádné poškození. Vše před prodejem opraveno za 600Kč. Dokonce ani oděrky kapoty a nárazníků nebyly žádné vidět. Čili za mně, nebát se a věřit a jezdit.
Tak jsou lidi kteri auto po 2 letech nemeni zejo a chteji, aby jim vydrzelo treba 10 let....
No právě... Když už jsem za to vysolil z vlastní kapsy a hned tak brzy prodávat nechci. Taky se snažím parkovat dál, ale ne vždy to je možné. Třeba u LIDLů. Lišty byly součástí Family Packu, tedy na velmi rozumné peníze. A holt fólie proti otevřeným dveřím a poškrábání pomůžou. Předek mám olepený kvůli tomu, že jezdím do práce cestou, kde se v zimě solí a sype štěrk, nebo, co to je. Jedna věc, je vizuální poškrábání, druhé ochrana laku, aby nedošlo k poškrábání na kov. A pokud bych to prodával a lak byl v cajku, tak si můžu říct o vyšší cenu. Auto je od toho, aby jezdilo, ale když si ho člověk chce nechat déle, tak se stará, ať vydrží...
Non desistas, non exieris.
Si vis pacem, para bellum.
Od 09/2022 i30 kombi 1.5 DPI Family Comfort
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Ochranné lišty na dveře

Příspěvek od milosh »

Prispevky jsem presunul z tematu o motoru 1.5.
Odjinud
***
Příspěvky: 900
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Ochranné lišty na dveře

Příspěvek od Odjinud »

Ty listy nevypadaji spatne, ale to umisteni az skoro dole podle me dost degraduje jejich funkcnost. Lista by mela byt +/- uprostred, ovsem to by tomu musel odpovidat tvar dveri. Tenhle tvar je v tomto dost nestastny, navic auto se v tehle mistech taky nejak divne spini, resp. ho dest neumeje. Za me uz jsem ma listy rezignoval.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Brambo von Gratz
*
Příspěvky: 39
Registrován: 21 říj 2022, 11:54

Re: Ochranné lišty na dveře

Příspěvek od Brambo von Gratz »

2 milosh: Díky, aspoň se témata oddělily.

2 Odjinud: Ony jsou ty lišty nalepeny na těch prolisech na dveřích, které jsou nejdál od auta. Smysl to dává. Je to ochrana, hlavně pokud by někdo otevíral dveře do nějakého sloupku. Ale jinak naprosto souhlasím. Ten designový tvar dveří je na to nešťastný, dřív ta nejširší část byla kolem prostředka a tam byly nalepeny i ty lišty. A chránilo to, když někdo jiný do toho otevřel své dveře. Ale podobně to mají i jiné značky, nedávno jsem viděl třeba nějaký Focus. Proti odření na nějakém parkingu je lepší investovat ještě i do těch fólií. Jiné řešení mě nenapadá. Ohledně čištění to občas hodím na ruční myčku. V tomto období ale spíš jen když jedu někam, kde chci, ať vypadá hezky. Jinak to nemá moc smysl řešit, každou chvíli je nějaký déšť a bordel na cestě. Tak občas otřu hlavně světlomety.
Non desistas, non exieris.
Si vis pacem, para bellum.
Od 09/2022 i30 kombi 1.5 DPI Family Comfort
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“