Odchod od Hyundai, proč a kam

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Деревенский »

Já budu taky měnit stáj. Z :hyu: Matrix :arrow: jdu k Fiatu do Dobla 1.4 tjet. Taky jsem dvoumetrový a dávno za zenitem, tak chci vyšší auto a alespoň trochu blbuvzdorné. U :hyu: nic kloudného nekoupím pro mé potřeby.
U Berlinga a jeho odnoží mě strašně sere středový tunel okolo řadící páky. Nemilosrdně mě huntuje pravé koleno.
Od VW nějakou, rádoby německou levárnu nechci. Tam ty středové tunely taky stojí za houby a ještě ty nepohodlné sedadla :roll:
Renault-Nissan, možná Evalii/NV 200. Kangoo s tím tunelem taky na hovno.
A potom už jen Dacie :P Taky je v hledáčku, Dokker by možná šel, až budu dostatečně znechucen výběrem jinde.
директор путаницы
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od idam.i »

Koncom roka budem meniť auto.Smeroval som ku Corolle 1,6 alebo Kia Xceed.Bohužial sa ukazalo ,ze budem musieť častejsie voziť rodičou,resp.svokrovcov a nie sú zrovna moc pohyblivy.Asi to bude aj vekom(70+).
Takže potrebujem SUV.Auto pouzivam denne,často na krátke trasy no beham aj po dialnici.Auta tipu Berlingo mi nevyhovuju.
Logicky smer Tuscon benzín.Testoval som 1,6GDI este pred tromi rokmi a ten motor mi tam bol slaby.A to este nemal filter pevnych časti.Dufal som,ze tam daju 1,4tgdi ,ale nestalo sa.S 1,6tgdi je to drahe ,ma problem(benzin v oleji) a aj vela žerie.Pre mna teda nie a čo teraz?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Vydrž, v druhém pololetí má mít premiéru nový Tucson, tam bych čekal nový motor 1,5 T-GDi...
Ten čekám ve faceliftu i30 a mám o něj zájem, tak Ti podám report jak se povedl :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Stringo »

Snad nebude taky vypínat válce jak soused z Boleslavi :roll:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od idam.i »

Keby len sused,ale už aj Mazda na 2,0 má vypínanie dvoch valcov. ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od petzl62 »

idam.i píše: 27 led 2020, 17:22 Smeroval som ku Corolle 1,6 alebo Kia Xceed.Bohužial sa ukazalo ,ze budem musieť častejsie voziť rodičou,resp.svokrovcov a nie sú zrovna moc pohyblivy.
Takže potrebujem SUV.Auto pouzivam denne,často na krátke trasy no beham aj po dialnici.
A X ceed nevyhovuje? Ten vyšší posez tam je, prostornost relativně taky, právě do SUV bych pro nepohyblivé viděl problém v nastupování i vystupování- je to už dost vysoko :|
Apokud by tam dali 1,5 a nevypínali válce,odfiltrovali problémy s turbem u manuálu...
Zatím bych nechal tvou naprosto bezproblémovou Elantru a vyčkal co bude dál.
Ale to je jen můj názor, ty víš nejlíp co a jak.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od idam.i »

Xceed ma razvor ako ceed.Je tam trochu kolmejsi posed,ale miesta poskromne.Mne sa XCeed pači,ale čo robiť,ked vozit treba. :( Už teraz sa driapu s Ely s vypetím sil.Koncom rola tak,či tak potrbujem auto meniť.Poznáš to,odpisy a pod.Nie som z toho odviazany,no na druhej strane mám ešte nejaký čas.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Georges »

My, kteří máme Accent 1.5 CRDi, z r. 2006- 2010, my nemáme potřebu od Hyundai někam odcházet potažmo něco měnit, protože budeme jezdit minimálně dalších 10 let. Máme sice krapítek starší modely, ale nemůžeme si je vynachválit ...
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od JoKo »

v sucastnosti neuvazujem nad vymenou, ale po problemoch s i30tkou je to mozno moj posledny hyundai... a ako citam na fore, tak kvalita hyu v poslednych rokoch klesa. nie len samotne auta, ale aj serivsov... :/

idam.i, dobre zlavy dava uz v inom vlakne spominany opel. pocul som, ze aj peugeot dokaze carovat s cenami, ak chce :) a ford by mohol pri dosluhujucej kuge tiez nieco urobit :)
mozno by som sa pozrel aj na suzuki scross/vitara. je to typicky japonec, so vsetkym co k tomu patri :) a ak nepotrebujes velke auto ako tucson, tak mozno kia niro ;)
alebo mozno nejake mpv renault scenic, alebo grand scenic. ale aj ford bmax/cmax, ci vw touran/golf sportsvan...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Stringo »

Copak máš s i30kou za problémy? Já mám najeto skoro 25000km po roce provozu a v podstatě nic, jen vrže řízení a to budou za týden měnit.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od JoKo »

ja som za 60 000km a kazdu chvilku menim silentbloky, teraz pocujem vrzganie od volantu, pri toceni v blizkosti krajnych poloh, nastastie uz vyriesene vahanie pri radeni {z jednotky do dvojky, urobilo to obcas, presne vtedy, ked to clovek necakal...} prasknute tretie brzdove a tak podobne.... bol som zvyknuty jazdit len na servisne prehliadky a nie riesit nejake problemy aj pomedzi servisne prehliadky. nastastie servis autopola sa snazi.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od Stringo »

Vem si, že v Octavii padaly motory 1,8TSi to je teprve problém, proti tomu nějaký silentblock je sranda, ale chápu, že to u nového auta štve...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od idam.i »

S Elantrou nemam absolutne ziadny problem.Neviem či to nie je tym,ze je z Korei. :-k
Prave ze potrebujem vacsie auto no zaroven na nom budem jazdit vacsinou sam. :roll: No dve auta živit nechcem.Uz par dni študujem zatial materialy.Obzeral som Hyundai Tucson,Renaut Kadjar,Nissan Q.,Peugeot 3008 a Opel Grandland X. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od TheCory »

JoKo píše: 27 led 2020, 21:04 ja som za 60 000km a kazdu chvilku menim silentbloky, teraz pocujem vrzganie od volantu, pri toceni v blizkosti krajnych poloh, nastastie uz vyriesene vahanie pri radeni {z jednotky do dvojky, urobilo to obcas, presne vtedy, ked to clovek necakal...} prasknute tretie brzdove a tak podobne.... bol som zvyknuty jazdit len na servisne prehliadky a nie riesit nejake problemy aj pomedzi servisne prehliadky. nastastie servis autopola sa snazi.
Tak to je mazec, to bych nadával pěkně. Když si člověk vezme, že i30 je pro ně takový výstavní model. Já mám zatím necelých 15, silentbloky zatím nikde nepozoruji. A další týden mám servisku, tak jsem zvědav, co mi poví :D

JoKo píše: 27 led 2020, 20:49 v sucastnosti neuvazujem nad vymenou, ale po problemoch s i30tkou je to mozno moj posledny hyundai... a ako citam na fore, tak kvalita hyu v poslednych rokoch klesa. nie len samotne auta, ale aj serivsov... :/

idam.i, dobre zlavy dava uz v inom vlakne spominany opel. pocul som, ze aj peugeot dokaze carovat s cenami, ak chce :) a ford by mohol pri dosluhujucej kuge tiez nieco urobit :)
mozno by som sa pozrel aj na suzuki scross/vitara. je to typicky japonec, so vsetkym co k tomu patri :) a ak nepotrebujes velke auto ako tucson, tak mozno kia niro ;)
alebo mozno nejake mpv renault scenic, alebo grand scenic. ale aj ford bmax/cmax, ci vw touran/golf sportsvan...
Ford jsem na začátku škrtnul, v cenově dostupných verzích je jen ten jejich slavný litrový ecoboost tříválec. Zbytek tak nějak pozoruji, co je dostupné. Tu Kugu ještě zkouknu, kolegyně v práci ji má a tváří se spokojeně. Takže pokud by byla nějaká pěkná výprodej... Ale co koukám, překvapují mne prodloužené záruky. Třeba Peugeot 5 let nebo 60 000 km... to těm svým vozům asi moc nevěří :mrgreen:
Renault jsem procházel, Grand Scénic vypadá super.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Odchod od Hyundai, proč a kam

Příspěvek od TheCory »

Tak jsem ještě koukal na nějaké crossovery, přijel nový Renault Captur a nová 2008 od Peugeot (ta je teď opravdu pěkná). A ceny mezigeneračně tak o 50k nahoru. Ale i tak si je otec asi zajde prohlédnout.

Neví někdo, proč se nedělá Kona v naftě? Jinak jsem koukal, že se dá za dobrý peníz koupit i nový Outlander a ten má i tovární LPG.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Odpovědět

Zpět na „Pokec“