hladina motorového oleje podle rysky

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

klobasa23
Příspěvky: 9
Registrován: 16 čer 2019, 20:23

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od klobasa23 »

Stejně to jsou hajzlové.. člověk s novým autem asi moc věcí většinou neřeší.. jednou za rok garanční prohlídka a jestli se objeví problém přes ten rok, tak jede na reklamaci.. tudíž bych se nedivil, kdyby 95% všech majitelů nových aut hladinu nikdy nekontrolovalo. Jestli jsem odsál půl litru, abych byl milimetr pod max, tak při odsátí přes litr budu někde mezi půlkou a max. Kdyby to byla nějaká nedbalost a takový ten postoj mám to na háku, tak by to snad nemohli stejně přelít o více jak litr.. teď si troufám říct, že to může být klidně jejich záměr.. časem tam něco povolí a kam to asi člověk poveze do servisu? No třeba k ním.. psal jsem jim mail, tak jsem zvědavý na jejich reakci, až odpoví.. nejhorší na tom je, že jsem třeba jezdil s litrem oleje po první garanční prohlídce taky navíc..
Reklama
 

PeterOV
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2021, 10:04

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od PeterOV »

Jestli by spise nebylo spravne zajit s timto problemem zpet do autorizaku. Pokud si to majitel odsaje sam (a to vubec neni jeho prace), tak si autorizak neuvedomi chybu a dalsi lide budou mit v budoucnu podobny problem :-k
klobasa23
Příspěvky: 9
Registrován: 16 čer 2019, 20:23

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od klobasa23 »

Kdybych byl první případ, případně ojedinělý, tak bych se docela divil.. jenom jak jsem přebíral auto.. po zavírací době to ještě dodělávali. Auto mělo úplně zablácený nástupní práh, interiér byl umatlaný.. šlo to tedy bez problémů vyčistit, ale je to vizitka.. výměna olejů a filtrů, vyčištění klimatizace, rozebrání a vyčištění brzd.. cena 7200.. servis v Liberci.
Rád bych jim to tam jel reklamovat osobně, ale co z toho, mám to 50km cesty tam a 50km cesty zpět.. ztratím tím 2-3 hodiny, projedu benzín.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od dibarbora »

Axel.Foley píše: 05 črc 2021, 18:22 Kontrolka svítí při nízkém tlaku oleje, ne při nízké hladině. Takže, jak píše Richard, až se rozsvítí, je motor načatý.
Trochu ťa opravím, kontrolka môže svietiť aj pri nízkej hladine oleja (nie nebezpečnej)....má to však malú podmienku, musí byť vo vani snímač kvality/stavu oleja. Využíva sa pri motoroch s možnosťou variabilného intervalu oleja, takže u :hyu: naftové motory. Tam je na palubovke žltá olejnička tuším... v robote to na služobných Ceed - och bola bežná kontrolka, olej sa dolieval až po rozsvietení.... vytiahnuť mierku obvykle nenapadlo nikoho :mrgreen: .
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od slabostka »

snímač kvality oleja? no ten by som rád videl... a snímač hladiny oleja? - to tiež musí fajne fungovať počas jazdy alebo vždy keď auto nestojí vodorovne.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od cernymotyl »

klobasa23 píše: 06 črc 2021, 17:02 Kdybych byl první případ, případně ojedinělý, tak bych se docela divil.. jenom jak jsem přebíral auto.. po zavírací době to ještě dodělávali. Auto mělo úplně zablácený nástupní práh, interiér byl umatlaný.. šlo to tedy bez problémů vyčistit, ale je to vizitka.. výměna olejů a filtrů, vyčištění klimatizace, rozebrání a vyčištění brzd.. cena 7200.. servis v Liberci.
Rád bych jim to tam jel reklamovat osobně, ale co z toho, mám to 50km cesty tam a 50km cesty zpět.. ztratím tím 2-3 hodiny, projedu benzín.
V Liberci jsou nyní dva servisy Hyundai. Který neumí nalít správné množství oleje?
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
klobasa23
Příspěvky: 9
Registrován: 16 čer 2019, 20:23

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od klobasa23 »

cernymotyl píše: 07 črc 2021, 11:00
klobasa23 píše: 06 črc 2021, 17:02 Kdybych byl první případ, případně ojedinělý, tak bych se docela divil.. jenom jak jsem přebíral auto.. po zavírací době to ještě dodělávali. Auto mělo úplně zablácený nástupní práh, interiér byl umatlaný.. šlo to tedy bez problémů vyčistit, ale je to vizitka.. výměna olejů a filtrů, vyčištění klimatizace, rozebrání a vyčištění brzd.. cena 7200.. servis v Liberci.
Rád bych jim to tam jel reklamovat osobně, ale co z toho, mám to 50km cesty tam a 50km cesty zpět.. ztratím tím 2-3 hodiny, projedu benzín.
V Liberci jsou nyní dva servisy Hyundai. Který neumí nalít správné množství oleje?
Nebudu žalovat a dělat druhým špatné jméno, jen můžu říct, že na druhé garanční prohlídce jsem byl v auto kp plus kousek od mekáče.. 🙈
Uživatelský avatar
marian85
*
Příspěvky: 68
Registrován: 04 úno 2021, 19:26
Bydliště: Pardubický kraj

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od marian85 »

ja mám doma niečo takéto ale od hechtu, ten už ale tento typ nepredáva https://www.mall.cz/prislusenstvi-zahra ... acka-oleje, používam to hlavne na odsávanie oleja zo sekačky.
Po skúsenostiach ale proste treba skontrolovať olej priamo na mieste ešte v servise. Človek by niečo také snáď nikdy nečakal a hlavne u autorizovaného servisu Ford, ja si ale olej občas kontrolujem, tak som ho po rád dňoch vtedy od výmeny kontroloval a teda fakt to bolo asi 1cm nad hornou ryskou. Servis mám tak 15km a to sa mi fakt nechcelo tak som si to odsal sám, samozrejme som im to volal.
A inak už pár mesiacov je to aj oficiálny predaj a servis práve :hyu: a ľudia sa tam teda nevymenili.
KIA CEED III(CD) Spin; 1.0T-GDI Smartstream 74kW
Palivo: EuroOil N95+VIF
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7912
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od Mexican »

ja dva krat celkom ostro vystupil proti odsavaniu oleja. uctovali si vzdy nove tesnenie tak som sa pytal preco si uctuju tesnenie ked osavaju. Ja som chcel aby ten olej vypustili. Je zjavne, ze prijmaci technici su nastaveni na uroven "uzivatel" a ked tam dojde hoci aj take technicke nemehlo ako ja (ale mam aspon tu stipku zakladnej mechaniky, napriek humanitnemu vzdelaniu) tak nevedia co povedat dalej

jedinym sposob je skutocne ist si za svojim. Pretoze uprimne, ak nedokazu poriesit tak banalnu vec ako je spravny objem oleja (ja som im nikdy nedaval viac nez 5l oleja aj napriek tomu ze napln je ofiko 5,3 prave aby to nezmrvili) tak ma pri predstave ako napr robia rozvody az oblieva studeny pot

vela zdaru a nenechajte sa odradit. pytajte sa preco a ako, servis berie 600 az 1000kc za hodiny a vy mate pravo vediet co za svoje peniaze dostavate
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
klobasa23
Příspěvky: 9
Registrován: 16 čer 2019, 20:23

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od klobasa23 »

Tak jak jsem psal mail s tím, že mám trochu více oleje.. týpek volá ze servisu.. žádný mail, aby se asi nedalo reagovat, když to není kladná záležitost. Prý koukal na fotku a moc se jménem servisu omlouval, ale bylo by dobrý to vidět na místě, aby to mohl posoudit a případně někomu omlatit o hlavu, tak říkám, že to mám 50km daleko a zároveň jsem to už vysál.. pak se omlouval za bahno a omatlaný interiér.. dále začal říkat že benzín občas prosakuje do oleje, že by to mohl být ten případ. Tak jsem řekl, že mám odsáto půl litru a ještě, abych byl ideálně mezi půlkou a max, tak bych musel odsát možná kolem 1200ml.. kdyby to byl litr benzínu v oleji, tak by auto asi dávno nejelo.. on, že mám pravdu, to by samozřejmě už nejelo a pak ještě zkusil jestli jsem si to náhodou nevymyslel, pak tedy, že snad asi ne a zase se jménem servisu omlouval, asi lidský faktor, to se prý občas stává..
Jednoduše já jako obyčejný zákazník stejně nemůžu nic.. tak asi taková zkušenost.. alespoň na google jsem dal recenzi.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od dibarbora »

slabostka píše: 07 črc 2021, 01:36 snímač kvality oleja? no ten by som rád videl... a snímač hladiny oleja? - to tiež musí fajne fungovať počas jazdy alebo vždy keď auto nestojí vodorovne.
nech sa páči.... CRDi 81kW PD.... OE číslo 215902F600

https://www.autodielyonline24.sk/oenumb ... 2f600.html

ono to aj funguje, žltá kontrolka sa rozsvieti (počas jazdy) keď sa hladina blíži k minimu.... overené praxou niekoľko krát....

čo sa týka kvality oleja, tak na firemných autách sa točili hlavne dlhé trasy, takže olej dal vždy 30tkm... ale nie je dôvod neveriť, že sledovanie stavu oleja nemôže fungovať. Počítanie studených štartov + sledovanie elektrických parametrov oleja (kapacita, vodivosť) dokáže poskytnúť slušný prehľad o tom, či olej ešte aspoň trochu maže.. ;-) .
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od cernymotyl »

klobasa23 píše: 07 črc 2021, 12:47
cernymotyl píše: 07 črc 2021, 11:00
klobasa23 píše: 06 črc 2021, 17:02 Kdybych byl první případ, případně ojedinělý, tak bych se docela divil.. jenom jak jsem přebíral auto.. po zavírací době to ještě dodělávali. Auto mělo úplně zablácený nástupní práh, interiér byl umatlaný.. šlo to tedy bez problémů vyčistit, ale je to vizitka.. výměna olejů a filtrů, vyčištění klimatizace, rozebrání a vyčištění brzd.. cena 7200.. servis v Liberci.
Rád bych jim to tam jel reklamovat osobně, ale co z toho, mám to 50km cesty tam a 50km cesty zpět.. ztratím tím 2-3 hodiny, projedu benzín.
V Liberci jsou nyní dva servisy Hyundai. Který neumí nalít správné množství oleje?
Nebudu žalovat a dělat druhým špatné jméno, jen můžu říct, že na druhé garanční prohlídce jsem byl v auto kp plus kousek od mekáče.. 🙈
Tam jsem byl zatím vždy spokojený. Ať už se Suzuki, nebo s Hyundai.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od Georges »

Accent 1.5 CRDi má cca 5 l motorového oleje. I když jsem ho nechal vytékat přes noc, nikdy jsem těch 5 l nedoplnil. Maximálně 4,5 l a to je přesně na horní rysku. To znamená, že asi 0,5 litru starého oleje stejně v motoru zůstane. O snímači kvality oleje jsem nikdy neslyšel. A co se týče kontroly hladiny oleje, máme všichni měrku. Měním pravidelně po 15 000 km (15W40) a za 130 000 km jsem nikdy mezí výměnami doplňovat nemusel.
Ze zkušenosti vím, že u přímovstřikových benzínových motorů se část benzínu do motorového oleje dostává.
To vysvětluje " přibývání motorového oleje " .
slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od slabostka »

kvalita oleja sa nedá merať nejakým čidlom - pri long life teda premenlivých intervaloch to "počíta" rj na základe nejakého algoritmu ale nie je to meranie - to sa dá jedine chemickou analýzou.
Čidlo hladiny oleja - no počas jazdy neexistuje aby si meral kedže vtedy to nie je steady stav - olej koluje, hladinka sa vtedy nedá zmerať lebo žiadna hladinka nie je.
Jediné primitívne a správne je sladovanie mierkou oleja.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7912
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: hladina motorového oleje podle rysky

Příspěvek od Mexican »

Georges to mas nejake divne. osobne mam za sebou 20+ vymen oleja v servise, vzdy dostali ako som pisal vyssie 5l balenie. Ja som menil olej doma asi 2-3x a vysledok bol aj u servisu aj u mna rovnaky - po vymene je to vzdy cca pol centaku pod hornou ryskou (ohriaty motor cca minutu po vypnuti)

nemas v olejovej vani nejaku kunu? :-P
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“