Mereni rychlosti

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7912
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Mexican »

Willy: ano, stojim si za chybami ktore som urobil a nemam problem ich priznat. Mam najazdenych asi 600 000km autom a asi 80 000km na moto (od roku 2002) a dostal som dve pokuty za rychlost (jednu vo vedlajsej obci za 59 na 60, druhu v nemecku 35 na 30) a jednu za zapnute hmlovky. Jazdim relativne svizne, ale snazim sa neporusovat a napriklad obce a znizene rychlosti na krizovatkach mimomesto (70tky) dodrzujem vzdy auto/moto. Mimo obce 100 tacho, takze na mne pomahaci moc nevyberu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Richard555 »

No přiznám se , že se mi taky něco skoro na 100% podobného stalo a to na silnici 1/9 od Mělníka na Prahu - Mezi obcí Libiš a Byškovice je v polích železniční přejezd. Přede mnou jely asi 2 kamiony a nějaké osobáky začal jsem předjíždět ty kamiony (nějak jsem si neuvědomil, že tam ten přejezd je), ta kolona 2 kamionů a 3 osobáků se před tím přejezdem zcukla a já se neměl jak vrátit na svou stranu. Přišlo mi nejbezpečnější , protože proti mě nic nejelo ani vlak prostě přidat a předjet to všechno :wink: Nejsem pirát, ale někdy je lepší zmizet, než někde blbnout a způsobit problémy v pravém pruhu ..... :!: No naštěstí mě při tom nikdo nenatočil, nebo natočil ale pochopil situaci a bengám mě nenaprášil .....

I když jsem slušný, s policajtama se zásadně nebavím - pozdravím předložím požadované doklady a držím hubu
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

To víš, já nikdy podobný případ neřešil, je to bolestivé ponaučení pro příště... :roll:

V tomto směru jsem byl absolutně nezkušený a hlavně naivní blbec, který si myslel, že když se normálně přizná, řekne jak to ve skutečnosti bylo, tak že na to bude brán zřetel, a ono hovno, pokutu jsem stejně zaplatil, navíc body a ještě zabavený ŘP = potrestán 3x najednou a navíc za takovou bych řekl opravdu banalitu ve srovnání s přestupky, které přímo či nepřímo ohrozí zdraví ostatních a nejsou zdaleka takto potrestaný #-o
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od willy50 »

Mexican píše: 18 úno 2022, 15:55 Willy: ano, stojim si za chybami ktore som urobil a nemam problem ich priznat...........
Ano, v životě to je chvályhodné, postavit se k průserům jako chlap!
Platí ovšem jedna výjimka - styk s jakoukoli policií!!!
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Už i já to vím... Tak jsem si v hlavě po odevzdání ŘP na magistrátu přemýtal, co mi to vlastně dalo... Krom toho, že si zavzpomínám na první rok kdy jsem začal chodit do práce a jezdil hromadnou dopravou, tak vlastně nic, žádný výchovný efekt to nemá v mém případě, protože do té situace mě dostal jiný řidič (byť z hlediska zákona jsem neměl začít předjíždět, když jsem si nebyl jistý, že manévr zvládnu dle pravidel), když mi přidal a já to nečekal. No a efekt to má naprosto opačný a to ten, že už se nikdy k ničemu nepřiznám. Kdybych dostal pokutu a vynadáno, mělo by to pro mě větší efekt, protože by mě to potrestalo a já bych se příště přiznal asi zase, ale takhle mě už do budoucna ani nehne a vyseru se na celou tu blamáž... a nejvíc mě sere to, že policajt mi vlastně nic neudělal, ten mě vyslechl protože musel, ale o trestu rozhodl magistrát, tedy nějaký úředník za stolem, který možná ani autem nejezdí a škoda, že není na videu vidět to konkrétní auto, ale jen čelní sklo, to bych si na něj dával pozor a udělal bych mu to samé zmrdovi ](*,)

To musí být strašně zamindrákovanej člověk [-o<
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od willy50 »

Jo, jo, bonzák horší policajta.
Jinak doporučuji studium na d-fensovi, tam najdeš hodně cenných rad.
Bohužel je třeba dost hledat a dost do minulosti, teď je to tam velmi zaplevelené koronovirovými články.
(ale teď budeš mít více času, že :D )
Ohledně obrany řidičů vůči zvůli úřadů má d-fens spec. web. Teď si v rychlosti nevzpomenu na správný název, ale hledej podle: řidiči mají práva.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Jojo, teď jsem se do toho trochu ponořil, studuju co je jakým porušením. Třeba jsem nevěděl, že na dálnici, když pojedou třeba 2 kamiony vedle sebe a ty je podjedeš odstavným pruhem, tak že to není nebezpečné předjíždění (za 7 bodů a řidičák), ale "pouze" jiny přestupek (za 2500-5000kč a bez bodů) ovšem cajti a úřad bude v 99% zkoušet to nebezpečné předjíždění :roll:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Pjotr1 »

Stringo : jednou jsem taky na magistrátu řešil přestupek a máš právo nahlédnout do spisu (já si to i fotil na mobil) a tam jsou účastníci do detailu identifikovaní (myslím včetně data narození, bydliště, ...), tak jsi mohl zjistit kdo tě naprášil. Teď když je to uzavřené tak už je pozdě, do spisu tě asi už nepustí.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

A co jako? Že by dotyčnému řezal co týden gumy nebo rozbíjel skla u auta nebo okna u baráku či bytu? Nebo za ním až bude mít řidičák jezdil a čmikal, až něco vyvede za sebrání řidičáku? Nebo bejsbolkou zlámal obě kolena? Nebo vyhrožoval jeho dětem, jak je nyní celkem populární?

A k přiznávání: přestupek se stal, je natočený... Co by zapíráním získal? Svádět to na manželku, že autem jela ona? Nebo že mu klíče od auta visí za dveřmi a mohl s autem jet kdokoli, protože nezamykají a zvenku mají kliku a ne kouli? Nebo že auto půjčuje kdekomu ani se nezeptá na jméno?
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Richard555 »

Konkrétně situace co se stala mě a Stringovi asi není tak ojedinělá. Jde o to, že nemáš najednou kam jet ani kam se zařadit, máš tam kilo a najednou se auta scuknou a jedou 30, či 50, navíc mezery které byly při rozdílu rychlostí 20km (100vs. 80) nejsou a rozdíl není 20, ale 50km - v těchto případech můžeš zpanikařit a zkusit se někam nacpat, což rozhodně není bezpečné, a není jisté ani co by následovalo po takovém manévru, nebo to pustit a přejíždění dokončit.... já jsem to vyřešil tím puštěním , takže jsem PYRÁT který nedodržel dva předpisy (o rychlosti na přejezdu a o zákazu předjíždění na přejezdu) otázkou je však jaká společenská nebezpečnost tímto vznikla, kolona se držela ve svém pruhu, mašina nejela, nikdo v protisměru, tak vlastně jsem nikoho neohrozil ani neomezil, takže jsem společnosti nijak nebezpečný nebyl. V případě, že bych předjíždění nedokončil začal v levém intenzivně brzdit (ze 100 na cca 40) a současně se cpát a trefit se do mezery 20 metrů, tak to si nejsem jistý zda tento manévr by byl bezpečnější :wink:
Kdo nezažil neví...... stačí se potkat s volem co když ho začneš předjíždět přidá a mezeru která tam byla zavře!!!! a nemusí tam být ani železniční přejezd a máš plnej pytel problémů. A to stává se to docela často....... mívám v takovém případě chuť dotyčného vola vyrazit ze silnice !
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Proto je dobré vozit kameru a místo vyrážení ze silnice takového co brání aktivně předjetí nahlásit. Možná že tím zabráníte příště takovému exotovi způsobit nehodu s blbými následky. Ale vlastně bonzovat je hnusné, to se nedělá. Ať se každý stará jen o sebe...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Kluci klid, prostě se stalo, ale je to jak píše Richar555... V podstatě jsem za to nemohl a na kameře jsem to měl, jenže po 2 měsících se to smazalo a už tam ten záznam nebyl.

K tomu že bych věděl co to bylo za idiota... Ne že nych5mu chtěl škodit, ničit majetek atd. ale jakmile by něco posral a já ho měl natočeného, tak by mu to šel vrátit (mam záznamů celkem dost, v podstatě každý měsíc nějaký vážný dopravní přestupek, který přímo či nepřímo ohrožuje ostatní řidiče (mnohem víc, než přejetí přejezdu vlevo), ale nikam to neposílám, spíš to vytáhnu v kolektivu, kdy se o tom začneme bavit a divoké se nad tím...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Boryš »

Tak ti co udělali bodový systém a vůbec sankce za porušení předpisu asi vědí proč to je tak jak to je. I když si plno těch co dle svého přesvědčení vědí, že oni umí řídit, mají přehled a nějaké předpisy a důvody proč tomu tak je jsou jim ukradené... A když nastane nějaký problém, tak je to jen smůla a můžou za to ti druzí. Je přece jasné, že ten porušovatel měl dokonalý přehled jak to vypadá a nějaké předpisy jsou, jak píšu, jen buzerace těch co umí super vše vyřešit po svém... Tím že se něco stane nemyslím pokutu, ale něco co pak ti správní komentují slovy, že každý někdy udělá chybu a je přece normální předpisy neřešit, značky nesledovat. No a ti co vezme s sebou měli jen bohapustou smůlu, no...

Před přejezdem jsou tři ve vzdálenostech 80, 160 a 240. m... Většinou.

A když jsi věděl že jsi za nic nemohl tak proč jsi přistupoval na sankce? Já byl dvakrát na "komisi" a vždy se mě ptali jestli trest přijímám. Pokud bych věděl že mě trestají neoprávněně, tak bych se bránil. I policajt se mě ptal, jestli jsem ochoten zaplatit pokutu...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Stringo »

Boryši, Boryši ... Zase jsi nic nepochopil :mrgreen:

Já přece nepsal nikde, že jsem neudělal přestupek, ani jsem nepsal že za nic nemůžu, šel jsem a normálně jsem se přiznal, jen jsem nevěděl, že takováhle banalita (že přejedu přejezd v levém pruhu, při tom nikoho neohrozil ani neomezím, což bylo na videu patrné) mě bude stát papíry, kdybych to věděl, tak jsem nic neřekl a přišlo by mi jen zaplacení pokuty jako provozovateli vozidla... Naopak jsem psal, že nedání přednosti v jízdě nebo nezastavení na stopce (při čemž dochází k většímu či menšímu ohrožení jiných účastníků provozu) je "oceněno" mnohem mírnějšími tresty a to poloviční pokutou, skoro polovičními body a žádným zadržením ŘP...

Jinak jsem nikde nepsal, že jsem za nic nemohl a že jsem nic neprovedl... Souhrou různých skutečností se to prostě stalo a já se rozhodl pro horší variantu, ale v té chvíli bezpečnější... Bohužel to nikoho nezajímá a ouřada co možná ani nevlastní ŘP narazil na blbce co se hloupě přiznal a využil toho pro další zářez ve spisu... Vůbec v mém případě nešlo o bezpečnost jako takovou, tedy trest pro mě má jediný výchovný efekt a to, že se už v životě jen tak nepřiznám jako jsem to dělal doposud :wink:

Mám rád lidi, co nikdy nic neudělali, jezdí předpisově, všechny by nejraději zavírali do vězení a pak sami dělají jednu botu za druhou, protože v provozu zmatkují :lol:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Mereni rychlosti

Příspěvek od Martinsp »

Ten poslední odstavec je dost podle pravdy. Nikdo nesmí nic a já všechno. Také myslím že se mi takové předjetí povedlo, jen mě u toho nikdo nevyfotil. Kdo je nevinný ať hodí kamenem.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Odpovědět

Zpět na „Pokec“