Chování i30 kombi na sněhu

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

meki12
*
Příspěvky: 12
Registrován: 15 črc 2021, 19:59
Bydliště: F-M

Re: Chování i30 kombi na sněhu

Příspěvek od meki12 »

super díky. Stalo se mi to porpvé. Na felcii, oktavce 1, astře, se mito nikdy nedělo, tak jsem byl nemile překvapen. Tak díky za odpověd a pěkné svátky bez nehod
I30 combi 1.5 DPI 81Kw "Č"erná Obj.: 9.2021 Dod.: 2.2022
Škoda Felicie krátká 1.3 MPI 40Kw
Opel Astra krátká 1.7 D
Reklama
 

Brambo von Gratz
*
Příspěvky: 39
Registrován: 21 říj 2022, 11:54

Re: Chování i30 kombi na sněhu

Příspěvek od Brambo von Gratz »

Za mě se I30 chová na sněhu těžce v pohodě. Mám standardní Nokiany, nové. Ty by si se sněhem měly dost kamarádit. Jediným omezením je asi světlá výška auta pod nárazníkem, ať člověk nehrne sníh před sebou. Jel jsem do Opavy minulý pátek večer, kdy sněhu bylo dost. Na ujetém drží slušně, v hlubokém bylo občas dát víc plynu, kde byl pod ním pevný podklad. Stabilizaci/protikluz jsem vypínat nemusel. Podle chování auta bych si tipnul, že zasahovala do řízení, ale na palubce v tu dobu kontrolka nesvítila. Svítila jen výjimečně a to při prohrabávání se hlubokým sněhem při couvání, nebo když jsem při odbočování jel jedním kolem v hlubokém sněhu a druhým na hladkém povrchu. To co se mi strašně líbí je, že právě v kopci při rozjezdech lze jemně pracovat s plynem a se spojkou a auto se snadno rozjede. Dost se eliminuje prokluzování a kola hezky plynule zabírají. Pokud ještě napadne sníh, tak chci vyzkoušet rozjezd do kopce od baráku na cestu, který je dost prudký. Ten jsem zatím raději vyjel až nahoru. Dneska při pojíždění a parkování v břečce také v pohodě. Řekl bych, že s pořádnýma gumama dokáže hodně... Podle mě se jedná o spojení schopností auta a nových Nokianů.
Non desistas, non exieris.
Si vis pacem, para bellum.
Od 09/2022 i30 kombi 1.5 DPI Family Comfort
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Chování i30 kombi na sněhu

Příspěvek od dibarbora »

Nejakú zimu som na i30 odjazdil.. na Nokianoch od predajcu. Chovanie auta a trakčné schopnosti adekvátne konštrukcii (Z Tucsona mám v rámci trakcie ešte o kúsok lepší pocit - to bude dané inými proporciami asi)... a stavu obutia. 4roky a nejakých 50tis+ km sa na pneumatikách prejavilo. So vzorkou na hrane 5mm+ som už nejakú neistotu štvrtú zimu na zľadovatenej ceste pociťoval...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
cestovatelcasem
**
Příspěvky: 142
Registrován: 07 dub 2022, 17:19

Re: Chování i30 kombi na sněhu

Příspěvek od cestovatelcasem »

Jezdím s i30 PDE Combi (r.v.2019) v základní výbavě a s 1,4l MPI na sněhu s Nokian Hakkapelita R3 205/55 R16. Přijde mně, že na sněhu se auto s nimi chová fakt výborně, výborný záběr (zkoušel jsem i do prudkého kopce s přívěsným vozíkem :lol: ), ale s těmito pneumatikami je to fakt na spíš na opatrné ježdění kdesi na severu.. Pro hrubší projíždění zatáček to rozhodně není, to pak začnou jakoby "ujíždět". Ale to je spíš záležitost (až příliš měkkých) pneumatik, ne auta jako takového.

Jinak celkově i30 Combi mně na sněhu přijde ok, dokonce i těžištěm při jízdě do kopců. Samozřejmě to není žádná Impreza (kterou jsem viděl na Klínovci jet na sněhu nahoru po sjezdovce vedle lyžařů), ale určitě lepší, než má stará Lantra RD combi (r.v. 2000), se kterou bylo lepší kopce na sněhu spíš vycouvat :D
martasak
*
Příspěvky: 96
Registrován: 15 dub 2019, 09:42

Re: Chování i30 kombi na sněhu

Příspěvek od martasak »

Brambo von Gratz píše: 20 pro 2022, 19:39 Za mě se I30 chová na sněhu těžce v pohodě. Mám standardní Nokiany, nové. Ty by si se sněhem měly dost kamarádit. Jediným omezením je asi světlá výška auta pod nárazníkem, ať člověk nehrne sníh před sebou. Jel jsem do Opavy minulý pátek večer, kdy sněhu bylo dost. Na ujetém drží slušně, v hlubokém bylo občas dát víc plynu, kde byl pod ním pevný podklad. Stabilizaci/protikluz jsem vypínat nemusel. Podle chování auta bych si tipnul, že zasahovala do řízení, ale na palubce v tu dobu kontrolka nesvítila. Svítila jen výjimečně a to při prohrabávání se hlubokým sněhem při couvání, nebo když jsem při odbočování jel jedním kolem v hlubokém sněhu a druhým na hladkém povrchu. To co se mi strašně líbí je, že právě v kopci při rozjezdech lze jemně pracovat s plynem a se spojkou a auto se snadno rozjede. Dost se eliminuje prokluzování a kola hezky plynule zabírají. Pokud ještě napadne sníh, tak chci vyzkoušet rozjezd do kopce od baráku na cestu, který je dost prudký. Ten jsem zatím raději vyjel až nahoru. Dneska při pojíždění a parkování v břečce také v pohodě. Řekl bych, že s pořádnýma gumama dokáže hodně... Podle mě se jedná o spojení schopností auta a nových Nokianů.
Mám automat...
I30 kombi 2020 Style
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1227645.html
martasak
*
Příspěvky: 96
Registrován: 15 dub 2019, 09:42

Re: Chování i30 kombi na sněhu

Příspěvek od martasak »

cestovatelcasem píše: 02 led 2023, 13:55 Jezdím s i30 PDE Combi (r.v.2019) v základní výbavě a s 1,4l MPI na sněhu s Nokian Hakkapelita R3 205/55 R16. Přijde mně, že na sněhu se auto s nimi chová fakt výborně, výborný záběr (zkoušel jsem i do prudkého kopce s přívěsným vozíkem :lol: ), ale s těmito pneumatikami je to fakt na spíš na opatrné ježdění kdesi na severu.. Pro hrubší projíždění zatáček to rozhodně není, to pak začnou jakoby "ujíždět". Ale to je spíš záležitost (až příliš měkkých) pneumatik, ne auta jako takového.

Jinak celkově i30 Combi mně na sněhu přijde ok, dokonce i těžištěm při jízdě do kopců. Samozřejmě to není žádná Impreza (kterou jsem viděl na Klínovci jet na sněhu nahoru po sjezdovce vedle lyžařů), ale určitě lepší, než má stará Lantra RD combi (r.v. 2000), se kterou bylo lepší kopce na sněhu spíš vycouvat :D
No právě to ujíždění mi vadí, v zatáčce, tak příští zimní zkusím jiné, ale fakt v zatáčce mám větší nejistotu, než I30 G II a o dost větší, než u Focuse G II, což byla v tomto směru paráda.
I30 kombi 2020 Style
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1227645.html
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Chování i30 kombi na sněhu

Příspěvek od Vysous »

Tak srovnávat podvozkově cokoliv s Focus mk2 je trochu nefér - to auto v sektoru family kombíků nemá konkurenci :mrgreen: :mrgreen:
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“