1.6 CRDi MHEV druhá výměna motoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

lub.ryc
Příspěvky: 8
Registrován: 04 srp 2021, 09:03

Re: 1.6 CRDi MHEV druhá výměna motoru

Příspěvek od lub.ryc »

AKTUALIZACE

Vozidlo bylo přitaženo do mého plzeňského servisu, ačkoliv to zabralo asi 100 telefonátů s asistenční službou...kdyby nebyli blbci a odtáhli mě o těch 20 km dál rovnou do Plzně, nemuselo se to vůbec řešit. Auto jsem převzal, najel jsem s ním cca 200 km a znovu slyším zvuk z motoru, jako když pustíte stěrače na sucho a dáte volume x100. Tak jsem to obratem odvezl do servisu, kde museli vyměnit...světe div se... napínací ústrojí hnacího řemene, což je přesně ten napínák, o kterém na tři roky starých fórech KIA píšou, že je to konstrukční vada těch 1.6 CRDi MHEV. 2x to zničilo motor a teď se to stihlo vyměnit ještě před destrukcí celého motoru. Takže celkové skóre u 13 měsíců starého auta jsou 2 výměny motoru, které dohromady trvaly přes 2 měsíce a jedna dvoutýdenní výměna napínáku.

Protože se s autem bojím už jet dál než 20 km, slušně jsem požádal Hyundai Louda (dříve Hyundai centrum Praha) o vrácení peněz, na což mi nabídli, že vozidlo prohlédnou a pobaví se se mnou o odkupu, ale jen na protiúčet. Neboli že jim to prodám cca o 50 tis. levněji, než jsem koupil a koupím něco o 50 tis. dráž než minulý rok...takže vlastně že jim zaplatím 100 tis. Kč rok po koupi nového auta za to, že můžu dál jezdit.

Ani nepočítám tu spoustu času, co mě to stálo, který jsem mohl věnovat rodině nebo práci. Musím parkovat 10 min od bytu, protože tu mám zóny a nemám svojí SPZ, několikrát jsem musel platit dálniční známku na půjčované auto, každou chvíli vracet půjčené auto a vyměnovat ho buď za jiné, nebo za svoje, které jsem tam zas za chvíli přivezl zpět.

Protože si nemyslím, že je správné platit 100 tis. Kč za to, že jsem si od nich koupil nefunkční kus šrotu, řeší to za mě už advokátka...zatím předžalobní výzvou a uvidím, jak se to dál vyvine a aktualizuji.

Takže za mě Hyundai už nikdy, jsem ještě zvědavý, jak to půjde dál a dám vědět. Píšu sem také proto, aby tenhle problém nezanikl, až to nějaký šťastný majitel 1.6 CRDi Mild hybridu bude v budoucnu řešit.
i30 Fastback 1.6 CRDi MHEV
Reklama
 

ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: 1.6 CRDi MHEV druhá výměna motoru

Příspěvek od ivprokop »

Hezky napsané, zajímá mě velice budoucí průběh věcí, proto bych Vás rád poprosil jestli by jste když budete mít čas hodil nějaký info nebo jak to postupuje ohledně řešení tohoto vozu. Děkuji moc, držím palce :))
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: 1.6 CRDi MHEV druhá výměna motoru

Příspěvek od petzl62 »

Chlape, ani nevíš jak moc ti držím palce a doufám, že to nezapadne v čase, až se to dořeší.
Nejvíc se pobavím tím, že se nejvíc řeší v Kia a koncernu únik informací ](*,) ](*,) ](*,)
Za to bych odpovědné věšel za ko*le do průvanu :oops: :oops:
Neskutečné svinstvo tohle :!: :!:
O chování Loudy auto ani nemluvím [-o< ](*,) ](*,) :-&

O.T. :
Naše účetní teď řeší stejný problém, ale s jinou závadou u Octavia 4.
Počtvrté stejná oprava a stále neodstraněna.
O odstoupení od smlouvy ani slyšet... :oops: ](*,)
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 CRDi MHEV druhá výměna motoru

Příspěvek od idam.i »

Kolegovi na Kia Sportage 1,7crdi 2017 sa pravidelne rozsvieti engine check.Zhruba každé 2 až 3 mesiace.Postupne vymenili obe lamdy,riadiacu jednotku,komplet kabeláž.Opät obe lambdy a posledne aj sacie potrubie.Ešte som si na všetko nespomenul.Posledne čakali na vyjadrenie KIA Žilina. :oops:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
lub.ryc
Příspěvky: 8
Registrován: 04 srp 2021, 09:03

Re: 1.6 CRDi MHEV druhá výměna motoru

Příspěvek od lub.ryc »

Děkuju za podporu. Jsem zvědavej, jak to dopadne, bohužel u věci za půl mega nejde pokrčit ramenama a říct "stane se", tak už to musím nějak dořešit. Ale ten přístup mě taky štve...že je to jasně zdokumentovanej problém, projevilo se to u mě třikrát během jednoho roku a stejně pořád budou tvrdit, že o nic nejde. S tou oktávkou taky držím moc palce...vědět, jaký jsou s novým autem problémy, tak si koupím zase 15 let starej škopek a spokojeně jezdím :lol:
i30 Fastback 1.6 CRDi MHEV
Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: 1.6 CRDi MHEV druhá výměna motoru

Příspěvek od Storman »

Držím palce aby sa to nakoniec vyriešilo k tvojej spokojnosti.

Ja mám síce menšie problémy ale už som bol s autom v HCP 3x na servise (200km Geometria,6tiskm vodná pumpa a pri 8tis trhanie DCT pri radeni z 1 na 2). A vždy som mal pocit, že ich otravujem.

Na garanačku už pôjdem servisovať inde.
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
abc
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2024, 19:10

Re: 1.6 CRDi MHEV druhá výměna motoru

Příspěvek od abc »

Trochu jsem problém studoval na fórech a tady je odkaz na youtube....https://www.youtube.com/watch?v=Edb4J7CEkd8
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“