Nesvítí vzadu nic

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Vegan
*
Příspěvky: 61
Registrován: 05 pro 2020, 15:09

Re: Nesvítí vzadu nic

Příspěvek od Vegan »

Asi teď budu za troubu, ale co je špatně na tom zapojit z nabytého auta plus na plus vybytého auta a minus na mínus ?
Vždyť ty baterky nechci zapojit do serie napálit do auta 24-28V ale naopak chci udělat by-pass vybité baterie pro nastartování a inicializaci auta...
Pak přeci musím zapojit baterie paralelně... respektive ideálně mínus u vybytého auta hodit na kostru.
Nebo se pletu ?
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Nesvítí vzadu nic

Příspěvek od dibarbora »

Nič na tom nie je zlé... len autor vlákna to prehodil a prepojil autá v protipolarite... - na + a + na -.....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Vegan
*
Příspěvky: 61
Registrován: 05 pro 2020, 15:09

Re: Nesvítí vzadu nic

Příspěvek od Vegan »

No já reagoval na Martina, který napsal:
Tak to jsi mel jeste kliku, u nas to bylo bohuzel baterka na baterku a plusy na plusy a minusy na minusy, proste ranni stres, oba jsme spechali do prace, nechtel jsem ji zdrzovat atd.
To co napsal jako chybu je za mne správně, proto se takto ptám...
Martin89
*
Příspěvky: 10
Registrován: 05 led 2023, 09:19

Re: Nesvítí vzadu nic

Příspěvek od Martin89 »

Vegan píše: 08 led 2023, 12:17 No já reagoval na Martina, který napsal: ...
Jsme se do toho uz zamotali ](*,) Samozrejme ze spravne musi byt + na + a - nebo kostka zase na - . Jše se do toho zamotali. Ten zkrat a kourici kabely jsou samozrejme kdyz se da + na -
Martin89
*
Příspěvky: 10
Registrován: 05 led 2023, 09:19

Re: Nesvítí vzadu nic

Příspěvek od Martin89 »

Jinak tedy z me strany uz snad vyreseno
O vikendu jsem pripraven diky radam od vas sel na auto a vse sviti i blika, takze bud se to samo opravilo zatim co auto 4 dny stalo v klidu v garazi, nebo je to zavada, ktera se projevuje jen nekdy. Kazdopadne budeme to hlidat, vam vsem moc dekuji za rady a snad se budou alespon nekdy hodit i nekomu dalsimu.
ramon.celi
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 lis 2022, 19:00

Re: Nesvítí vzadu nic

Příspěvek od ramon.celi »

Samo se to nespravilo ale stalo se to co jsem říkal.....systém má svoji ochranu proti přetížení a po nějaké době se tzv.zresetuje,vybije přepětí..přetížení.....pokud bys hned odpojil baterii tak by to bylo samo dříve.
Ale i tak je dobře že vše jede....a nemusíš do servisu...zdaaar.
Vegan
*
Příspěvky: 61
Registrován: 05 pro 2020, 15:09

Re: Nesvítí vzadu nic

Příspěvek od Vegan »

Martin89 píše: 09 led 2023, 19:21
Vegan píše: 08 led 2023, 12:17 No já reagoval na Martina, který napsal: ...
Jsme se do toho uz zamotali ](*,) Samozrejme ze spravne musi byt + na + a - nebo kostka zase na - . Jše se do toho zamotali. Ten zkrat a kourici kabely jsou samozrejme kdyz se da + na -
jj v poho... stane se, já právě na to koukal a říkal si a sakra.... fakt jsem chvíli pochyboval...
Martin89
*
Příspěvky: 10
Registrován: 05 led 2023, 09:19

Re: Nesvítí vzadu nic

Příspěvek od Martin89 »

Diky moc, snad se budou rady hodit i dalsim. Preji hodne stastnych km s Hyundajema :D/
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“