Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od zopper »

Mam neorig bajonet ze spoda, za 20k i s montazi. Kdyz ho nepouzivam, tak neni vubec nic videt, i kdyz ze spoda se trochu plastu odriznout muselo. Rez nevidim, ale taky jsem ho realne jsem ho jeste nepouzil, takze se nemohla odrit barva.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Reklama
 

allex1
*
Příspěvky: 13
Registrován: 17 kvě 2022, 19:29

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od allex1 »

Řešili jste někdo s tažným na prohlídce STK problém kvůli 7 nebo 14 pinové zásuvce? Kámoše se 7 pinem vyhodili. Já jsem jinde prošel bez problémů. Prý by se 7 pin zásuvky už neměly montovat dle jakési vyhlášky.
Hyundai i30 Kombi. 1,0 TGDi (2017)
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Boryš »

Drobná poznámka k pevnému tažnému: měl jsem ho na Marei se sklopným nárazníkem. Odmontovat ty dva šrouby které kouli držely nebyl žádný problém. A zásuvku jsem při demontáži koule vytočil tak že byla nad úrovní spodní hrany nárazníku. Takže jsem jezdil většinou bez koule a jen když jsem vezl kola tak jsem ji namontoval. Ale možná že nyní je pevné fakt pevné, nevím.
Jo a ještě poznámka k bajonetu: na firemním autě (Favorit), které jsem pak odkoupil, někdo s bajonetem nacouval do zdi nebo kam a bylo z toho pevné tažné...
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od mozecek »

allex1 píše: 11 lis 2023, 06:35 Řešili jste někdo s tažným na prohlídce STK problém kvůli 7 nebo 14 pinové zásuvce? Kámoše se 7 pinem vyhodili. Já jsem jinde prošel bez problémů. Prý by se 7 pin zásuvky už neměly montovat dle jakési vyhlášky.
nevim proc by v tom mel byt problem pokud je vse spravne namontovane, spravne zapsane na urade, a hlavne spravne funguje elektroinstalace. Ale jestli mu na to cvakli nejaky tester a misto blinkru jim blikalo brzdovy apod tak ten vyhazov chapu.

mozna mel taky namontovane tazne na aute, ktere pro tazne nebylo homologovano - to ze neco nekam jde pridelat nestaci, nekdy je potreba auto cele upravit, resp. tato uprava se casto prodava uz s novym vozem jako "priprava pro tazne" .. a muze to byt cokoli od jine ridici jednotky, jine konstrukce, vetsiho chladice, vetsi brzdovy kotouce apod. a kdyz to nemas tak neplnis - je jedno ze tam nakonec budes mit jen drzak kol na kouli
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Richard555 »

Nechal jsem si na svou Mazdu CX3 namontovat pevné se 7 - PIN zásuvkou a protože mi to montoval kámoš, musel jsem na STK kde mi závěs zkontrolovali -samo bez problémů a pak jsem ho nechal normálně zapsat. Je to asi měsíc. JInak použil jsem závěs od firmy Galia protože je celé zinkované tudíž asi ani po pár letech nebude vypadat jako koule rezu :wink: k tomu universální elektriku Trailtec s vyklápěcí zásuvkou - celkově mi to stálo asi 7500- za vše i s přihlášením.
V autě mám couvací sensory i kameru , senzory na kouli nereagují ale v kameře je koule vidět což vůbec nevadí.....
Sice kola asi nebudu vozit, ale na toto využití se fakt doporučuje pevné tažné :wink: Všiml jsem si že tažné je universální i pro bajonet a tedy pokud bych někdy chtěl závěs odnímatelný můžu lehce za pevný vyměnit. Odmotovat hák je snadné jsou tam 2 šrouby M12 tedy pár minut práce.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od dibarbora »

allex1 píše: 11 lis 2023, 06:35 Řešili jste někdo s tažným na prohlídce STK problém kvůli 7 nebo 14 pinové zásuvce? Kámoše se 7 pinem vyhodili. Já jsem jinde prošel bez problémů. Prý by se 7 pin zásuvky už neměly montovat dle jakési vyhlášky.
Treba dotyčného "technika" na STK konfrontovať a pýtať si od neho metodický pokyn/dokument ktorý túto problematiku rieši a nech na základe neho zdôvodní svoje rozhodnutie....
pozeral som podklady pre stanice technickej kontroly na SK... testek.sk .... je to firma, ktorá zabezpečuje metodické riadenie staníc technickej kontroly na SK. V metodickom pokyne pre posúdenie osvetlenia/elektroinštalácie vozidla je exaktne spomenuté, že použité môžu byť zásuvky 7,13,15 pólové... predpokladám, že v takom duchu to bude aj v CZ.. keďže tieto veci by už mali byť primerane Brusel centralizované...

https://www.testek.sk/files/meto/MP_51_ ... 4_2019.pdf
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“