Stránka 2 z 2

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 06 kvě 2026, 18:12
od Minko
Neviem ako v ČR ale na SK sice LPG je stale vyrazne lacnejsie ako benzin, ale kym benzin v dosledku situacie v Irane zdrazel zhruba o 22% tak LPG o 32%. :-k

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 06 kvě 2026, 20:48
od Kalma1
Minko píše: 06 kvě 2026, 18:12 Neviem ako v ČR ale na SK sice LPG je stale vyrazne lacnejsie ako benzin, ale kym benzin v dosledku situacie v Irane zdrazel zhruba o 22% tak LPG o 32%. :-k
To máš pravdu, ale stále LPG - 22,10,- kč a benzín momentálně přes 44,- kč, přesně nevím, neberu ho tak často.😉

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 06 kvě 2026, 20:51
od Kalma1
Axel.Foley píše: 06 kvě 2026, 16:19 Kalma1: Co bereš za matroš a kam na to chodíš?
Můžeš být konkrétnější, co Ti nevoní? Nenapsal jsem nic, co není pravda. Nechápu, proč máš potřebu něco rozporovat, o čem nevíš ani prd :roll:

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 07 kvě 2026, 04:19
od Minko
Kalma1 píše: 06 kvě 2026, 20:48
Minko píše: 06 kvě 2026, 18:12 Neviem ako v ČR ale na SK sice LPG je stale vyrazne lacnejsie ako benzin, ale kym benzin v dosledku situacie v Irane zdrazel zhruba o 22% tak LPG o 32%. :-k
To máš pravdu, ale stále LPG - 22,10,- kč a benzín momentálně přes 44,- kč, přesně nevím, neberu ho tak často.😉
Tak u nas je benzin potom trochu lacnejsi (v prepocte nejakych 43,30 Kč).

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 07 kvě 2026, 06:50
od Axel.Foley
Kalma1 píše: 06 kvě 2026, 20:51
Axel.Foley píše: 06 kvě 2026, 16:19 Kalma1: Co bereš za matroš a kam na to chodíš?
Můžeš být konkrétnější, co Ti nevoní? Nenapsal jsem nic, co není pravda. Nechápu, proč máš potřebu něco rozporovat, o čem nevíš ani prd :roll:
Zamysli se nad svou vlastní rétorikou, viz včerejší příspěvěk:"Při cenách paliv po vypuknutí války na Ukrajině a teď s Iránem jsem s cenou LPG stále vysmátý. LPG mám již dávno zaplacené a teď už jen spořím. Teď si jen přeji, aby to takhle zůstalo co nejdéle. Každý ať se rozhodne jak sám uzná za vhodné."

Mimochodem, víš prd o tom, co vím a co ne.

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 07 kvě 2026, 12:32
od Kalma1
Axel.Foley píše: 07 kvě 2026, 06:50
Kalma1 píše: 06 kvě 2026, 20:51
Axel.Foley píše: 06 kvě 2026, 16:19 Kalma1: Co bereš za matroš a kam na to chodíš?
Můžeš být konkrétnější, co Ti nevoní? Nenapsal jsem nic, co není pravda. Nechápu, proč máš potřebu něco rozporovat, o čem nevíš ani prd :roll:
Zamysli se nad svou vlastní rétorikou, viz včerejší příspěvěk:"Při cenách paliv po vypuknutí války na Ukrajině a teď s Iránem jsem s cenou LPG stále vysmátý. LPG mám již dávno zaplacené a teď už jen spořím. Teď si jen přeji, aby to takhle zůstalo co nejdéle. Každý ať se rozhodne jak sám uzná za vhodné."

Mimochodem, víš prd o tom, co vím a co ne.
Hele v první řadě. Nenapsal jsem svůj příspěvěk proto, abych se tady s kýmkoliv hádal. Byl tady dotaz a protože mám s LPG nějaké zkušenosti, tak jsem je tady napsal. bral jsem to tak, že když čerpám rady a zkušenosti lidí z tohoto fóra, tak mám možnost přispět svou troškou do mlýna. Pak ať si z toho vezme kdo chce, co chce, v žádném případě nehodlám nikoho přesvědčovat jak je to super a zároveň nikoho odrazovat.
V druhé řadě. Vzhledem k tomu, jaké a kolik příspěvku tady máš nepochybuji o tom, že jsi odborník, a že Ti v technických znalostech nesahám ani po kotníky. Trošku mě naštvalo, že zpochybňuješ něco, co jsem tady napsal z vlastní zkušenosti.
Nicméně nyní, když jsi vybral "JEN" část toho, co jsem napsal a znovu si to přečetl tak uznávám, že to někdo mohl pochopit jinak, než jsem to myslel, pravděpodobně stejně, jako jsi to asi vzal Ty. Možná špatně napsáno, ale to je bohužel vlastnost psaného textu, který 10 lidí může pochopit 10-ti různými způsoby :?
Vysvětlím tedy, co jsem tou větou myslel. Nemyslel jsem tím V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ, aby války pokračovaly, nemyslel jsem tím V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ , aby ceny benzínu a nafty byly stále vysoké!!!!! Myslel jsem tím JEN to, abych teď už jen spořil a nestalo se mi s autem nic, co by vyžadovalo nějaké velké investice, které by přesáhly úspory, které mám provozem na LPG, viz. táto věta z mého původního textu "(Teď si jen přeji, aby to takhle zůstalo co nejdéle)".
Takže pokud to někoho pohoršilo, tak se omlouvám a uznávám, že to nebylo zrovna moc šťastně napsané. Všem přeji pohodový den a spoustu ujetých bezproblemových kilometrů😉👍

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 07 kvě 2026, 21:33
od oltcitak
Ok. :wink:

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 12 kvě 2026, 06:44
od Axel.Foley
Kalma1: Beru, rozumím.

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 21 kvě 2026, 15:20
od milosh
Lide jsou ruzni, mam hybrida Toyotu a taky uz jsem slysel, ze jsou taci, kteri by do ni chteli dat plyn.

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 21 kvě 2026, 19:57
od motorol
Tak ono v dnešní době je otázka proč neudělají auto jen na LPG. Nádrž na benzin, startování na benzin a dva systémy jsou stejně opruz. Bejt tam jen jeden, tak je i více místa na nádrž. V zimě by se holt musel reduktor predehrivat elektrikou z baterky, ale spolu s aplikaci by to šlo v pohodě předehřát i na dálku a pak jen sednout a jet. Pak je poloviční cena za emise, s nikým se člověk nedohaduje jestli je chyba jen na LPG nebo jinde, atd… U hybrida uz je i v pohode velka baterka na ten předehřev.

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 21 kvě 2026, 20:21
od dibarbora
milosh píše: 21 kvě 2026, 15:20 Lide jsou ruzni, mam hybrida Toyotu a taky uz jsem slysel, ze jsou taci, kteri by do ni chteli dat plyn.
Jedného poznám... ešte pred pandémiou kúpil nový Yaris Hybrid, takmer na otočku po zábehu do toho nechal namontovať LPG. Údajne na neho pri prihlasovaní pozerali divne, ale čo viem, tak dodnes jazdí spokojne už možno 7. rok. Keďže len do kancelárie to má denne hore dolu takmer 100km.. tak málo asi nenajazdí...

A pokiaľ viem, tak M. Vaculík mal video s prestavbou RAV 4 HEV.

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 21 kvě 2026, 21:44
od milosh
Ja mam dlouhodobou 4.4L na 100, kolik ten clovek muze chtit usetrit a jezdit jako za 2 litry?

Re: Motor 1.5DPi přestaven na LPG

Napsal: 21 kvě 2026, 21:50
od motorol
Ono záleží, hybrid je asi ok do města, ale pokud někdo jezdí dál po dálnici, tak mu hybri pomůže jen vyšší váhou a spotřeba je taky někde jinde.
Znám pár lidi, kteří to měli nebo mají do práce 100 km po dálnici jedním směrem.