Stránka 2 z 2

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 12 kvě 2026, 20:26
od idam.i
Robil som si podobný prieskum keď som pochopil,že pôjdem do dvojspojkovej prevodovky.Hyundai DCT vypadli lebo majú suché spojky.Rozhodol som sa ,že keď tak jedine spojky v oleji.Mám rád výkonostnú rezervu.
Cca 250N/m sú hraničné hodnoty pre suché spojky a je jedno či H/K alebo VW.
https://www.google.com/search?q=hyundai ... fId=ChxjMe

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 17 kvě 2026, 09:19
od martasak
Pretorrianxx píše: 12 kvě 2026, 17:34 Na žiadnom z mojich áut som nikdy nenajazdil 100 000km. Za 5 rokov mám priemerný nájazd maximálne 70 000km na každom
vlastnenom aute a potom idú ďalej do sveta.
DÍKY zeleným šmejdům a jejich regulacím v EU se mění cokoliv ses naučil o autech předtím (a jako stát kde 10% HDP jde z automobilek není naším zájmem toto úřednické omezení, které si nevynutil trh)
Všechny modely se spalováky jak je znáte, do 2029, ale reálně spíš dřív s prodejem končí, pokud se něco nezmění a bez kompletní výměny lidí jako Von der Liar se nezmění. Oni o tom hloupí a zaprodaní novináři nemluví, ale fleetová norma od 2030 je 50 g CO2/km, z toho vyplývá, že v průměru budou muset prodávat spíš PHEV (kde je navíc ta spotřeba vylhaná), nějaké HEV ale spalováky moc ne, na dva prodané elektromobily jeden prodaný spalovák.
A co si koupíš potom, jsi připravený na elektromobil /PHEV ? Protože poslední příležitost koupit si spalovák bude do 2029, pak 5 let HEV/PHEV.
A to ještě vstupuje do hry EURO7 s Vondrovým otěrem brzd, které , zdá se, méně brzdí.
Spoustu lidí změní strategii a ojede to auto jak to jen jde, já se k tomu rozhodně chystám, samozřejmě se může stát, že mě něco přiměje provést výměnu, ale v současné době nevím co by to bylo, protože elektromobil mi prostě nevyhovuje poměr ceny/užitek.

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 26 kvě 2026, 16:40
od Jondre
idam.i píše: 12 kvě 2026, 20:26 Robil som si podobný prieskum keď som pochopil,že pôjdem do dvojspojkovej prevodovky.Hyundai DCT vypadli lebo majú suché spojky.Rozhodol som sa ,že keď tak jedine spojky v oleji.Mám rád výkonostnú rezervu.
Cca 250N/m sú hraničné hodnoty pre suché spojky a je jedno či H/K alebo VW.
https://www.google.com/search?q=hyundai ... fId=ChxjMe
Dovolím si poznatek z dnešní testovací jízdy u prodejce: 7° DCT mají od MY2026 mokré spojky. Zn.: prodávám, jak jsem nakoupil, má-li někdo jiné informace, respektuji 😉

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 26 kvě 2026, 18:37
od Fry
tak určiteeee 8)

pád predajca je pekný rozprávkar, nespomínal aj tú o červenej čiapočke?

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 26 kvě 2026, 18:50
od dibarbora
Videl by som to na premotivovaného predajcu s nepresnými informáciami..

Tu je test KIA K4.. pohony do i30 sú až na drobné odchýlky v naladení totožné..

https://youtu.be/ymbGPi6zy0g?si=jaMB1wg5oYhGv2u3

od 15min je video venované prevodovke.. kde okrem zdôraznenia prítomnosti suchých spojok sú kritizované aj typické prejavy prevedenia so suchými spojkami.. rýchle prehrievanie, smrad pri záťaži atď...

Vývoj a implementácia novej prevodovky by buď nedávalo ekonomický zmysel pre výrobcu alebo by to predražilo neúmerne auto ako celok.. vzhľadom na dosť jednoduchú konštrukciu existujúcej prevodovky..

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 26 kvě 2026, 18:59
od Fry
mokré spojky boli len v 8DCT čo malo N-ko, či ju používali aj inde netuším ale v N-ku bola, to sa v EU ale už nepredáva a neviem či sa vobec ešte predáva

presne ako píše @dibarbora takáto zmena by bola obrovským zásahom a na konci životného cyklu by to boli peniaze vyhodené von oknom ;-)

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 01 čer 2026, 18:07
od Maras
Dnes jsem byl u prodejce v OV a otestoval jsem si obě nové motorizace, tedy 1.0 85kW manuál ve verzi GO a 1.6 110kW DCT ve verzi Style. S každou jsem měl možnost najet okolo 150km včetně dalnice,okresek,město.
Nejprve tříválec a pocity z auta.
Je skutečně tichý, dokonce tichší než ten větší motor. Rozjezdy v pohodě, žádné pazvuky, bouchnutí spojky jako u DPi atmosféry, což je typický projev. Výkonově na běžné ježdění úplně stačí, když jsem potřeboval předjet, zabralo turbo a nebyl problém. Ve 130 točí přesně 3k otáček, aby se motor nepodtáčel tak ve městě na trojku 2,2k. Šestku má smysl dát až nad 95km/h, pak točí 2k, jinak se podtáčí. Turbo zabírá citelneji až nad 2,2.
Teď mám výbavu smart, ta v testovaném voze je slabší, ale má v podstatě vše co potřebuji. Vypínaní asistentů jde udělat na volantě.
Druhé auto je motoricky samozřejmě silnější, těch 150 koníků je znát .Motor je více slyšet při akceleraci, ale nezní nepříjemně, jen převodovce chvíli trvá,než si vzpomene, že chci jet. Ta prodleva tam je prostě větší. Jasně, dá se podřadit pádlem pod volantem. Motor jede Převodovka se snaží pořád držet 1,5 otáček, sluchově se nezdá, žeby se motor podtáčel, vetší turbo to zvládá. Auto je i malinko pocitově stabilnejši, váha tezšího motoru dává větší přítlak na kola. V autě však byl větší hluk od kol,až po jízdě jsem koukal na pneumatiky, na obou autech byly Hankook Ventus, ale jedny měly označení Prime 4 a ty druhé Prime 3.
Tohle auto umí vykouzlit i úsměv a radost z jízdy.
Škoda jen,že Hyundai už k němu nedělá manuál, protože by to byla jasná volba,takhle je sice automat pohodlný, jenže ty suché spojky bude do budoucna s větším nájezdem kasička.
Takže shrnuto. Litr fajn autíčko na každý den, zvládá v klidu a tichu i dalnice a je v manuálu a je levnejši.
Jednašestka je rychlá, ale má drahý automat a celkově je dražší. Zato je více zábavnější.

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 02 čer 2026, 09:09
od mozecek
ten 1.0 motor je taky nejaky upgradovany nebo ten zustal stejny? a to bouchani spojky u DPI, vim ze to nekteri maji... ja nastesti ne, to se vi cim to je?

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 02 čer 2026, 11:34
od Axel.Foley
Maras píše: 01 čer 2026, 18:07 V autě však byl větší hluk od kol, až po jízdě jsem koukal na pneumatiky, na obou autech byly Hankook Ventus, ale jedny měly označení Prime 4 a ty druhé Prime 3.
Na obou pneu jsem odjezdil několik desítek tisíc km (obě sady v rychlostním indexu V). S oběma max spokojenost. I přesto je Prime 4 pocitově o hodně dál - tišší, komfortnější, mírně pevnější bočnice, víc "lepivé", úspornější. Dovolil jsem si na nich celkem dost.

Bohužel, obě verze mají jednu velikou nectnost: po sjetí vzorku na cca 3 - 3,5 mm začnou hučet. Celkem nepříjemně.

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 02 čer 2026, 12:22
od Maras
Jo, ty pneu budou tou verzí Ventus 3 vrs. 4.

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 02 čer 2026, 12:29
od Maras
mozecek píše: 02 čer 2026, 09:09 ten 1.0 motor je taky nejaky upgradovany nebo ten zustal stejny? a to bouchani spojky u DPI, vim ze to nekteri maji... ja nastesti ne, to se vi cim to je?
Jasně že je přepracovaný, má teď 85kW vodou chlazené turbo s variabilní geometrií ,dává lepší tlak ve vetším rozsahu otáček, je tam i jednodušší časování ventilů ,atd.. Ty změny jsou podobné jako u té 1.6.. "dibarbora" to tu někde hezky popisuje.
Ostatně, teď zrovna probíhá u prodejců Hyundai akce na testování auta, stačí se zaregistrovat, auto si půjčit a projet a ještě i něco třeba vyhrát.

Re: I 30 III FL-2

Napsal: 02 čer 2026, 20:16
od i30mpact
Ah jasně, takže jsi tam byl kvůli tomu Playstationu? To se asi taky budu muset vypravit. :)