Prosba o radu na Sonatu 96

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Zdeněk NOŽIČKA
Příspěvky: 4
Registrován: 22 dub 2005, 18:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeněk NOŽIČKA »

Zdravím vás borci.
Tak jsem dneska vymontoval krokový motorek z příruby a koukl jsem se co dělá kyž zapnu zapalování. Pouze cvakal, ale nepřestavoval. tak jsem ho vymontoval a rozebral. Nejspíš nechodí tak jak by měl. Myslím že by měl přestavovat plynule. Jestli se pletu tak mě opravte. Tak jsem ho vyčistil a zkusil rozchodit. Kámoš mi přeletoval konce. Dal jsme ho zpátky. Nastartoval jsem ho bez plynu a kolísaní přestalo. Ovšem jakmile jsem auto jel projet a zahřálo se, začalo pulsování znovu.:-((. Tak to vypadá že bude ten krokový mototrek fakt v háji. Volal jsem na vrakoviště do Prahy. Chce za něj 3000. ???? Myslel jsem že mě mrdne. Zatím se mějte. Zdarec
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Krokoměr

Příspěvek od ivan »

Ano Rade622 takto je správně!!
Já to napsal takto dost blbě,tak se omlouvám!!
Správně se to jmenuje
KROKOVÝ SERVOMOTOR VOLNOBĚHU!
Jak sám název napovídá,tak je to jasné!!
Ovládáním škrtící klapky udržuje volnoběžné konstatní otáčky bez ohledu na zapnuté elek.spotřebiče (světla,topení atd)
Tak a to mám z odborné literatury!
No a jsem zase o něco chytřejší a díky za vysvětlení!
Benzíni mi moc nikdy dobře nešly,musím více zapracovat na tom!
Většinou dělám dieselové motory,tam se cítím jak ryba ve vodě!
Tak zatím zdar A MÍR PŘIJÍMÁM!! :!:
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rade622 »

Abych jen tak nekecal, vyzkoušej 602 403 526. Je to vrakoviště Suchá Loz na Uherskobrodsku. Skus o ceně trochu vyjednávat, snad se ti podaří.Ps. nikomu o něm neříkej, mám tam něco domluvené, tak aby ze záplavy telefonů nezdražil. Na Hyundai má poměrně hodně.Pošle na dobírku, když tak se domluvíme, já bych ti to vydzvedl a poslal, pokud bude cena lepší než u vás.
Zdar
Rade622 :)
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Díky Rade. Telefon příjmám a mlčet budu. :-)
Zítra se jedu podívat na vrakoviště s motorama na micubiši. Ony ty motory jsou prej stejný. ... a navíc na tom krokovém motorku je micubišáckej znak. Tak dám vědět. jak jsem dopadl a když tak se ukážu. Mějte se borci. :wink:
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Omlouvám se, pokud jsem způsobil trochu zmatku, ale přesunul jsem toto téma z Technické sekce sem, neboť se to týká Sonaty.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

problemy

Příspěvek od cypisek »

se omlouvam ale kleklo mi připojení doma - opticky kabel nejel a tak jsem musel čekat než mi to rozjedou ...
Jinak Zdeňku ta cena 3000 za krokovy je všude stejna ja hoza tolik kupoval pro změnu v Olomouci ... a stejně nakonec zjistil že to bylo vadnou lambda sondou, která mi do ECU neposílala to co měla .... a tím padem volnoběžně otačky byly taky v prdeli,ale jinak auto tahalo jak mělo, sice nevím jak to za mnou vypadalo s tím špatným spalováním ale 210 km/h to dalo :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To cypisek.
Zdarec. tak to jsi mě dostal. Ještě aby to byla lambda. To jsem teda nečekal. Ale zkusím to nějak prozkoumat. Jinak včera jsem s ní ujel asi 300 km. Cestou jsem natankoval u OMV a normálně od té doby přestaly volnoběžné otáčky kolísat. Ještě to dneska zkouknu. Jsem z toho trochu na větvi. Vůbec tomu motoru nerozumím. Zatím se měj. Já se když tak ozvu na icq. Tatím Zdarec.
Zdeněk.
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

To Zdeněk

No mě se včera taky dařilo .... nějak jsem přidřel motor mebo co se mu stalo. Dojel jsem na chajdu kde bracha zapadl(teda s autem), na laně vytahnul ho po naslednem startu najednou výkon v prdleli, jede to tak na 20% výkonu jakobych tahal kamion .... sviňa šikmooka :(
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zdarec Všem. Tak jsem trochu nepopulárně vyřešil problém s krokovým motorkem. Milovanou "Eli" jsem v AAA vyměnil za dieslovou felicii. Za Sonatu mi nabidli 25 000kč. Málem mě mrdlo. Čekal jsem málo, ale až tak málo zase ne.
..... zbyl mi doma originál dílenský manuál Na Sonátu 96. Kupoval jsem ho za 3000kč. Je v něm opravdu všechno. Neočekávám, že by jste ho někdo chtěli, ale stejně ho nabídnu.Za 2000Kč.
.... jo a ještě mám originální díl palivový filtr. Nepoužitý. Dám ho grátis. Mějte se a ať Vám to jezdí.
Zdenda N.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“