Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od bedo »

jasne, dobrý servis je určite najlepšie riešenie. Bohužiaľ zatiaľ sa zdá, že úroveň servisov na Slovensku je rovnaká ako úroveň všetkého ostatného, t.j. nič moc - ak viete niekto doporučiť naozaj dobrý servis na východe Slovenska, ideálne okolie KE alebo SN, budem rád. Ale aj tak ma zaujíma, čím to môže byť. :-)

Inak som z internetových diskusií zistil, že úplne rovnako sa vie chovať aj Ford Fiesta alebo Toyota Yaris - hľadal som autá porovnateľné s Getzom. Len namátkovo:
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... c&start=31
Getz 1.4 Dynamic
Reklama
 

Uživatelský avatar
tAdeAss_03
*
Příspěvky: 14
Registrován: 28 čer 2009, 18:23

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od tAdeAss_03 »

já som už vydel hodne aut bo to maju aj ria je to ten isti motor a chodim na pry do kie a tam to je bežene že robia abgrejt ridici jednotky je to záležitosn niekolko minut ten problem je vtom !! že ked chceli vipustiť auto s vyrobne motor musel splnať normu euro4 motor to splnal ale v riadici jednotke nebol ešte doriešeny taky softver a preto sato prepaluje su to povečšine rok vyroby 2007 ptom tie višie ročniky už s vyrobi viždali aj s new softverom !! :hyu:
1.4 16V- DOHC
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od matko2005 »

tAdeAss_03 píše:já som už vydel hodne aut bo to maju aj ria je to ten isti motor a chodim na pry do kie a tam to je bežene že robia abgrejt ridici jednotky je to záležitosn niekolko minut ten problem je vtom !! že ked chceli vipustiť auto s vyrobne motor musel splnať normu euro4 motor to splnal ale v riadici jednotke nebol ešte doriešeny taky softver a preto sato prepaluje su to povečšine rok vyroby 2007 ptom tie višie ročniky už s vyrobi viždali aj s new softverom !! :hyu:
Ci blaho, to je pravopis #-o

...ale k veci, hmm moc sa mi to s tým rokom 2007 a neskôr nezdá, keďže to veselo robí aj na autách vyrobených v 2008 :(
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Tiez mam s tym problem par mesiacov... povedali mi, ze o tom vedia, ale ze s tym nic nemozu robit, lebo nemaju instrukcie od vyrobcu ako to opravit. Volal som tam prave minuly tyzden, ze ci nieco nezistili, lebo ako sa ochladilo teraz, ten motor sa fakt dusi.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od bedo »

zatiaľ to riešim nasledovne:

1. štartujem bez spojky, oproti štartovaniu so spojkou je pravdepodobnosť kolísania otáčok tak 1:10
2. nechám motor bežať na voľnobeh kým sa nenamaže, t.j. tak pol minúty až minútu. Ak to neurobím, je veľká pravdepodobnosť, že otáčky začnú kolísať po zaradení jednotky a pohnutí z miesta. Tá minúta na mieste mi za plynulý odjazd stojí a šetrí sa tým aj motor.

potom už je všetko ok, dá sa samozrejme kombinovať s čistením skiel a zrkadiel, ladením rádia a tak. :-)
Getz 1.4 Dynamic
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

1. hm, start bez spojky nie je uplne koser, ale snad to je mensie zlo, ako ked sa motor tak dusi... dik za tip, vyskusam
2. tiez som sa casom k tomu dopracoval, ze nejaky cas treba pockat... len to trochu vadi, ked sa clovek niekam ponahla :)
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od bedo »

Lenže ani to kolísanie otáčok nie je kóšer a mne to tak pripadá byť menšie zlo. A nemám ani pocit, že by sa štartér nejako viac trápil, štartuje to rovnako dlho, aj zvuk je rovnaký. Veď nakoniec existujú aj systémy štartu na diaľku a pochybujem, že pri používaní musíš nechať na spojkovom pedáli tehlu. :-)

Na druhej strane to dusenie motoru určite neprospieva. Keď sa to stalo prvý raz, dobre som sa zľakol, roztriaslo sa celé auto.
Getz 1.4 Dynamic
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Tie systemy so startom na dialku su mozno nejako prisposobene na to, aj bez tehly :)

Ja som sa tiez zlakol, tomu ver... aj ludia pozeraju na mna na parkovisku ked nastartujem, ze co tam robim :) Nechapem, ako to mozu soudruzi z Hyundai takto ignorovat, aj typek zo servisu mi hovoril, ze pre nich to je "z profesionalneho hladiska dost neprijemne". Ked som mu volal, hned vedel, ze mam 1.4 benzinovy... asi nie som jediny co sa na to stazuje.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

No, skusil som to 2x s tou spojkou... vcera vecer sa nedusil, dnes rano zase klesol na 500 otacok a kuckal az auto skakalo. Tak teraz neviem, co z toho bola nahoda, ani predtym sa mi to nedusilo vzdy, iba vacsinou :)

Aktualizacia: Dnes rano zase kuckal, myslim, ze to na mojom aute nema ziadny vplyv.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
bedo
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 srp 2009, 15:04
Bydliště: Košice

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od bedo »

U mňa posledných asi 5 studených štartov bez spojky a bez kolísania. Okrem toho ďalších x štartov po zahriatí motora so spojkou aj bez a všetky v pohode. U tých nemá stlačenie spojky žiadny vplyv, ale čo je zaujímavé, že sa mi zdá, že bez spojky štartuje auto tak nejak ochotnejšie, mám pocit že to chytí skôr. Čakal by som to opačne.

Inak pýtal som sa na to v servisoch SNV aj KE, tvárili sa, že o tom nič nevedia, v KE mi dokonca tvrdili, že na to nie je nový soft (aj to až keď som im povedal, že podľa informácií z tohoto fóra sa to tak zvykne riešiť).

Teraz ma napadá, že odkedy som prezul na zimné gumy, tak otáčky ani raz nezakolísali. Aj auto ide po pustení volantu rovno ako šíp, s pôvodnými Kumhami 758 ťahalo mierne doprava (servis tvrdil, že je to sklonom cesty :roll: ). Zdá sa, že Goodyear vyriešil všetky problémy. ;-)
Getz 1.4 Dynamic
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gashtaan »

Po zahriati motora to uz je vzdy v pohode, kolisanie otacok, aspon u mna, sa prejavuje len so studenym motorom... potom uz mozem startovat kolko chcem :) Mne je skor cudne, ze sa ta zavada prejavila az 1-2mesiace po kupe... mozno sa dovtedy ten pocitac len kalibroval a az po tom case niekde "urobil chybu". Mozno by stacil reset :)

V servise mi povedali to co tebe, ale pisal som staznost do centraly hyundaiu a prave vcera mi odpisal "kontrolor servisnej siete" a pytal sa na moje VIN cislo a servis, kde som bol. Tak uvidime co sa bude diat dalej. Mam totiz pochybnosti, ze sa to vobec nejako este bude riesit, kedze ukoncili vyrobu...

Co sa tyka tych zimnych gum, ja som este neprezul, ale dost pochybujem, ze to kolisanie bude gumami :)
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
alesek.filipek
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2009, 00:10

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od alesek.filipek »

:wink:
Naposledy upravil(a) alesek.filipek dne 24 říj 2009, 13:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od Hardcam »

Kolikrat to sem jeste nakopirujes?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
gizmonka
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 kvě 2009, 09:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od gizmonka »

gashtaan píše:Po zahriati motora to uz je vzdy v pohode, kolisanie otacok, aspon u mna, sa prejavuje len so studenym motorom... potom uz mozem startovat kolko chcem :) Mne je skor cudne, ze sa ta zavada prejavila az 1-2mesiace po kupe... mozno sa dovtedy ten pocitac len kalibroval a az po tom case niekde "urobil chybu". Mozno by stacil reset :)

V servise mi povedali to co tebe, ale pisal som staznost do centraly hyundaiu a prave vcera mi odpisal "kontrolor servisnej siete" a pytal sa na moje VIN cislo a servis, kde som bol. Tak uvidime co sa bude diat dalej. Mam totiz pochybnosti, ze sa to vobec nejako este bude riesit, kedze ukoncili vyrobu...

Co sa tyka tych zimnych gum, ja som este neprezul, ale dost pochybujem, ze to kolisanie bude gumami :)
aj mne sa to prejavilo asi po dvoch mesiacoch..len nie každý getzík to robí..poznám ľudí čo sa veľmi čudujú tomu, pretože oni ho mali v poriadku a fičí im..no nenatrafili sme na bezchybné:))
Getz Dynamic 1.4 5dv.
slabostka
*****
Příspěvky: 1732
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Opět kolísání volnoběžných otáček u GETZE

Příspěvek od slabostka »

Ak ste z vychodu mám dobrú skúsenosť so servisom v Prešove- t.č. sa to volá myslím Motor car, predtým Automo na Petrovanskej- vedľa Mercedesu, Fiata a Mitsubishi. Mal som to za 5 minút a bez akýchkoľvek debát.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „GETZ“