Terracan - never more

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

rolbar píše:
Felotron píše:
hlobilp píše:Co takhle napsat importerovi co to tam maji za exoty... urcite by se tam na to podivali a auto dali do kupy
Mam neblahy pocit, ze APB je importer... :(
bohužel je to importér :/ na uto teď příjde nějaký expert, co rozhodne, jestli dají novu převodovku nebo ne :(
A bude to chtít i soudního znalce, další prachy
Jinak výměna vozu neexistuje, sleva neexistuje, vrácení peněz neexistuje

Co teda existuje??? :?
Peknej bordel... Soudniho znalce doporucuju vlastniho! Jestli bude jejich, tak... no nevim...

Rekl bych, ze slusny obchodnik by se mel omluvit, dat vec dohromady a aspon prihodit nejakou "pi*ovinku" jako darek...
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Reklama
 

Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Jestliže není reklamace vyřízena do 30 dní od podání, máte ze ZÁKONA nárok na výměnu zboží, NEBO na vrácení plné částky za auto. Je to ze zákona, takže ať neserou. Každý právník tohle musí vyhrát. Taky tam chodím, se servisem a přístupem jsem spokojen, s bezporuchovostí auta - mám ELANTRU už méně. I když, teď je auto celkem v pohodě, v posledním půl roce jenom jezdím.
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Moc o tom nevim, ale co se zkusit obrátit na sdružení ochrany spotřebitelů??
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
rolbar
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 čer 2007, 00:32

Příspěvek od rolbar »

jandaxx píše:Jestliže není reklamace vyřízena do 30 dní od podání, máte ze ZÁKONA nárok na výměnu zboží, NEBO na vrácení plné částky za auto. Je to ze zákona, takže ať neserou. Každý právník tohle musí vyhrát. Taky tam chodím, se servisem a přístupem jsem spokojen, s bezporuchovostí auta - mám ELANTRU už méně. I když, teď je auto celkem v pohodě, v posledním půl roce jenom jezdím.
jj, o tomto zákonu vím, ale co si budeme povídat, soud je to nejhorší a je to na hodně let :(

chceme alespoň novu převodovku

PS: stále používají argumenty: Vy jste si to vybral, tohle auto to dělá (to říkali i o spojce a po výměně je OK)

zatím to budeme řešit po dobrém
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Kámo.. normálně s tebou vyjebávaj a serou ti na hlavu.. spolíhaj na to, že jako importér jsou nedotknutelní.. taková kravina, že sis koupil auto, který to tak prostě má a máš si zvyknout mě dokáže zvednout ze židle.. vzhledem k mým velice neblahým zkušenostem už teď nikomu nedaruju ani zlámanou grešli a všechno hned řešim.. a ty se naser a volej to Sdružení obrany spotřebitelů myslim že tam už ti poraděj jak na ně.. četl sem některý případy a srdce mi zaplesalo.. tak do toho, držim pěsti.. za chvíli se budeš vozit novým Terracanem ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
rolbar
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 čer 2007, 00:32

Příspěvek od rolbar »

teď sepíšeme dopis APB, aby dali novou převodovku, pošlou na to nějakého znalce, který rozhodne, jestli jí dají nebo ne. Dneska jsem za to zapřahnul 2,5t a od baráku máme 16% stoupání, auto obstálo, ale něco tam hučí, si připadám jako mít starý ARO.

BTW: sice auto vrátili vyluxovaný, ale pěkně zapatlaný

viděli jste někdy někdo v APB na opravovanym autě ten igelit na sedačce??? Já teda ne
Naposledy upravil(a) rolbar dne 10 srp 2007, 09:28, celkem upraveno 1 x.
senatorB
Příspěvky: 2
Registrován: 09 srp 2007, 10:28

Příspěvek od senatorB »

Vy tady všichni nadáváte na APB, ale vůbec nevíte, jak to tam chodí. To aby Vám dali novou převodovku s rozvodovkou na garanci nerozhoduje APB, ale importér a ten to nemusí schválit. Většínou se nejdéle čeká na to, jak se HMCZ vyjádří ke garanci a k výměně garančního dílu.Jen na teraccana stojí rozvodovka 150000kč. A díly nechodí z maďarska, jak tu někdo říkal, ale z begie.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

senatorB píše:Vy tady všichni nadáváte na APB, ale vůbec nevíte, jak to tam chodí. To aby Vám dali novou převodovku s rozvodovkou na garanci nerozhoduje APB, ale importér a ten to nemusí schválit. Většínou se nejdéle čeká na to, jak se HMCZ vyjádří ke garanci a k výměně garančního dílu.Jen na teraccana stojí rozvodovka 150000kč. A díly nechodí z maďarska, jak tu někdo říkal, ale z begie.
O tom Maďarsku jsem psal já, protože ode mě pár H-servisů bralo doplňky a nějaký díl s tím, že v maďarském velkoskladu to dlouhodobě nemají. Tak možná jsou v HU jen doplňky, kdo ví, když některý modely dělají (li) v Turecku, tak už to bude taková globální výrobna.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

senatorB: ono jde o to ze APB je importer.. sidli na jedne adrese, takze zrejme o sobe vedi,
Co se tyce nahradnich dilu, mas pravdu, vozi se to z Belgie. Uz jsem to taky jednou vyuzil.. ale maji v tom bordel, spravnou soucast poslali az na podruhy :-)))
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
rolbar
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 čer 2007, 00:32

Příspěvek od rolbar »

Ahoj všem, píšu, abych informoval, jak se věc vyvíjí. Auto jsme po převzetí začali normálně používat i přes to, že převodovka nebyla 100%, tak si po čase "sedla". Ještě trošku hučí NOVÉ ložisko na spojce, stré to nedělalo, ale zase házela ta spojka. Takže ccca týden je vše OK?, dnes jsem omyl interiér, s kterým jsem čekal, jestli to nepůjde znovu do APB. Motoricky je tedy vše už OK.

Bohužel odešly zadní plynové vzpěry na 5. dveřích - mají vykloktaný čepy a když člověk jede přes výmoly, tak to strašně drnčí.

Příjde mi, že v tom APB dělá na dílně dost mladých lidí, asi by jim neškodilo nasadit tam někoho staršího.
Naposledy upravil(a) rolbar dne 13 srp 2007, 21:16, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To byl duvod, proc jsem opustil autoriz servis v Litomericich. Stale jsem jim tam vracel tu samou zavadu, vyresil to az muj soused.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
senatorB
Příspěvky: 2
Registrován: 09 srp 2007, 10:28

Příspěvek od senatorB »

Abych pravdu řek, tak tam dělá dost mladých lidí a kladou se na ně dost vysoké nároky. pracuje tam 22 machaniků ve třech směnách a opravuje se tam 60-80 vodu deně+ nová auta na prodej+ auta od HMCZ a vozy na bazar a pujčovnu. Spojkové ložisko, jako takové se nemaže, maže se akorát domeček, aby se ložisko po něm volně šoupalo. Jak jste si stězoval na to hučení převodovky, tak to je opravdu normální. Dělá to i uolně nový teraccan. Teraccan si myslim, že je dobrý, ale záleží na kusu. Jsou teraccany, co najedou 300 000km bez závady a pak jsou teraccany, co najedou 100 km a začnou se sypat. Hlavně si dávejte pozor na zadní ložiska a na diferencial, docela dost odcházejí
rolbar
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 čer 2007, 00:32

Příspěvek od rolbar »

Včera jsem s autem po delší době jel a všiml jsem si, že rádio jakoby strácí signál od antény, dneska jsem si udělal chvilku a prolezl většinu elektroniky auta (kde co je atd), jelikož mám v Octavii taky Sony, tak vozím vyndavací plechy v sadě nářadí, hbytě jsem rádio vyndal a zůstal zděšeně koukat, co s ním vylezlo, jednak had o délce cca 40cm a co mě absolutně zarazilo, tak jedna žíla byla prodřená tím, jak se rádio násilím rvalo do kaslíku, pohledem na pozici, odkud drát šel bylo jasno, byl to drát na napájení antény a předzesilovače - modrý. :roll:

Absolutně mě zaráží logika, s jakou někdo (Auto Palace Butovice) kupoval redukci z 16pin Hyund. konektoru na 2x iso.
Dá se totiž sehnat redukce 16pin Hyund. na Sony konektor,(a nebo jí vyrobit), tím by ubylo cca 15cm toho "hada", který se do útrob palubky opravdu jentaktak vejde a nehledě na to, že "had" nebyl nijak oizolován proti prodření o plechy pod palubkou - pomohlo pár motanců Tessa páskou za 55,- 25m Cena obou redukcí je +- stejná :roll:

Ještě v APB montovali závěs, tak ten jsem raději také prokontroloval a je OK

fotky snad mluví za své

Ještě bych rád uvedl, že jsem autoelektrikář a mezi mé specializace patří vozy koncernu WAG (WV, AUDI, SEAT, SKODA) + montáže audia.
Takto zbastlenou věc bych čekal od nějakého garážového kutila, ale né od autoelektrikáře APB.

PS: autorádio bylo součástí auta při koupi
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Ze by to byli cu*aci? ANO!!!!

Nenadelas nic... na podobne exoty trefis casto - bohuzel :/
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
rolbar
*
Příspěvky: 17
Registrován: 26 čer 2007, 00:32

Příspěvek od rolbar »

senatorB píše:Abych pravdu řek, tak tam dělá dost mladých lidí a kladou se na ně dost vysoké nároky. pracuje tam 22 machaniků ve třech směnách a opravuje se tam 60-80 vodu deně+ nová auta na prodej+ auta od HMCZ a vozy na bazar a pujčovnu. Spojkové ložisko, jako takové se nemaže, maže se akorát domeček, aby se ložisko po něm volně šoupalo. Jak jste si stězoval na to hučení převodovky, tak to je opravdu normální. Dělá to i uolně nový teraccan. Teraccan si myslim, že je dobrý, ale záleží na kusu. Jsou teraccany, co najedou 300 000km bez závady a pak jsou teraccany, co najedou 100 km a začnou se sypat. Hlavně si dávejte pozor na zadní ložiska a na diferencial, docela dost odcházejí
Pokud je pravda, že se na ně kladou velké nároky, tak je asi něco špatně, buď bude servis kvalitní nebo nekvalitní, to, že se na někoho vyvíjí tlak ke kvalitě moc nepřispívá a dopadá to tak, jak to dopadá, proběhnul jsem si tohle forum docela podrobně a ten ohlas, jaký tu je na APB, tak mluví za vše, znát toto forum dříve, tak bych vyhledal jiný servis už dříve.

PS: vše je o lidech a jejich přístupu k práci a úctě zákazníka, nezle se řídit jen podle tabulek, chce to i trošku "lidského přístupu"
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“