"Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Kde najradsej / najcastejsie tankujete?

SHELL
28
25%
OMV
21
19%
SLOVNAFT
4
4%
ESSO / AGIP
5
4%
LUKOIL
11
10%
BENZINA
21
19%
EUROOIL
7
6%
AVANTI
2
2%
Hypermarketove pumpy (Hypernova, Tesco, Makro)
13
12%
 
Celkem hlasů: 112

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Palivo u Slovnaftu

Příspěvek od Mexican »

Borek píše:Benzín beru u všech čerpaček.Zatím bez problému,jen u Tank Ono v Trutnově,je auto línější(benzín o 2,-Kč lacinější) a neberu u Slovnaftu,protože na jejich benzín,rachtají ventily jak zběsilé :evil: .To mám několikrát odzkoušené na více autech.
Zrovna dnes zůstala spousta aut stát na D1 po načerpání u Slovnaftu.Po načerpání nafty zničily po pár metrech motory(propálené písty...).Slovnaft namíchal do nafty ředidlo. :shock: Takže moje podezření na míchání kdejakého sajrajtu i do benzínu se potvrdilo. :( Už to u Slovnaftu přehnali. :roll:
Zas nazor proti nazoru. To ze je v palive riedidlo nie je tym, ze tam nejaky setrilek leje po nociach riedidlo. Je to tym, ze trasporter ktory prevaza palivo je zle ocisteny. Nic viac tam nie je. Co sa tyka slovenska, tam vsetky pumpy maju benzin od Slovnaftu (mozno az na premiove 99 a 100 okt benziny) a nevidim popri cestach kolony aut s rozpadnutymi motormi

CDDi asi bude tiez haklivy na kvalitu nafty, ale nemyslim si ze ju bude treba filtrovat cez priatelkinu silonku :-D

Kolega z prace ma H. Getz, 1,5 CRDi 81 kw, kazdy den Prostejov-Brno, asi 53 000 km, berie palivo na neznackovej pumpe na ulici U cerveneho mlynu (vedla Auto Balwin Brno) a jazdi mu to paradne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Chybi mi v seznamu Benzina a to dost:)...jinak jsem dal shell, ale neberu v-power diesel, znamy ma nachipovanyho smarta, kolem nafty se dost pohybuje a rekl mi, at v-power diesel neberu, z to jsou vyhozeny penize.
Btw, Shell ma stejny benzin jako ostatni, nekde jsem psal o rozhovoru s jednim cisternakem, ktery mi rikal, ze denne jede se stejnym palivem k odlisnym cerpackam. Udajne OMV ma mit palivo dovazene z Rakouska.
U Tank Ono je to sice nejlevnejsi, ale vzdycky se to chova divne. A to mi za to nestoji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

v-power diesel

Příspěvek od diosko »

Podarilo sa mi natankovat v-power diesel a mam subjektivny pocit, ze motor ma taky "plechovejsie klepavy" zvuk a aj mozno o nieco mensi tah. Naozaj to neviem naisto dokazat, len taky pocit :?
Aj ked Hardcam vystrihal pred v-p diesel, nebral ho uz niekto? Nespozoroval niekto to co ja?
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Nez mi to rekl, tak jsem ho bral...pocity stejny jako ty.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: v-power diesel

Příspěvek od CzechJoker »

Normálně beru naftu u Benziny (mám tam slevu 8) ), no předminulou nádrž jsem bral u Shellu a spotřeba mi poskočila o 0,7 l nahoru, motor měl divný zvuk a netáhnul. Nevím, do jaké míry je to jen subjektivní, ale jen co jsem druhý den nalil plnou u Benziny, už to jezdí zase normálně.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Re: v-power diesel

Příspěvek od diosko »

CzechJoker píše:Normálně beru naftu u Benziny (mám tam slevu 8) ), no předminulou nádrž jsem bral u Shellu a spotřeba mi poskočila o 0,7 l nahoru, motor měl divný zvuk a netáhnul. Nevím, do jaké míry je to jen subjektivní, ale jen co jsem druhý den nalil plnou u Benziny, už to jezdí zase normálně.
Ja som tankoval len na Shell, ale doteraz som bral "normalny" diesel. Tusim to maju oznacene ako diesel extra a bolo vsetko v poriadku. Ked vyjazdim nadrz, skusim si dat pozor aby som chytil spravnu pistol na cerpacke ;-)
Doplnene: a zabudol som spomenut, ze aj spotreba stupla asi o 0,5L (co nie je tragicke, ale ...) :roll:
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: v-power diesel

Příspěvek od CzechJoker »

diosko píše:Doplnene: a zabudol som spomenut, ze aj spotreba stupla asi o 0,5L (co nie je tragicke, ale ...) :roll:
Když najezdíš měsíčně kolem 5000 km jako já, tak je ten půllitr v nákladech přece jen cítit (cca 750 korun měsíčně - 9000 korun ročně).
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
vašek.63
*
Příspěvky: 71
Registrován: 03 led 2007, 17:37
Bydliště: Studenec u Horek

Není benzín jako benzín

Příspěvek od vašek.63 »

Máme tady benzínku Shell a po natankování je auto hlučný a nejede do kopce z mojí Lantrou na trojku a u Jet benzínu v pohodě na čtyřku a auto jede jako šlak .
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Vasek: tyhle testy jsem s Lantrou delal taktez:) a zkusenosti podobny, Jet neni vubec spatna znacka, kdyz jedu po D8 do Prahy nebo z Prahy, vzdycky tam neco cmrndnu, maj to levnejsi nez kdekoliv jinde.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Blacku,nadávají ti na tvoji značkovou kvalitní Shell. :lol:
Chlapi,jestli to nebude také tím přidáváním biosajrajtů do nafty. :roll:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Pokud se casteji bude menit palivovy filtr, bio"sracky" nijak nepoznas.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Jeeej.. a je to tu.. no ja som natankoval uplne doplna na UNICORN Hodejice (za Slavkovom, smer Bucovice) a nespozooval som ziadny rozdiel oproti Eurodieslu z HR alebo V-Power Dieslu od Shell.. Myslim, ze proste musi mat clovek stastie na tu konkretnu pumpu

kupil som si aditiva do paliva od STP (vola sa to DIESEL TREATMENT WITH ANTI-GEL) a ked to zratam tak ma plna nadrz z Unicorn a aditiva STP vyjdu o 150 Kc menej ako plna nadrz Shell V Power Diesel.. a STP tvrdi, ze to staci davat kazde 3 tankovania.. tak to teraz vyskusam - o par dni budem tankovat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Peter5
*
Příspěvky: 65
Registrován: 29 čer 2007, 18:31
Bydliště: okr. Michalovce

Příspěvek od Peter5 »

Nechcem posobit ako nevzdelanec :oops: ale aj tak co su aditiva a naco sluzia prosim o vysvetlenie. Dakujem
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: o tom jsem uvazoval, kdyz jsem byl v Makru, nakonec jsem to radsi nekoupil. Pak napis, jak jsi doipadl.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Peter5 píše:Nechcem posobit ako nevzdelanec :oops: ale aj tak co su aditiva a naco sluzia prosim o vysvetlenie. Dakujem
Dokáží zvýšit cetanové číslo nafty, pohlcovat vodu a něco dělat s oxidací...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“