Opravy laku - skrabance, preliaciny

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Přemysl Hrdlička
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2006, 11:41
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Přemysl Hrdlička »

Bohužel stejná zkušenost, barva orig. soupravy(350kč-Kladno) nesedí-mám natural gray, na tužce bylo napsáno neutral gray, tak jsem to ověřoval v centrále hyundaimotors a dle vin auta to bylo správné číslo barvy soupravy, která je v tomto případě světlejší a je to docela vidět. Předtím jsem měl černou orig. tužku na getze a ta perfektně seděla ?! Řešení je si nechat namíchat barvu u prodejce autolaků přímo s vlastním autem.
ACCENT 1,5CRDi-elegance 09/2007,NATURAL GRAY
Getz 1,6 sport 77kw(2003-2007)
Reklama
 

Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

... Predny naraznik ...

Příspěvek od Garcia007 »

... Zdrawim was hosi ... pomozte kde si mam dat urobit toto a ci sa to vobec bude dat urobit ... ani newem kde som to cuchol do frasa ... a co taka sranda moze stat ? ... diky moc ...


Obrázek
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: ... Predny naraznik ...

Příspěvek od zdenek76 »

na to se vyprdni, zvlášť před zimou
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re:

Příspěvek od xwing »

Přemysl Hrdlička píše:Bohužel stejná zkušenost, barva orig. soupravy(350kč-Kladno) nesedí-mám natural gray, na tužce bylo napsáno neutral gray, tak jsem to ověřoval v centrále hyundaimotors a dle vin auta to bylo správné číslo barvy soupravy, která je v tomto případě světlejší a je to docela vidět. Předtím jsem měl černou orig. tužku na getze a ta perfektně seděla ?! Řešení je si nechat namíchat barvu u prodejce autolaků přímo s vlastním autem.
Tiež som kúpil origoš podľa VIN na moje auto, tiež farba nesedela keď mi to v servise zatreli (škrabance po strete s iným autom na parkovisku), ale momentálne (cca mesiac od zatretia) to miesto ani nevidím ak to vyslovene nehľadám. A keď človek jazdí a má špinavé auto tak je to ešte ťažšie nájsť :mrgreen:

Edit: No musím sa opraviť, bolo to slabšie vidieť len preto že som mal poriadne zababrané auto, po vyumývaní to dosť vidno #-o
Naposledy upravil(a) xwing dne 03 pro 2009, 12:34, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od palčo »

Garcia007
Už sa to riešilo viackrát: je to plast, ten ti nezhrdzavie. Viem, je to nepríjemné, mne niečo podobné, ale vo väčšom, vykonala polovička. V servise som kúpil farbu s lakom a vatičkami (pre deti do uší-poradil mi to kamarát) som to zatrel a hotovo.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Melkor »

Já si na každé auto nechal namíchat lak přímo na míru. Podle typu auta (VIN) a podle stáří vzal prodejce vzorník a šel to porovnat s autem. Použil při tom černobílou mřížku ve které je uprostřed díra. Ta by měla zabránit chybám vnímání barvy okem vzhledem k okolí. Nastříkal jsem si tím kliky a zrcátka a nikdo nepoznal že to tak není original :-) Hlavne se tím dá vyřešit i problém blednutí toho plastu u zrcátka na starém accentovi. Na drobné opravy do ztracena vřele doporučuji. Cena za 250ml sprej byla cca 350.
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od palčo »

Budem sa musieť poobzerať po takej firme, ale na drobné škrabance podľa mňa nie moc vhodný sprej, lebo má veľký rozptyl. Štetčekom, alebo tou vatičkou zatrieš presnejšie tú malú odreninku. A sprej je na väčšie miesta. Ako píšeš, na kľučky a pod.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od rokolo »

Pokud máš jen spray a potřebuješ štěteček, tak ho prostě přiložíš těsně k rozprašovači, nastříkneš barvu a už "maluješ" 8)
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

Souhlas s Melkorem - objednal jsem si origo lakovou tužku podle kodu z TP. Nesedí to ani trochu - jinak řečeno 400,- v řiti. Ono totiž podle lakýry jsou některé metalízy (a nejen ty) v současnosti ne dvouvrstvé ale třívrstvé - s tzv. podstřikem. Opravný lak doporučuju namíchat v lakovně - vyjde to levněji a bude to sedět odstínem.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7925
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Mexican »

po jubilejnom 10 skrabanci som to uz prestal riestit - zapatlam tou dvojzlozkovou sadou :hyu: a hotovo.. je to trochu iny odtien, ale na modrej to vidiet len vtedy ked je dokonale ciste auto (teda nikdy).. priorita pre mna je aby sa skrabnute miesto nechytilo koroziou a aby sa lak nelupal dalej (na plastovych dieloch)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Taky už neřeším škrábance na autě.
Jak píše Mexičan, starám se pouze o to, aby se tam neutvořil rez apod., to znamená, že jsem si od drahé sestřičky půjčil obyčejný bezbarvý lak na nehty a vždy to jenom zatřel lakem, aby nebyl obnažený plech (plnič), po zaschnutí to na zlaté barvě, pokud to nehledám konkrétně, není skoro vidět.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od cert »

Tak pánové dneska první větší šrám :( . Na parkáči u obchoďáku zajíždím na místo a jeden pán couval z uličky a odnesl to můj LZ blatník a nárazník - nic vážnýho, ale lakovna to jistí. Ach jo. Zítra půjdu na pojišťovnu...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Tak to na...re.
Co dodat, holt někteří couvají asi jako moje bývalka a to tak, že při couvání koukají dopředu :evil: :twisted: Vraždil bych, kdyby mi to někdo takhle udělal, ale co se dá dělat, hlavně, že se nikomu nic nestalo [-o<
Pevné nervy a kdyžtak dej nějaké foto.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od palčo »

Aj ja som mal už párkrát namále. Posledne som bol s otcom v nemocnici a taktiež jeden dobrák sa rozhodol cúvať práve, keď mi otec nastupoval do auta. Až na tretie dlhé trúbenie tá "trúba" ](*,) (akurát, že to bol chlap) zastala asi 15 cm od predného ľavého blatníka. Ale poviem vám-srdce v hrdle, ako sa u nás hovorí. Ešteže mám húkačku vymenenú. :D/
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Opravy laku - skrabance, preliaciny

Příspěvek od Vilda »

cert píše:Tak pánové dneska první větší šrám :( . Na parkáči u obchoďáku zajíždím na místo a jeden pán couval z uličky a odnesl to můj LZ blatník a nárazník - nic vážnýho, ale lakovna to jistí. Ach jo. Zítra půjdu na pojišťovnu...
A co pachatel, už leží na oddělení ARO ?!?! Proto radši zaparkuju klidně 200 metrů daleko a dojdu ... tyhle parkoviště, to je neštěstí a nový auto takovýhle průsery jenom přitahuje :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“