špatné startování

Moderátor: Moderátoři

behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: špatné startování

Příspěvek od behe »

Tak, dnes vecer som ho konecne nacapal.
Otocil som klucik do polohy c. 2 a pri checkovani jednotlivych komponentov sa nerozsvietil vobec imobilizer. Takze ma neprekvapilo, ze nenastartoval. Sputil som ho 20 cm po briezku a nepomohlo. Tocenie klucikom dolava doprava tiez nepomohlo, musel som ho fyzicky vybrat a dat znovu dovnutra - potom sa kontrolka imobilizera rozsvietila a uz startoval.
Takze, koniec spekulacii, chyba je odhalena.

Zaroven sa mi dnes objavila ina neprijemnost - po nastartovani som sa snazil rozbehnut na jednotke, ale kratko po rozbehu napriek pridanemu plynu otacky prudko isli dolu a auto neprijemne skokom spomalilo. Rozbeh sa mi podaril len ked som to vytocil na nejakych 3500 a tak pustal spojku. Aj na dvojke skakal, zase som musel pustat pomaly spojku pri vyssich otackach. Po cca. 300 m to uz nerobil. Cim to je?
Matrix Premium 1.6
Reklama
 

michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: špatné startování

Příspěvek od michal2828 »

Je to softwarem v řídící jednotce. Už se tady kolem toho diskutovalo. Staré modely měly vyšší spotřebu, tak prý soudruzi přeprogramovali řídící jednotku, aby docílili menší průměrné spotřeby (7.3 l/100 km) a tohle z toho vylezlo. Mě to dělá taky, výraznější je to v zimě, kdy si asi studený motor po startu žádá hodně paliva. Se zahřátým motorem jsem nikdy neměl sebemenší problém. Je třeba naučit se s tím žít, tzn. u studenýho motoru nikdy hned neakcelerovat naplno a prudce se rozjíždět, chce to plynule přidávat a postupně pouštět spojku a pak je všechno v pohodě. Jinak taky postačí to nechat chvilku (kolem 30 s - 1 min.) zahřát a pak je taky bez jakéhokoliv problému. Třetí varianta je
(jestli je to fakticky možné) nechat přehrát starší software, pak to ale asi bude víc žrát.
Naposledy upravil(a) michal2828 dne 30 kvě 2009, 19:09, celkem upraveno 1 x.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: špatné startování

Příspěvek od behe »

Mna znepokojuje to, ze doteraz mi nic take Matrix nerobil, ani v najvacsich mrazoch.
Rozbeh bol vzdy v pohode.
Matrix Premium 1.6
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: špatné startování

Příspěvek od behe »

Takze auto bolo v servise.
Samozrejme, ako na potvoru, v servise vsetko fungovalo.
Diagnostika neukazala ziadny problem, auto bolo "prepustene"
ako bez zavad...

Co mam robit? Ako riesit a ako vobec dokazat problem,
ktory sa prejavuje len niekedy a najma nie na rozkaz?

V servise mi odporucili pockat, az to zacne robit castejsie alebo sa
to pokazi uplne. Lenze to moze prist az po uplynuti zaruky...
A najma, nechcem mat casovanu bombu... pojdem niekam
s detmi a odvisnem kdesi v pazi...

Neviete niekto poradit servisd, kde by vedeli to startovanie vyriesit?
A kde by vedeli aj nieco viac ako PC diagnostikou konstatovat ze auto
nema problem?
Matrix Premium 1.6
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: špatné startování

Příspěvek od rastos »

Asi ti neostane ine len zacat obvolavat Hyundai servisy (bavit sa s prijimacim technikom) a skusat , kde budu ochotni vymenit obcasne haprujucu cievku imobilizera na zaruku, aj ked im prave nebudes vediet preukazat jej nefunkcnost... Tam kde s tym uz maju skusenosti, by to mohli pochopit a vyjst v ustrety.
Matrix 1.6
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: špatné startování

Příspěvek od behe »

rastos píše:Asi ti neostane ine len zacat obvolavat Hyundai servisy...
Tento krizovy variant nastastie nebolo treba pouzit. Celkom ochotne mi to nakoniec navrhli
aj spravili v "mojom" servise, stacilo iba pokracovat v komunikacii. Mozno pomohlo aj to,
ze som uz nehovoril o startovani, ale vyslovne o imobilizeri.

Tak, je to vymenene, a dufam ze chyba bola naozaj prave tam. Zatial auto poslucha...
Matrix Premium 1.6
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: špatné startování

Příspěvek od michal2828 »

Tak sláva, aspoň je tady další pozitivní zkušenost se servisem. Že by se blýskalo na lepší časy?
Naposledy upravil(a) michal2828 dne 26 kvě 2011, 12:16, celkem upraveno 2 x.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
MIKEs84
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 dub 2008, 18:57

Re: špatné startování

Příspěvek od MIKEs84 »

Já měl stejný problém (nemohl jsem startovat) obzvláště, když bylo tepleji (stačilo nechat auto na slunci) a občas jsem nenastartoval. Volal jsem servis a říkali, že nejspíš problém s kroužkem na imobilizéru, že to už znají, ale dají to na diagnostiku aby byli chytřejší a ta chybu prokázala.
Vyměněný kroužek na imobilizéru (nevím co to vlastně je :) ) a funguje.
Na tento problém taky prý ukáže, že kontrolka imobilizéru při žhavení (mám diesel) se vůbec nerozsvítí anebo rychle zhasne.
Hyundai Matrix Premiun 1,5 CRDi
Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Re: špatné startování

Příspěvek od kokos »

Tak i já jedu dnes na výměnu cívky v imobilizeru. Takže toto je opravdu rozšířená závada. Ale na druhou stranu je to vlastně první za celou dobu (najeto 23500 km). Opravit to jedu do Auto Lipa v Novém Jičíně. Dali to na diagnostiku a za pět minut jsem byl objednán na druhý den. Oprava prý potrvá cca 30 minut.
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: špatné startování

Příspěvek od behe »

Tak a zase sa objavil problém s imobilizérom.
Už poučený minulým vývojom som šiel do servisu a chcel som, aby vymenili cievku imobilizéra. Ale chlapík od elektriny to odsunul ako variant B a na začiatok iba prečistil všetky kontakty- odvtedy to funguje. Takže niekedy to ani nemusí byť tá cievka.
Matrix Premium 1.6
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“