Spotřeba

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2008, 09:05
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek od Dan »

No to je zajimavý, nám se hluk motoru zdá úplně normální, jak jdou otáčky nahora tak i hluk motoru, ale vše vyrovnaně a bez většího nárustu hlučnosti a to i někdy vytáčím na čtyři tisíce otaček.
Podvozek mám taky dobře stabilní, auto pěkně projíždí i vyšší rychlostí zatáčky, ale pokud jedu po horším povrchu vozovky(skoro všechny naše silnice) tak do kabiny auta se linou dosti značné otřesy od přední tak i zadní nápravy v okolí uložení tlumičů jako by byly vymlácený misky uložení. Přemyšlím, že si to na záruku nechám vše prohlédnout.
Reklama
 

michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Příspěvek od michal2828 »

Dan píše:No to je zajimavý, nám se hluk motoru zdá úplně normální, jak jdou otáčky nahora tak i hluk motoru, ale vše vyrovnaně a bez většího nárustu hlučnosti a to i někdy vytáčím na čtyři tisíce otaček.
Podvozek mám taky dobře stabilní, auto pěkně projíždí i vyšší rychlostí zatáčky, ale pokud jedu po horším povrchu vozovky(skoro všechny naše silnice) tak do kabiny auta se linou dosti značné otřesy od přední tak i zadní nápravy v okolí uložení tlumičů jako by byly vymlácený misky uložení. Přemyšlím, že si to na záruku nechám vše prohlédnout.
Myslím, že můžeš být v klidu. Já jsem taky byl zpočátku zděšen tím hlukem od zavěšení kol. Taky mě to připomíná vytlučené čepy, to je ale při najetí 1200 km nesmysl. Je to asi dané tím, že jsem byl zvyklý na měkčí francouský auta. (naposled clio). Teď už to neřeším :)
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Dan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2008, 09:05
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek od Dan »

Asi si budu muset zvyknout, ale určitě si to alespoň sám až bude lepší počasí překontroluji.
Ty čepy byly pouze přirovnání.
santamaria
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 úno 2008, 00:37
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od santamaria »

Dan píše:Tak jsem už dvakrát měřil spotřebu na Matrixu 1,6i Prémium a vyšlo mi 7,4l na sto. Jezdil jse více mimo město, ale i ve městě(kolony). Pravda, že jsem jezdil max. 120, ale já si to za volantem v běžném provozu užívám.
Jak se vám zdá hlučný podvozek na nerovné vozovce? Mám najeto 1200km a při jízdě po nerovnosti to dělá docela velký hluk. Přirovnávám to jako by byly vymlácený čepy nebo se třásly brzdové třmeny.Napište vaše zkušenosti a zda jsou k mání nějaké odhlučňovací sady na podvozek.
Tak s tou hlučností se stotožňuju. Mám 1.6 2003 30tisíc km a taky to zní jako čepy nebo třmeny. Navíc mi mezi 80 a 90 km rychlosti začne mírně vybrovat podvozek. Kola jsou vyvážený, geom. v pohodě a čepy snad taky. Pneu vypadaj taky ok (nešmajdaj, rovnoměrně a jen mirně sjetý). Dělá to i na zimákách, jsem z toho odvařenej, jsem za hnidopicha, ale to auto se opravdu chvěje. Při nižší rychlosti (60) cejtím ve volantu mírný šmajdání kol hlavně při zatáčení. Tak nevím.
santamaria
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od karves »

Já bych přece jenom vyzkoušel nechat převážit ty pneumatiky. Loni se mi stalo něco podobného. Při výměně zimních za letních jsem nechal letní převážit. Následovalo asi čtrnáct dní, kdy se při cca 100 km/hod objevily vybrace. Tak jsem zajel znovu do toho servisu. Náhodou tam byl zrovna majitel. Kola dali rovnou z auta na vyvažovačku - a bylo jasný, že jsou špatně vyvážený. Moc se omlouval, gratis je osobně převážil a od té doby jsem nevěděl, že nějaký podvozek mám. (prý tam mechanik nasadil špatný středící náboj - vše je většinou v lidech). Mám Matrixe již pátý rok. Když se zapomenu, tak jedu 170 (i víc) a jízda je naprosto perfekní a klidá. Letní pneu mám originál. Zimní jsou Sava na origo plechových discích - dělali to u firmy. Ty zimní mírně vrčí při pomalejší jízdě. Jinak díra je díra, Matrix nění RR. Ale celkově po čtyřech a půl letech vše perfekní a nejvíce záleži na servisu!!! :D
SF Elegance AT
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

spotřeba

Příspěvek od michal2828 »

Tak jsem po zajetí cca 2000 km, vyzkoušel defenzivní jízdu, jak se říká na spotřebu (v běžném příměstském provozu, při dodržování stanovených limitů) a spotřeba byla více než dobrá 6.74 l/100 km. Podotýkám, že se nekonalo téměř žádné vytáčení max. 3000 otáček/min.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Dan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2008, 09:05
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek od Dan »

Také mám najeto cca 2000km a při dodržování silničního zákona (občas i jízda nad stanovené limity) mi vyšla spotřeba 6,7l.
Chci vyzkoušet dodržovat přesně silniční zákon (50 a 90) a uvidím co vyjde. Pak dám zprávu co jsem naměřil. Dosud jsem jezdil na zimních pneu.
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

Tak prispejem aj ja.
Moj Matrix 1.6 sa este len blizi k prvej tisicke (875 km). Jazdim prevazne v meste (80% z kilometrov), ale mimo spicky, takze pomerne pohodovo.
Vyrobcom udavana spotreba v meste 9.1 ma nenadchynala, ale bol som so skripajucimi zubami pripraveny na tych 9 litrov.
To co mi realne vychadzalo, sa mi nie celkom pozdavalo, tak som si pockal na dalsie tankovanie, aby som sa uistil, ze je to tak. A je to tak, celkom mile prekvapenie. Rovnych presnych 7.5 litra/100 km.
Takze zatial vladne spokojnost. Aj ked... ktovie aky cert je za tym, pri tankovani som platil 1666.10.
Matrix Premium 1.6
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Tak to já jsem se při jízdě po městě (ráno ve špičce, večer po celkem volných silnicích) pod 9 l ještě nedostala :cry:
Matrix 1,6/76; r.2007
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Příspěvek od michal2828 »

Tak to jezdíš +- podle tabulkové spotřeby pro město a uvádíš, že to vlastně ve městě najedeš. Ono v městským provozu"žere" všechno.Vypadá to, že ta tabulková spotřeba celkem sedí. :wink:
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Takže já už jsem dneska měřil spotřebu potřetí... poprvé cca 8,9 při jízdě po městě ale v rámci záběhu ve vysokých otáčkách, tzn. hlavně na trojku, podruhé cca 8,4 (občas jízda mimo město) a dneska cca 400 km po slovenské D1 přičemž dopoledne 40 min. popojíždění v koloně u Trnavy (:x ) a jinak 130-140km/hod + odpoledne klima, tak spotřeba 7,3l/100 což se mi zdá skutečně odpovídající tabulkovým hodnotám...
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

HankaK píše:Tak to já jsem se při jízdě po městě (ráno ve špičce, večer po celkem volných silnicích) pod 9 l ještě nedostala :cry:
Mozno ta spicka je az to prave, comu sa hovori mesto. Dnes som to zazil, trikrat cakat na semaforoch, vsetko pomaly, zapchy. V tomto bezne nejazdim. Ak by som jazdil v takejto spicke, nechcem tu spotrebu vidiet...
Matrix Premium 1.6
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

michal2828 píše:Tak to jezdíš +- podle tabulkové spotřeby pro město a uvádíš, že to vlastně ve městě najedeš. Ono v městským provozu"žere" všechno.Vypadá to, že ta tabulková spotřeba celkem sedí. :wink:
Já vím, že pro město má motor 1.6 psanou spotřebu 9.1, ale pod městským provozem si představuju časté zastavování a rozjíždění, pomalou jízdu. Já jezdím hodně po okruzích, dlouhé přejezdy bez zastavení - podle mně to je spíš něco jako kombinovaný provoz .
Matrix 1,6/76; r.2007
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Příspěvek od michal2828 »

Pokud je to tak, že tvůj jízdní režim se spíš blíží kombinovanému provozu, tak je těch 9 litrů opravdu hodně. Každý kousek (auto) je jiný, možná ten tvůj je trošku hladovější.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Bojím, bojím, že opravdu je :cry:
Matrix 1,6/76; r.2007
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“