Jaký olej?

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

Korálek píše:Hm tak ten odkaz je zajímavej ale neuplnej a trošku mimo.
Když by byl ten člověk fundovanej tak proč se nezmínil ani slovem o specifikaci API.
Ta jesně říká že první písmeno označuje použití pro benzínové motory tj
písmeno S a druhé použití pro nafťáky tj písmeno C.
Druhé písmeno uvedené za prvním znamená že čím je v abecedě dále tím je olej pro daný motor kvalitnější.
Např.API SL/CF jasně říká že je dobrej pro benzín i pro naftu.
Ale olej API SE/CB je pro naftu nic moc.
Zmínil, chce to jen přečíst všechno
http://www.autopress.cz/mazivarske-myty ... vych-oleju
http://www.autopress.cz/mazivarske-myty/
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

v klidu, nic se nestalo, rozhodne jsi tim nicemu neublizil, ale ani nijak vyrazne neprospel. Tady asi slo o to (a ja se s tim u kolegu setkal), ze se kdesi doporucuje vyplach oleje v zabehu hned po par (vetsinou 1500) kilometrech. To uz ale dnes (asi 8 roku) neplati, vsechny motory jsou z fabriky slusne zabehly. I kdyz, takovy brutality jako long-life oleje na 60kkm bych nezkousel :) S tema lepsima startama mas recht. Akorat to sezere vic penez. Rekl bych skoro zbytecne. Co by za to bylo piv :shock:
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

A je to tady zase-ooooooo Rade622,vidíš to :shock: .K olejům už jsem toho tady napsal já i ostatní více než dost.
Blacki 1-buď v klidu,tenhle olej,co jsi tam nalil,je pro tvůj motor více než dobrý(míněno dobře-jako,že kvality oleje,ten motor nevyužije).Osobně bych v obchodě koupil celou náplň motoru(stejně kvalitního oleje,ale jiné značky),za cenu 1 litru toho tvého. :lol: Na značce nezáleží(za tu jen připlácíš :lol: )-důležité jsou jak už kolegové napsali-údaje API a teplotní údaj.Ty jsou u tvého oleje více než dostačující. :wink: Takže v klidu užívej jízdy. 8)
Jo a jak psal Ryba-měnit olej po 1500km je nesmysl :roll: .Jen jsi vyhodil balíček stokorun. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
blacki1
*
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2007, 19:51
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od blacki1 »

Děkuji, děkuji :D Olej jsem měnil při 1500km proto, protože mám auto nové a na doporučení výrobce či prodejce mě byla doporučena výměna. Samozřejmě že se olej mění až po 15000 km :D Nejsem začátečník :oops: Zůstanu u 0W40 Mobil1, platí se možná něco i za značku ale to mě nevadí, mám aspoň dobrej pocit :D :D A na nějaké to pivo mě také snad ještě zbyde 8) Zde, na této adrese se dočtete víc o mém olejíčku!! http://www.olejservis.cz/index.html?pod=/3x123x0.htm Díky Bořku!! :D
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Já si vždycky při takových příležitostech říkám, komu to prospěje. A tady mám silný pocit, že taková celkem zbytečná výmněna oleje prospěla prodejci. Pak už je jen krůček tvrdit - třeba po najetí 50000 kilometrů - že je třeba motor začít aktivně chránit přípravkem XY a bubáky se jen pohrnou :?

Co říká návod u benzínu? Záběh cca 1000 km, do první garančky v 15k kontrolovat hladinu oleje a dolívat ostřikovače. A jestli byly v motoru nějaké špóny, výměna oleje to už nezachrání :twisted:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

blacki1 píše:Děkuji, děkuji :D Olej jsem měnil při 1500km proto, protože mám auto nové a na doporučení výrobce či prodejce mě byla doporučena výměna. Samozřejmě že se olej mění až po 15000 km :D Nejsem začátečník :oops: Zůstanu u 0W40 Mobil1, platí se možná něco i za značku ale to mě nevadí, mám aspoň dobrej pocit :D :D A na nějaké to pivo mě také snad ještě zbyde 8) Zde, na této adrese se dočtete víc o mém olejíčku!! http://www.olejservis.cz/index.html?pod=/3x123x0.htm Díky Bořku!! :D
Jo jasně je to tvoje rozhodnutí a to ti nikdo nemůže vzít :)
Já jsem tam měl z fabriky Castrol tak tam leju Castrol TXT.
Je dobré na oleji nešetřit protože ten motor pak vydrží víc než když do něj leješ jenom minerál 15W40.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Šutřík
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2009, 13:35
Bydliště: České Budějovice

Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od Šutřík »

Zdravím všeci.
Jsem zde nově registrován, i když se přiznám, že sem již pár měsíců pravidelně koukám :-) Mám dotaz ohledně oleje. V manuálu se píše, že by olej měl splňovat specifikaci API: CH-4 a výše a ACEA: B4 a výše, a měl by to být olej mimojiné např. 5W-30 (tedy ne 5W-40 jak zde někdo taky používá a i já jsem ho chtěl použít). Ale ať hledám jak hledám, nikde jsem nenašel olej specifikace CH-4, většina je pouze CF (tedy teoreticky horší). Myslíte, že by s takovým olejem spec. CF mohly být v servise nepříjemnosti? Zatím jsem si vyhlídl oleje Mobil ESP Formula 5W-30 nebo Total Quartz Future 9000 5W-30, co si o nich myslíte? Případně budu rád za jakékoli další alternativy. Díky moc
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance EB
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od tom »

Šutřík píše:Zdravím všeci.
Jsem zde nově registrován, i když se přiznám, že sem již pár měsíců pravidelně koukám :-) Mám dotaz ohledně oleje. V manuálu se píše, že by olej měl splňovat specifikaci API: CH-4 a výše a ACEA: B4 a výše, a měl by to být olej mimojiné např. 5W-30 (tedy ne 5W-40 jak zde někdo taky používá a i já jsem ho chtěl použít). Ale ať hledám jak hledám, nikde jsem nenašel olej specifikace CH-4, většina je pouze CF (tedy teoreticky horší). Myslíte, že by s takovým olejem spec. CF mohly být v servise nepříjemnosti? Zatím jsem si vyhlídl oleje Mobil ESP Formula 5W-30 nebo Total Quartz Future 9000 5W-30, co si o nich myslíte? Případně budu rád za jakékoli další alternativy. Díky moc

Servis mě do toho sám od sebe dával dle faktury 5W-40.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 290
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od Matrix44 »

olej 5W-40 znasa len vacsiu zataz (teploty) ako olej 5W-30, takze by si ho len predimenzoval, co by urcite nevadilo.

Matrix44
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Uživatelský avatar
Šutřík
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2009, 13:35
Bydliště: České Budějovice

Re: Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od Šutřík »

Tak to jsem z toho blázen.... někomu do faktury napsali "technologicky nevhodný olej" a jinde ho zase dávají běžně..... Raději bych tam viděl 5W-40, protože jezdím i vyšší rychlostí po dálnici, ale protože v manuálu není uvedený, tak jsem s ním raději nepočítal no....
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance EB
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od Mexican »

este ze tato tema nebol vobec diskutovana na desiatkach stran o garancnych prehliadkach :?

1. https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=46&t=5197
2. https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=46&t=5651
3. https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=46&t=8357

vlakno zamykam, o 2-3 dni zmazem, resp zlucim s tematicky pdodobnym
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Šutřík
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2009, 13:35
Bydliště: České Budějovice

Re: Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od Šutřík »

Tak se omlouvám že se to řeší i jinde, ale vlákna jsem pročítal všechny a nikde jsem se nedozvěděl např. který specifikace se dodržet musí apod. Obecně mi přijde tématika kolem oleje dost velká a složitá a každý servis to asi řeší různě. Myslel jsem že tu třeba bude nějaký odborník....
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance EB
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od Mexican »

Šutřík píše:Tak se omlouvám že se to řeší i jinde, ale vlákna jsem pročítal všechny a nikde jsem se nedozvěděl např. který specifikace se dodržet musí apod. Obecně mi přijde tématika kolem oleje dost velká a složitá a každý servis to asi řeší různě. Myslel jsem že tu třeba bude nějaký odborník....
odbornikov tu moze byt aj 50, ale vzdy rozhodne servis.. na 5W40 nas jazdi vela, kilometricky je to uz solidnych par desiatok tisicov km (u mna konkretne 55 000km na Total Quartz 9000).. citaj vlakna o garancnych prehliadkach, to jedine ti mozem odporucit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od cert »

Pyramida Průhonice dává Shell 5W-40 do 1,4 i 1,6 i CRDi. Sám jsem dával Mogul Racing 5W-40 a servis ho akceptoval bez připomínek (spíš dodávali, že to je jeden z lepších olejů).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Šutřík
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2009, 13:35
Bydliště: České Budějovice

Re: Vlastní olej do CRDi

Příspěvek od Šutřík »

Tak díky, 5W-30 davat nebudu, dam radši 5W-40 Total, Mobil, Castrol nebo Shell. Bál jsem se toho proto, že 5W-40 není v manuálu a někdo s tím měl myslím problém v servise.... Ale když tam i servis leje tohle tak pak není co řešit :)
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance EB
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“