nečistoty na Olejovém víčku

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

Díky za rady budu jak ostříš :D
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Reklama
 

rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

luke

Příspěvek od rade622 »

Vždyť já to psal kvůli JJIRKovi. Není přece dobré hned strašit tím nejhorším, když nevíme oč jde. Podle mě by se spíš mělo postupovat od těch lehčích závad k těžším. Hledat možnosti a zkoušet co pomůže dříve než výměna vozu či GO motoru. Než sundávat hlavu, raději vysledovat jestli to není nějaká banalita. Jinak, napsat někomu kdo si stěžuje že ho obrazně řečeno tlačí boty, že jeho strýce taky tlačily a on musel potom jít na operaci kyčle, i když je to úplně jiná příhoda, protože on měl před tím ještě poškozený kloub( nadsázka) je zhruba srovnatelné.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Anonymous píše:
ivan.raffai@seznam.cz píše:...ale v tomhle případě
už ti musela tlakovat voda!!!
Ale hlavne mi tlakovala krv v zilach. Motor bol po vymene tesnenia pod hlavovu a kompletnej kontrole :lol: vraj. A to bol znackovy servis. Nakoniec mi to opravil taky panko s malou garazickou a zlatymi rucickami. Odvtedy je zatial pokoj. Ale aj tak obcas mrknem pod viecko.
No nejsi první ani poslední človíček kdo takto u tzv.autorizovaného servisu dopadl!! :!:
Výměna těsnění je takový rituál,když splníš všechny podmínky co k tomu patří,tak věř,že auto pojede!!!
Ale,když někdo něco ošidí,tak auto se Ti pomstí i s úroky!! :wink:
A ten pán co Ti to dělal,tak má dobrej přístup k té práci,je to dost taky o
psychologii!!Když ho to baví a zajímá se o to ,tak ta práce vypadá úplně
jinak,je to jako s vařením,ženská,která uvaří s povinnosti,tak to jídlo nebude tak dobré,ale když vaří z lásky a baví jí to jídlo bude skvělé!!! :!:
A votom toj e! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Lukasking
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 pro 2005, 20:47
Bydliště: Tábor

Příspěvek od Lukasking »

I kdyby po otevření chladiče voda cákala ven nemusí to být hned těsnění pod hlavou to samé udělá i nefunkční termostat...zažil jsem to u Lantry r.95 [/quote]
Hyundai Lantra combi, r. 98 1.6 16V LPG
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Lukasking píše:I kdyby po otevření chladiče voda cákala ven nemusí to být hned těsnění pod hlavou to samé udělá i nefunkční termostat...zažil jsem to u Lantry r.95
[/quote]

Nefunkční termostat??? :shock: :shock:
To je vždycky průšvih!
Jakmile termostat neotevře, hlava se přehřeje to každopádně bez milosti!! :!:
Pak jde o to,bud to hlava vydrží a odejde pouze těsnění pod hlavu nebo
to těsnění vydrží ,ale prakne hlava no anebo obojí a taky se může stát,že
to nemusí vydržet blok motoru!!! :!:
No a i když jenom přece se to zachrání,tak stejně je to na nic,protože se hlava každopádně zkroutí a těsnění po hlavou bude vyžhavené no a pak
bouchne!!! :!: :cry: Voda přestane cirkulovat a jde sama nahoru tedy do hlavy
a spodek je (teda blok) studený a neochladí se to ani kdybysi se zbláznil! :!:
Termostat vždycky udělá takovou paseku !! :!: :cry:
P.s Měl jsi někdy nějakého turbodiesela???Jakmile nefunguje termostat vždycky praskne hlava a to než napočítáž do tří!! :!: :!:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
zzzema
*
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2005, 11:35
Bydliště: osek

Příspěvek od zzzema »

čauky.hele tak ta tvoje vaselina pod víčkem.tak to je vysrážená voda s olejem.bud to to můžeš mít jenom vysráženou vlhkost,nebo ti do oleje vlítla voda z chlazení.bud to bude v prdeli těsnění pod hlavou,nebo hlava.nebo hnutá vložka.no maximálně vylágruješ kliku :D
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“