spojka na coupe GK

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od r_e_n_e »

jj Markus...ja som to postrehol.
Ale pytam sa preco? Nestacilo vymenit iba lamelu?
To my chces povedat, ze pritlacny tanier, lozisko ti uz odislo? :shock:

dik

Markus Huhtimo píše:V poslední větě ti tam píšu, že jsem to řešil celou keramickou spojkovou SADOU :wink:
Na výběr je toho dost, všechno ale v Amru. Na druhou generaci je stokrát těžší něco v Evropě sehnat, než na první. Ať už brzdy, stavitelný podvozek, atd.
Já koupil nakonec tuto sadu : http://gripforce.com/store/index.php?ma ... cts_id=186

S shippingem apod. to bude cca 10 tisíc...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Jo, přesně to chci říct :) Moje spojka má 73 tisíc a je po smrti. Komplet. Tak jedna varianta byla nechat si udělat přítlačák na zakázku, ale když jsem zjistil, kolik by to stálo a dobu dodání, tak jsem si říkal, že je lepší to objednat sakumprdum jako sadu a hotovka. Za keramický set je to slušná cena...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
Naahk
**
Příspěvky: 114
Registrován: 22 čer 2010, 20:01
Bydliště: Šumperk

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Naahk »

Já musel měnit spojku po 72 tis km. Dal jsem tam komplet VALEO a vyšla mě na 3300 kč. :tus:
Matrix 1.6

Before?Opel Zafira 2.0l DTI 74kw
before:Hyundai Tiburon GK. 2,0l 2G
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Tringi »

Jak jsme se bavili na sraze, mám 61 tisíc, a taky občas registruju lehký prokluz při řazení ve vysokých otáčkách. Načal jsem ji rozhodně svým blbnutím. :? Dělá to ale jen někdy a ještě jsem neidentifikoval přesné podmínky. Přesto taky začínám pomalu uvažovat, jestli vyměnit za originální nebo nějakou lepší.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od r_e_n_e »

heh....fasa.

ja mam zatial 38tisic. takze neuvazujem o tom, ze vymenim komplet. spojka mi vobec nepreklza, iba mi zabera az uplne hore.
takze by som najprv asi skusil vymenit tu spojkovu lamelu. nemate niekto link na dobry shop, kde by som zohnal na model FX?

alebo da sa aj vyska zaberu nastavit? pozeral som do manualu a tam je iba nastavenie vysky pedalu...
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Stanley »

Já mám spojkovou sadu Valeo, je za dobré prachy a nestěžuju si. Jen pro info, pokud pomůže při výběru ;)
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od HolyHole »

Taktéž mám spojkovou sadu Valeo, kupovanou cca někdy před dvěma měsíci. Nalítáno mám na ní zatím něco málo přes dva tisíce km. Zatím v klidu.
Jinak měnil jsem ji zhruba ve 109 000 km.
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Njn, ale přítlačák na Valeu bohužel prostě není pro sportovní nebo chcete-li sportovnější jízdy (ano, vím, že tohle není sportovní auto), což mě osobně štvalo. Záškub auta a okamžitý záběr bez prodlevy s keramikou je ovšem zážitek. Nehledě na to, že takový Viki si dal na Tuningmeetingu v Olmu tři sprinty a spojka mu smrděla tak hodinu. Proto se podle mě vyplatí investice do keramiky...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od r_e_n_e »

ludia...ale vy t u vsetci riesite komplet celu sadu... pritlacny tanier, lamela, lozisko.
ja mam nabehane 38tisic a to mi chcete povedat, ze vsetko je v prdeli?

a po druhe...mne spojka nepreklzuje, preradovanie je ok...iba mi zabera az uplne hore.
kto mal auto predtym a trocha s v nom sprtal, tak vie, ze by to malo byt iba zlym nastavenim polohy pedalu...
ak by mi spojka presmykovala a tazko by som zaradoval stupne, tak potom by som pouvazoval nad vymenou celeho kitu. ](*,)

No nic...v piatok idem do Hyundai servisu, tak potom budem mudrejsi...
Potom napisem...
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Tringi »

Buď v klidu, mi taky odjakživa zabírá až nahoře.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Naahk
**
Příspěvky: 114
Registrován: 22 čer 2010, 20:01
Bydliště: Šumperk

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Naahk »

rene v coupe je spojka hydraulická tak se štelovat nedá.Taky mě pedál zabíral až na hoře a pak to začlo prokluzovat.A řazení šlo absolutně bez problémů i když už spojka nezabírala takřka vůbec. Mněnil jsem to vše protože když už jsem to měl rozdělaný a za ty prachy.Klidně jí můžeš mít v řiti i po 40 tis.Záleží jen na stylu jízdy.
Matrix 1.6

Before?Opel Zafira 2.0l DTI 74kw
before:Hyundai Tiburon GK. 2,0l 2G
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Rene, dobře si rozmysli, jestli je lepší koupit celou sadu třeba toho Valea za 3300, nebo jen přítlačák za 2000 a pak platit další peníze za montáž (která je na kupéčku složitá, ptz se musí jeřábem zvednout celý motor) a pak po dalších 40-ti tisících měnit zbytek okolo přítlačáku a zase platit za tu práci. To si myslím, že se ti stokrát více vyplatí koupit celý ten set. Nebavíme se tady o rozdílu v desetitisícech, ale o tisícovce...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od r_e_n_e »

dakujem vsetkym za komentare...

Tak to si ma Markus dostal...ak sa takto spojka opotrebovava na Tiburonoch, tak to dakujem korejskym inzinierom. Cely motor dvihat kvoli vymene lamely a pritlacneho kotuca.

Musim sa na to blizsie pozriet...

Inak ak uz budem objednavat novy kit, sedi aj ten pre starsie modely? Lebo si pisal, ze si kupil F1 racing...pozeral som na moj facelift 2007. ale je tam iba 97-05 a 03-06. Predpokladam, ze to bude ta 97-05, kedze je to pre 2liter... :-$
Naposledy upravil(a) r_e_n_e dne 09 lis 2010, 21:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od Tringi »

To by mě taky zajímalo.
I když předpokládám že to bude konstrukčně stejné, a že na tom autě už nic tak závažného neměnili.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: spojka na coupe GK

Příspěvek od r_e_n_e »

Trocha som sa hrabal po nete a ten kit co si kupil Markus ty je s dovozom na Slovensko 480 Eur!
http://gripforce.com/store/index.php?ma ... cts_id=186
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/F1-STAGE ... ccessories

Tak som hladal nieco blizsie ako USA a nasiel som toto:
http://www.highperformanceparts.cz/spoj ... 9705.10301

to iste maju aj pre starsi model:
http://www.highperformanceparts.cz/prod ... 4-5st-9798

Ono najlepsie by bolo, keby som mal nejakeho strycka Sama v amerike a ten by mi to poslal, lebo len doprava stoji 476 dolacov!

Len ci ten kit naozaj pasuje aj pre 2007ku model.
Naposledy upravil(a) r_e_n_e dne 09 lis 2010, 23:50, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“