Žárovky do světlometů

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

jj luxusni clanek. mam ty 100w, ale koupil sem si na skousku Osram Night breaker za 490.- !!!!!!! a poznatek: 100w sviti lip a to uz je tam mam rok a pul! (takze na svitivosti uz dost povolily) jak sem koukal na svetelny udaj na "75m :lol: " tak poznatek :arrow: naprosto zadnej!!!! a to tabulka udava u toho Osramu narust O vic NEZ 150% nez u 100watovek :roll: :roll: (kde bude asi chyba nebo pravda..:roll: ) jinak sem se uz ptal spousty kluku stim osvetlenim mojich 100w a nikdo nic nerikal pac sem se o to dost zajimal kdyz sem si je kupoval a nesnasim kdyz nekdo oslnuje..(mam je skloneny tesne pod hranici serizeni na regloskopu, protoze se mi to zda moc vysoko..) takze sem ty Osram zazraky vyndal a dal si je (jednu :D ) do motorky a jen sem zvedavej jak dlouho vydrzi!!!! takze podle ty tabulky mi zbiva nekde zakoupit ty Tugsram, protoze udaje vypadaj dobre (i kdyz po mym srovnani co pisu vis jim moc neverim..) a hlavne dobra cena!! oproti zazrakum na 4mesice zivotnosti. takze si je nekdy koupim a dopisu poznatky do sekce Lantra/Elantra ve vlakne Zarovky kde uz se probralo o tom spoustu veci :wink:
No tak že bude 100W žárovka svítit líp než 55W je celkem logický. Ale já bych je tam nedal ještě z jednoho důvodu. Pokud se stane nehoda a ten druhej řekne, že jsi ho oslnil, tak se policajti můžou podívat na žárovky a když uvidí 100W, automaticky dostaneš spoluvinu. Vůbec nebudou zkoumat, jestli to opravu oslňuje nebo ne. Pojišťovna potom nebude chtít platit, protože auto se 100W žárovkama není technicky způsobilé k provozu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

pravda! ale toho se vazne nebojim.. pokud si nemel dalkovy tak tezko nekdo rekne zes ho oslnil pokud teda mas spravne serizeny svetla a to je ZAKLAD nebo pak moznost ze to onej dotycnej bude vedet ze mas 100w a bude te chtit potopit (beru to tak ze jak si psal nekdo zavinil nehodu a ne TY)
a vim ze si to myslel dobre, ale spousta lidi ktery jezdej s rosvicenejma mlhovkama nebo HID sadou :idea: . uplne presne to samy cos psal :wink: , nebo nekdo kdo ma o palec vetsi rafky nez je na dotycny auto pripustny taky ten samej pripad spoluviny :wink:
k zarovkam: jeste sem tenkrat videl 75watovky, ale asi takynebudou homologovany.
jo a k prvni vete cos psal. mrkni na tu tabulku a uvidis ze podle ni to zas tak logicky nejni
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

vlastaFR píše:pravda! ale toho se vazne nebojim.. pokud si nemel dalkovy tak tezko nekdo rekne zes ho oslnil pokud teda mas spravne serizeny svetla a to je ZAKLAD nebo pak moznost ze to onej dotycnej bude vedet ze mas 100w a bude te chtit potopit (beru to tak ze jak si psal nekdo zavinil nehodu a ne TY)
a vim ze si to myslel dobre, ale spousta lidi ktery jezdej s rosvicenejma mlhovkama nebo HID sadou :idea: . uplne presne to samy cos psal :wink: , nebo nekdo kdo ma o palec vetsi rafky nez je na dotycny auto pripustny taky ten samej pripad spoluviny :wink:
k zarovkam: jeste sem tenkrat videl 75watovky, ale asi takynebudou homologovany.
jo a k prvni vete cos psal. mrkni na tu tabulku a uvidis ze podle ni to zas tak logicky nejni
Tak oni ty 100W zarovky maji jeste jednu peknou vlasnost - a to ze produkuji vice tepla - kdyz se ti bude blbe chladit lampa, nebo stim budes postavat v kolonach ver ze za chvili ti parabola "oslepne" jinak receno nebude mit uz takovej odraz jako mela a to je mozna asi duvod toho proc ti 55W prijdou ze sviti naprd. Ja osobne jsem mel na sonate H7 Philips X-tream 55W "bile" a svitli opravdu lepe nez ty puvodni. Tedko uz jsem to zmenil jeste na xenon, kterej je z prestavbove HID o teplote barvy 10000k. Svetla jsou namirena stale z vyroby a nesetkal jsem se ze by me nekdo problikal z duvodu oslneni. Po zkousce jsem zjistil ze to neni tak hrozny ale jde oto ze sonata ma "cocku" a ne parabolu. Takze je svetlo lepe smerovane. Vim ze je tam mam protizakone ale na takovem aute kazdy pozna vetsinou prd jestli tam jsou z vyroby nebo ne. Jedine co je poznat hned je ze tam nejsou odstrikovace svetel a to vi malo kdo ze patri ke xenonum. Vetsina lidi ma v hlave cocka=xenon a tudiz nikdo neresi.

Abych se jeste vratil, tak staci kdyz jezdim v noci domu a vidim stare auto kteremu sviti lampy jak blazen a evidentne je videt ze dalkovka to neni tak je to horsi protoze to opravdu oslni a nejlepe ten "zlutej" odstin. Jediny co me na tehle veci blazi kdyz to vidim, ze dlouho svitit takhle nebude protoze parabola opravdu oslepne :)Vim ze zkusenosti co zkouseli kluci na sluzebaku na starym verglu jmenem Tipo :)Kdyz stim 1min postal na miste tak sklo od lampy bylo jak topeni :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

Luboss1991 píše:Nechcem zakladat nove vlakno tak som napisal tu. Mame accentika v zakladnej vybave a hodili by sa nam predne hmlovky. Daju sa objednat a priblizna cena?
Tak to vyřeš jako já,dej do světel halogeny allseason a máš to vyřešený.
Svítějí žlutě,jsou super za mlhy.Ještě jsem takovej šílenec že si klidně v mlze zapnu dálkový a krásně to prosvítějí.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

dantasik: mas pravdu svetla vic hrejou. taky mi v prodejne bylo receno at pri "delsim :!: " stani svetla vypinam. a paraboly to taky vypaluje. ALE ME DVA ROKY NA SHADE A TED PREZ ROK A PUL NA LANTRE TO MEUDELALO ANI NEDELA NIC (myslim ze by se zhorsovalo sviceni) kazdy si obrazek udela..
a ty nemas stelovani tech xenonu? mi nerikej ze kdyz si sednou dozadu dva dospeli ze neoslnujes??? a ja jezdim a kolikrat chci "xenonaky :D " probliknout ze me to vadi jak jim to sviti, ale u tech xenonu clovek nikdy nevi do posledni chvile jestly to tak ma nebo nema svitit, pac ty xenony neoslnujou snad jen pri PRIMY protijedouci jizde
Radsi dostat ranu od 100w nez od xenonu
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

PS: nic vezlym :!: jen sem to musel napsat :D
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Fakt jsem nezkousel co to stim udela :)Stelovani "rucni" sice mam, ale dle normy mas mit automatiku. Kdyz prijedes na sraz do roudne muzem pak zkusit :)ale nevidel bych to nejak tragicky vzhledem k rozvoru naprav. To bych spis musel do kufru hodit par pytlu cementu nebo neceho takovyho :)Ale fakt je ten ze nikdo neblikal a jezdim stim uz pres mesic.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Koncem týdne budu mít HID bi-xenon.. tak pak napíšu
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

A ty nejsou zakázaný na Accenta???
Taky jsem si je tam chtěl dat, ale myslím, že jsem se někde dočetl, že je Accent u nás mít nemůže, tak jsem si akorád koupil lepší žárovky :cry:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ja sem to měl na mé C3 asi 4 roky a nebyl problém... pokud je zahována vzdálenost ohniska (viděl sem to na několika autech např. nové Berlingo a Swift a svítilo to super bez nějakého oslnování.. tak uvidím navic kdykoli si tam dám zpět žárovku H4 a prodám to. Ale bude to svítit mnohem líp.
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

No právě!!!
Mně se to na autech taky hrozně líbí a nechápu, proč do Accentu nadávají xenony. Už se těším na foto :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

ak mozes odfot aj tu sadu alebo posli linku
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ok kluci ja to vyfotím přehodím to místo žárovek dám fofo atd.... pak uvidíme..
Naposledy upravil(a) David C3 dne 07 črc 2008, 15:49, celkem upraveno 1 x.
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7929
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

ak HID prestavbu, tak do svetla s projektorovym svetlometom, vtedy to dava optimalne vyslledky (Roomster, p307, atd)... no ale som zvedavy ako to bude fungovat... len prosim nedavaj foto ako ti to sbieti spredu.. posad sa do kabiny a odfot to pred tym a potom.. aby si to mohol objektivne porovnat...

ja jazdim stale s povodnymi ziarovkami, staci mi to... ak budem kupovat, tak zrejme Phillips +30% light
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Dobrý postřeh s tím ofocením před a po :wink:
Jinak, já mám v Accentovi Philips blue vision + modré (bílé) parkovačky - koupil jsem celou sadu - a svítí a vypadá to celkem fajnově. Jsem s nimi spokojen :!:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“