Oprava laku

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: oprava laku help

Příspěvek od DEXTER »

ja som mal poskodene od kamienkov na kapote a to som chcel zaretusovat ale marna snaha , mam to v garazi na polici a aspon ten priesvitny lak co bol ku tomu vyuzijem hadam niekedy :)
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Reklama
 

mboyeduard
*
Příspěvky: 32
Registrován: 02 lis 2007, 19:03

Re: oprava laku help

Příspěvek od mboyeduard »

Na mojej i 30 bol poskodeny lak na lavom stlpiku. Ked som zhanal korekcnu u predajcu zistili az vo vyrobe, ze pre farbu Mocha brown metalíza sa nerobí. Takze pri oprave v lakovni som si nechal odlozit namiesanu farbu. Len neviem presne ako to naniest. V servise tvrdili, ze to je vodou rieditelna farba (uz len take sa dodavaju) a treba na to este dalsiu vrstvu, ktora to vytvrdi. Neviete aky lak by sa mal na to pouzit?
i30 1,4 Comfort, Hyundai Tucson 2,0 CRDi VGT
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: oprava laku help

Příspěvek od De&d »

5 měsíců jsem Hčko ochránil před škrábanci.
Od včerejška už to neplatí a navíc byl udělán schválně - nahoře na kapotě.
Někomu bych rád "poděkoval" :evil:
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava laku help

Příspěvek od zahyx »

De&d píše:5 měsíců jsem Hčko ochránil před škrábanci.
Od včerejška už to neplatí a navíc byl udělán schválně - nahoře na kapotě.
Někomu bych rád "poděkoval" :evil:
pred rokem a pul me take nekdo objel celej bok auta, chytit ho tak mu asi urazim ruce

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=40&t=7234
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: oprava laku help

Příspěvek od laufas »

Do **** !!!
Ja to nechapu ty lidi. Kdo to dela?
Nikdy jsem se s tim nesetkal a koho znam siroko daleko, tak to odsuzuje!
Tak kde se to bere?!
Ani kdyz vymyslime pri parbe nejaky klukoviny, tak tohle nikdy nikoho ani ve snu nenapadlo ](*,)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: oprava laku help

Příspěvek od De&d »

laufas píše:Do **** !!!
Ja to nechapu ty lidi. Kdo to dela?
Nikdy jsem se s tim nesetkal a koho znam siroko daleko, tak to odsuzuje!
Tak kde se to bere?!
Ani kdyz vymyslime pri parbe nejaky klukoviny, tak tohle nikdy nikoho ani ve snu nenapadlo ](*,)
Možná kdyby se to každej z nás dozvěděl kdo to dělá tak by jsme se divili.
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Oprava laku

Příspěvek od Laxius »

Ahojte, vcera sa mi pri parkovani podarilo trosku poskodit lak na zadnych dverach :( Nie je to nic hrozne, s plechom sa nestalo nic, ale lak som odrel :cry:

Fotky dodam trochu neskor, cakam az bude svietit slniecko, zatial nemam ziadnu fotku svojho milacika...

Ako by siel ten lak opravit? Som otvoreny kazdemu napadu, jedine moje kriterium je skor ohladom ceny a kvality:
1 - nech to je spravene dobre a trvacne
2 - aby to nebolo moc drahe :)

Doteraz som mal Feliciu nieco cez 10 rokov, tam som moc neriesil poskodenie laku, takze neamm ziadne skusenosti ze za kolko, ako a popripade kto-kde by mi to mohol sikovne spravit.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od jarko85 »

1.) Chcelo by to foto. Už som to tu niekde spomínal tú moju metódu. Závisí od toho o aký škrabanec ide. Pokiaľ maž len odretý lak a obtretú nejakú farbu z iného auta alebo z ničoho čo si oškrel dá sa veľmi jednoducho tomu pomôcť odlakovačom na nechty :), párkrát som ho už šuchol (našťastie len nárazníkom) a na handričku trocha odlakovaču očistil som miesto, trocha rozleštil a nebolo vidno skoro žiadne stopy. Pokiaľ to máš hlbšie tak aj s tým sa dá niečo urobiť ale už to chce jemný tmel a presný odtieň laku. Tiež závisí na akom je to mieste...každopádne nahraj foto ...
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od Markus »

Na taketo - a vseobecne "mensie" skrabance - viete odporucit nejaky konkretny pripravok?
Kryciu pastu, alebo nieco specialne? Nieco co zakryje skrabance od kamienkov (zo zimy :roll: )... a pod...?
Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od ipreferqwerty »

Taky to budu resit... mam promackle dvere a je tam malinkaty skrabanec a jenom cekam az mi z karosar.cz da vedet kdy bych mohl prijet. Takze se ho tam i zeptam cim je nejlepsi ten skrabanec prekryt. Dam pak vedet :))
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od Tilopacar »

Ahoj, taky se zeptám jak by se dalo nejlépe opravit toto, jestli máte šikovnou radu... je to odřený nárazník

http://picasaweb.google.com/Tilopacar/A ... 2643647458

Jinak nevíde, je někde na možný najít seznam parkovišt, kde se dá procvičit couvání, parkování a tak, něco jak tuším dřív měly autoškoly nebo svazarmy či tak něco ?
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od matysekul »

Tak tohle,pokud je to až na plast,snad jedině přestříkat nárazník.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od Mexican »

Tilopacar keby niekto vedel odkial si alebo keby asipon naznacil odkial pochadzas, tak by si minimalne mne usetril tento sloh... precvici cuvanie si mozes uplne vsade... zoberies si kuzele, alebo nieco podobneho a mozes ist cvicit cez vikend pred vacsie tovarne, alebo niekam k Tescu, Hypernove atd... niekde pekne vzadu, dalej od vchodu to byva vzdy prazdne

na cvicenie parkovania je napr v Brne suprove parkovisko napr kusok od Kralovopolskej RIA.. je tam hafo starych pneumatik, ktore sa daju pouzit na simulaciu prekazok a pod
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od Tilopacar »

Oki, si doplním profil 8) Tak co vidím tady, tak u supermarketů je pořád zaparkováno i když je zavřeno..
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Oprava laku na dverach

Příspěvek od karel2 »

2 Tilopacar: tak se pridavam do klubu, podobnej sram (malinko mensi) mam uz taky, ale na opacne strane. Nabral jsem branku pri parkovani, ani jsem si toho nevsim, az dnes pri umyvani. Trochu me to stve, ale je to plast nastesti. Koupil bych si korekcni lak, ale nejsem zrovna zrucnej, takze to asi bude videt. Mozna by to slo pak nejak rozlestit. Mam cervenou bez metalizy, takze by to nemuselo byt zas tak slozity, co ja vim. Do servisu to davat nechci, tam by to strikali cely, coz by byla palka.
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“