žárovky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
malej

H4 - Silverstar

Příspěvek od malej »

mám Osram Silverstar (pár cca 400,-). namontoval jsem je před měsícem a musím uznat, že je to rozdíl - jak kdybych dřív jezdil potmě. Doporučuji po montáži nechat seřídit světla!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Tak jsem trochu prolezl net a není lehký říct, jaký žárovky jsou jednoznačně nejlepší. Spíš se názory liší o 100%. Někdo třeba OSRAM SILVERSTAR chválí do nebe, někdo píše, že sice svítí daleko, ale to světlo je "flekaté" má příliš rozdílnou sílu a hlavně, že vůbec nesvítí směrem do škarpy. Druhá strana zas velice chválí TUNGSRAM SUPERBLUE nebo EUROBLUE. Takže nevím. Rozhodně nechci zkoušet jako někteří maníci, co tvrdí, že maj doma 5 typů a 2000 v prd... A dnes jsem byl v jednej prodejně a tam mi ukázal jedny, co maj úplně neznámou značku, jsou pozlacený a maj půlku lampy z modrýho skla. Vypadaj jak pouťovky :shock: , ale on tvrdí, že svítí nejlíp. Ale měl jen jednu a příští týden dostane zboží, tak mám zajet. Že to vyzkoušíme na autě. Tak jsem zvědavej.. :wink: Každopádně pak dám typ
Naposledy upravil(a) Jirka dne 02 led 2006, 19:17, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Tak jsem si dal práci a našel ty žárovky o kterých prodejce mluvil. Neznáte je někdo, nezkušeli jste je? Stojí sice 526Kč ale kdyby byly dobrý, asi bych do nich šel. Jen ta záruka 5 let se mi nezdá :idea: Co vy na to?
Obrázek
Obrázek

Jsou třeba zde http://www.trieste.cz/data/tricar/zarovky.htm
nebo http://www.tuningshop.cz/Zarovka-H1-12V ... 29804.html
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak presne tyhle jem mel, teda jeste jednu mam, staly 500Kc, jedna po roce praskla...ze zarovek, ktery v lantre byly, svitily tyhle prekvapive nejlip..nebo nastejno s Osramkama...tata se s nima jel i projet, byl z nich nadsenej, ja v tu dobu jeste neridil.....ale co clovek, to nazor a taky zalezi na optice, ne jen na zarovce...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Hardcam píše:Tak presne tyhle jem mel, teda jeste jednu mam, staly 500Kc, jedna po roce praskla...ze zarovek, ktery v lantre byly, svitily tyhle prekvapive nejlip..nebo nastejno s Osramkama...tata se s nima jel i projet, byl z nich nadsenej, ja v tu dobu jeste neridil.....ale co clovek, to nazor a taky zalezi na optice, ne jen na zarovce...
Dočetl jsem se, že jak má sklo 2 barvy tak je tam hodně znatelnej přechod z modrý na bílou i na silnici. Co ty na to? Jsou homologované tak myslím, že to nemůže být nic nenormálního. A co ta záruka, tys nezkoušel ji reklamovat? Ono dnes je na vše dva roky, tak možná by člověk mohl uspět
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Jsou kupovany po lete 2003...problem je, ze se ta praskla ztratila, nebo ji tata vyhodil a s tim neudelam nic, oni potrebujou obe na zkouseni...prechod jsem nepoznal...zazrak ve sviceni to porad nebyl..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Hardcam píše:Jsou kupovany po lete 2003...problem je, ze se ta praskla ztratila, nebo ji tata vyhodil a s tim neudelam nic, oni potrebujou obe na zkouseni...prechod jsem nepoznal...zazrak ve sviceni to porad nebyl..
:D :D Ty jednou napíšeš, že svítily super a pak že žádnej zázrak. Tak si prosím tě vyber :D
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

žárovky

Příspěvek od Pavel M »

Jirka1 píše:Tak jsem si dal práci a našel ty žárovky o kterých prodejce mluvil. Neznáte je někdo, nezkušeli jste je? Stojí sice 526Kč ale kdyby byly dobrý, asi bych do nich šel. Jen ta záruka 5 let se mi nezdá :idea: Co vy na to?
Obrázek
Obrázek

Jsou třeba zde http://www.trieste.cz/data/tricar/zarovky.htm
nebo http://www.tuningshop.cz/Zarovka-H1-12V ... 29804.html
Tak jsem je zakoupil o něco levnějš sice jen s 2 letou zárukou.Svítí to o poznání lépe,jedná se o bělejší světlo,myslím si že rozdíl je znát.Když k tomu rozsvítím mlhovky tak je vidět kde končí žlutější světlo a začíná bílé.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: žárovky

Příspěvek od Jirka »

Obrázek

Tak jsem je taky koupil. Svítí podstatně víc, hodně bílým světlem s nádechem do modra. Takže pokud i dlouho vydrží, můžu vřele doporučit. Ale to ukáže čas. Jinak záruka 2 roky. H4 při prasknutí zatím mění, u H7 se tomu trochu začínají bránit, protože prej jsou na hovno a odchází mnohem víc všechny tyto žárovky.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

Zdravim. Sleduju tuhle diskusi, protoze si chci koupit taky naky poradny zarovky, ale chybi mi tu naky resumé, zaver. Nejde mi o naky modry nebo zeleny svetlo, chci jenom poradne videt, takze aby ta zarovka co nejvic svitila. Toto vse.
Já v autě = kozel zahradníkem
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

v obchodě mi nabízely H4 95/100W ,vydrží to el. rozvod ? aby se mi neseškvařili dráty nebo lukas
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

V žádném případě nedávat. Trpí rélé, paraboly (zkracuje se životnost) , nestojí to za to.
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

Takze nejvic co davat, tak nakejch tech 55/60 W?
Já v autě = kozel zahradníkem
dastin

Příspěvek od dastin »

pes píše:Co znamena u ziaroviek oznacenie "H.."? Ak mam v aute zi

arovku s oznacenim H4, mozem si tam dat aj H7?
H4 jsou dvouvláknovky a H7 jednovlaknovky.Jinak do lantry můžete nacpat žárovky jaké chcete ale svítit nikdy pořádně nebudou vyzkoušel jsem jich spoustu už si je všechny ani nepamatuju ale na konec mám 100/90 ty jsou jediné co trochu svítí. :D
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Prolezal jsem jiny fora a hledal něco o žarovkach přece jen lantra moc nesviti a našel jsem zminku o PIAA žarovkach spoustu lidi si je chvali ale jsou dost drahy.Je někdo tady co ma s nima zkušenost?Nebo o nich vi vic?
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“