Výměna motoru 1.6 na 1.8

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

eldiablo066
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2008, 18:21

Re: Výměna motoru 1.6 na 1.8

Příspěvek od eldiablo066 »

tak ja si myslim že na estk je v pohode oni ti motor tak nekontroluju v podstate skoro vobec a na emisnej to nieje žiadny problem ak im daš dačo do ruky.... ved vieš.... evidenciu možeš tiež v podstate okašlat a čislo motora nekontroluju lebo motor je nahradny diel jednie čo sa na motore kontroluje typ motora a to je tiež čislo vela ludi si to myli a čilo motora nieje problem prerazit pre žiadneho automechanika...
Reklama
 

Pista2509
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2008, 22:04

Re: Výměna motoru 1.6 na 1.8

Příspěvek od Pista2509 »

No, já bych se pokusil uvést vše na pravou míru. Pokud chceš mít všechno legál, tak musíš požádat dovozce, jestli povolí tuto přestavbu. Myslím že by to neměl být problém, jelikož byla použita stejná karoserie pro oba typy motoru. Co se týká výmazu čísla, tak to tento problém neřeší. Řeší to pouze to, že můžeš měnit motor za stejný, aniž by jsi to musel nějak papírově ošetřit. To znamená výměna za stejný typ. To že se někde nedívají na číslo motoru neznamená, že se to nekontroluje. Osobně si myslím, že naopak dojde ke zpřísnění vzhledem k nedávným průserům na STK. K těmto informacím jsem přišel minulý týden přímo od vedoucího odboru dopravy na MěÚ, neboť v současné době řeším podobný problém. Navrhuji ti zajít na úřad a pořádně se vyptat a ať se ti to povede. Dej potom vědět, jak si pochodil.
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.6 na 1.8

Příspěvek od johnyklec »

to tomu nikdy neschvali z 1.6 na 1.8 kdybys to chtel naopak tak jo.vem si ze 1.8 ma uz 93kw, 1.6 84kw uz proto ma kotouce 1.6 ma jeste bubny vzadu, vaha kastly, brzdy,pera, atd.. je delane na vuz 1.6 kdyz tam das z 1.8 neprojdes a za druhe muzes mit problemy ze ti polovina veci ani nepujde :D napriklad ja jsem dal motor z 1992 kastly do 1995 stejny motor stejny obsah a cuka mi nevim proc resim to pres mesic a jeste to nevim jiste v cem je problem,uz mi bylo receno at si najdu tady za autoelektrikarem ve stare běle ze to je pry machr a pokud mi to nespravi on tak uz vubec nikdo,takze jestli muzu poradit. jiny obsah bych vzivote nedaval do lantry,nez ma byt
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.6 na 1.8

Příspěvek od Rave »

johny z vymeny motoru bych vetry nemel.Ono je dulezite mit auto v cajku a i motor kterej donej davas aby byl v cajku.Pak problem neni.Co se tyka vymeni slabsiho agregatu za silnejsi tem motor je na pohled stejnej.Pokud nemas legalni prestavbu vozu tak ti nato na stk muzou prijit z emisí.Pokud mas motor 1,8 v kastle 1,6 a zpusobis nehodu se smrtelnym zranenim muze nato soudni znalec prijit nebo no.Pri kontrole PCR nato neprijdou.Nekontroluji cislo motoru ale pouze vin vozu.
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.6 na 1.8

Příspěvek od johnyklec »

Rave píše:johny z vymeny motoru bych vetry nemel.Ono je dulezite mit auto v cajku a i motor kterej donej davas aby byl v cajku.Pak problem neni.Co se tyka vymeni slabsiho agregatu za silnejsi tem motor je na pohled stejnej.Pokud nemas legalni prestavbu vozu tak ti nato na stk muzou prijit z emisí.Pokud mas motor 1,8 v kastle 1,6 a zpusobis nehodu se smrtelnym zranenim muze nato soudni znalec prijit nebo no.Pri kontrole PCR nato neprijdou.Nekontroluji cislo motoru ale pouze vin vozu.
i kdyby to bylo jen tak kdo by jezdil se strachem ze me muzou zavrit jen proto ze kdyby to do me nekdo napral nebo ja tak pujdu sedet za to by mi to nestalo.
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru 1.6 na 1.8

Příspěvek od Rave »

johnyklec píše:
Rave píše:johny z vymeny motoru bych vetry nemel.Ono je dulezite mit auto v cajku a i motor kterej donej davas aby byl v cajku.Pak problem neni.Co se tyka vymeni slabsiho agregatu za silnejsi tem motor je na pohled stejnej.Pokud nemas legalni prestavbu vozu tak ti nato na stk muzou prijit z emisí.Pokud mas motor 1,8 v kastle 1,6 a zpusobis nehodu se smrtelnym zranenim muze nato soudni znalec prijit nebo no.Pri kontrole PCR nato neprijdou.Nekontroluji cislo motoru ale pouze vin vozu.
i kdyby to bylo jen tak kdo by jezdil se strachem ze me muzou zavrit jen proto ze kdyby to do me nekdo napral nebo ja tak pujdu sedet za to by mi to nestalo.
to mas ale stejne pri pouziti elektronu ktere nemas zapsane v TP :?
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“