Xenony nebo Kvalitni zarovky?

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Xenony nebo Kvalitni zarovky, co byste si vybrali?

Bezny zarovky
5
11%
Drahy zarovky (se zvysenou svitivosti)
10
22%
Xenony 4000-5000K
10
22%
Xenony 6000K
21
46%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

Tak sem dneska dal Xenony 4300K a zda se ze sviti proti zarovkam uplne nadherne
Jenom otazka cim se serizujou svetla, podle navodu tam je serizovani horizontalni i vertikalni, ale zda se ze to je jiny nez jak to je popsany na obrazkach :?
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Reklama
 

TJK
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2008, 09:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od TJK »

Jsem pro žárovky. Xenony patří jen do aut které je mají od výroby. Nedávno jsem viděl borca s Filckou s Xenonama... no málem jsem rupnul vzteky a pak smíchy
Hyundai Coupé 1,6 16V '98' G4GR - Šedá metla
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Dr Meduza píše:Tak sem dneska dal Xenony 4300K a zda se ze sviti proti zarovkam uplne nadherne
Jenom otazka cim se serizujou svetla, podle navodu tam je serizovani horizontalni i vertikalni, ale zda se ze to je jiny nez jak to je popsany na obrazkach :?

tak vertikální seřízení máš potenciometrem z místa řidiče u řadící páky, takový to ovládací kolečko a pokud by to nestačilo, budeš muset vylézt z auta, otevřít kapotu a přímo zezadu na světle pootočíš o pár otáček (kopni auto proti zdi, at vidíš, o kolik to padá dolů) tím bílým plastovým ancáblem, co kouká z té černé krabičky servomotorků nastavení světel. Pokud bys chtěl pořešit i horizontální nastavení, tedy vpravo/vlevo, tak vezmeš křížový šroubovák a přímo v čele nahoře, hned vedle spáry s blatníkem nad světlem, je otvor, který vede ke šroubku co kouká ze světla. Tím nastvíš to seřízení vpravo/vlevo...


Jinak k těm bi-xenonům na feldě.. Taky jsem už jednu viděl a na tom autě to vypadá hrozně, prostě každý zná feldu se svíčkami, navíc ty nečirý skla... Xenony vypadaj dobře na čiré optice, nejlíp s čočkou.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

me se prave zda ze kazdy svetlo sviti trochu jinak vysoko, tak to potrebuju postelovat
jenom otazka ohledne tech serv na rizeni sklonu, jak to tam je zepojeny, u me totiz vobcas ty serva plasi a treba kdyz sahnu na ten drat u jednoho svetla tak zacne delat bordel to na druhym svetle. To je to zapojeny nak paralelne na ten potrenciometr u ridice, nebo je to nak komplikovanejsi a ma to este nakou ridici elektroniku nekde ?
Naposledy upravil(a) Dr Meduza dne 16 črc 2008, 14:09, celkem upraveno 1 x.
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

další řídící elektroniku bych tam nehledal, ty dvě serva budou napojený klasicky na jeden ovládací člen.. Bych to jedno servo potřeboval, vrčí mi jen jedno..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Hm ... super borci, takže hlavně namontovat xenóny, to že máte rozštelovaný světla budete řešit až potom ... paráda, ostatní řidiči ať se třeba zblázní .... no hlavně že alespoň máte snahu je seřídit ... sorry ale na toto jsem opravdu musel reagovat ... o lidech co ani nesklopí světla když jsou naložený si myslím, že jsou kreténi, nebo Ti co jezdí s rozštelovanýma světlama a oslňují ... vrcholem jsou tuning xenony ... achjo
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Lukino klid, já to seřídil ihned, jen říkám, že mi nejezdí jedno servo, to ovšem ale neznamená, že to nemám seřízený.. Já ohleduplný jsem. Tak doufám, že tvá ostrá kritika nesměřovala na mě...Já vím, co to jsou neseřízený HID sady..pár takových blbců jsem potkal.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
TJK
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2008, 09:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od TJK »

Mě by se zase kvůli tuzingu (výměna katíku za rezonátor a třeba i ty xenony) nechtělo hrabat v autě před STK... i když to je jednou za 2 roky... Jediný o čem uvažuju je performace filter místo stávajícího papíráku. Jo a bral bych i ty bílé polepy pod budíky... ale s jiným podsvícením než je stávající
Hyundai Coupé 1,6 16V '98' G4GR - Šedá metla
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

mirpie píše:Lukino klid, já to seřídil ihned, jen říkám, že mi nejezdí jedno servo, to ovšem ale neznamená, že to nemám seřízený.. Já ohleduplný jsem. Tak doufám, že tvá ostrá kritika nesměřovala na mě...Já vím, co to jsou neseřízený HID sady..pár takových blbců jsem potkal.
no jo no ... vy máte alespoň v autě čočky, ale stejně ... no nic nebudu kalit vodu, daleko horší jsou homologovaný Fábie ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

Lukino píše: no jo no ... vy máte alespoň v autě čočky, ale stejně ... no nic nebudu kalit vodu, daleko horší jsou homologovaný Fábie ...
A co tak fobia s xenonamy ? :D to vytaca zas mna :evil: ja xenony necem lebo mi ich netreba...ked idem po tme mimo mesto tak si ich proste dvihnem tak ze vidim na veeelmi vela dopredu....a ked vidim niekoho prichadzat tak bud ich sklopim a ked nestihnem tak co uz....stava sa....xenony necem z par dovodov...cena, montaz, nenapadnost....uz mam vyfuk a rezonator namiesto stredoveho tlmica...STK uplne v poriadku....ale svetlami by som uz prilis upozornil....a to nechcem...ked netreba....ja som radsej nenapadny...
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

sundat HID sadu pred STK je otazka chvilky. Me osobne se to libi a lip to sviti , a kdyz bych chtel byt nenapadnej tak si nekoupim coupe ale fabii a budu jak tretina obyvatel CR ze si me fakt nikdo nevsimne :)
Jediny v cem me Xenony stvou je ze me to uz 2x sesmahlo 15A pojistku :D tak snad to nebude moc zlobit.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

Jenom este takova vec, driv sem si ji nevsim, ale asi to taky delalo, kdyz na volnobeh slapnu na brzdu, tak jak se rozsviti brzdovky, tak trochu bliknout svetla (vsechny), u halogenu to tak patrny nebylo na tech xenonech je to videt vic
Muze to bejt tim ze mam jenom 43Ah baterku, nebo mam zkouknout draty vod alternatoru ?

2 DEDe: si dej silnejsi pojistku :twisted:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

me to odeslo tak ze sem vecer jel a najednou koukam a zda se ze mi to blika tak nejak stroboskopicky tak porad cucim jestli sem jen preslej ze sem byl dlouho v praci nebo co a najednou tma :D tak ono tam tech 15 a neni asi jen tak pro srandu ze :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

mirpie píše:mám xenony 6000K, ale hlasoval jsem pro 4300K-5000K. Měl jsem je ještě před 6000K. Svítily výborně, ale neměly ten modrý efekt, tak jsem přeměnil. Jak tu někdo psal, je to potřeba mít dobře seřízený a pak není problém s protijedoucími auty. Do každého svého auta už jen xenony. Rozdíl je velký.
čus chci jit taky do těch 6000 je pak nějak pracná ta montáž fotřik je elektrikař tak to zvladnem doma ne??? Pač mi kamoš řikal že jak to chtěl na superba musel někam kvuli tomu zajet do servisu měl to tam nějak složité, že to musel řezat atd...a Coupe to nehrozí nějaky zádrhel???
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

je to uplne jednoduchy jediny co se musi je udelat diru do plastovyho vicka jinak to se jen secvaknou konektory a jede to otazka 20 minut, nejdyl trva kam uchytit balast a vyvrtat ty diry do vicek.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Odpovědět

Zpět na „COUPE“